Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

Reiniš

Ultra šílená podívaná, plná chaosu, tupých proslovů, křečovitých herců, křiklavých barev...A takhle bych mohl jmenovat do nekonečna. Wimmerovi se snímek totálně rozpadl pod rukama. Nedokázal jsem to ani dokoukat, což se mi nestává tak často. ()

Phobia

Ultrasrajdolet. Titulky byly docela dobré, ale pak se objevili herci a zazněly dialogy, má sítnice byla přehlcena jasnými barvičkami jak na Gay Pride a zvukovodem pronikaly do dutiny lebeční takové rezonující bláboly, že jsem raději křečovitě semkla víčka a byla v osvobozujícím limbu ještě před první nekonečně opruzující sérií reklam a upoutávek. Mohla jsem si dovolit usnout - svou kvótu sračkoidních filmů jsem tento měsíc naplnila, dokonce hrubě překročila (už se projevují vážné psychické následky, snad ne trvalého rázu). Krátce jsem se probrala před závěrem tohoto přebarveného, impertinentního paskvilu, s nezájmem upřela oko na akčně vířící rej postaviček, což mi dodalo sílu doplazit se k televizi, zmáčknout čudlik OFF a nepatrně snížit ČEZu příjmy. Hodnocení se zdržím, ovšem zdejších 37% mi přijde až přemrštěně laskavých... i když Milka si za svou krásně tvarovanou tělesnou schránku a její kreace hvězdičku zaslouží, pár procent by dostal sympaťák William Fichtner a ze soucitu něco i pro toho spratka, tak jo, maximálně 35%. ()

lesumir odpad!

Jsem rád, že nejsem jediný kdo si pochutnal na Ultraviolet odpadem, protoze tohle jinak snad ani nejde! Ten, kdo dal ctyri hvezdy bud neni normalni, nebo je veliky fanda Millči Jovovich :) Nevím, co to vůbec celé mělo znamenat, dost mi to pripominalo Aeon Flux, ktery dopadl na verejnosti mozna o trochu lepe, ale na mem zebricku stejne odpadove, jako "opus dementus" Kurta Wimmera!!!! Je dost filmů. na které se nedokoukám, ale nepamatuji si, že bych něco vypnul dvacet minut po zacatku. Jo a nesmim zapomenout na efekty, to je jak z Playstationu one... ()

Fiftis

Milla Jovovich je jedna z mojich obľúbených herečiek, takže tento film som musel vidieť. Práve ona to ako mnohých jej filmoch zachraňuje. Zo začiatku som mal taký všelijaký pocit, každopádne keď sa to rozbehne je to solídna akčná porcia, ktorá Mille jednoducho sedí, rovnako ako v Residente. Kto by sa nechcel pozerať na zástupy vojakov, ktoré Violet rozseká. Iste, miestami je to prehnané, dokonca sa preháňa aj v sci-fi, ale celkovo to nezatracujem. Je to film len na relax, nič nové od neho nečakajte. Ale proste Milla je Milla. ()

Boogeyman

Kravina tak neuvěřitelně stylizovaná, fetišistická, absurdní a béčkovitá, až je dokonalá v tom pravém slova smyslu nenáročné zběsilé podívané! Jak hodnotit film, který je sice extrémně pitomý, ale zároveň bezvýhradně zábavný? ()

Madsbender odpad!

Generická ultimátna sračka za (ne)malé peniaze, s otrasnými efektami, pripáleným scenárom, topornými hercami (sorry, Fichtner) a maximálne skazenou réžiou. Toto by som nebral ani zadarmiko. BURN!!! ()

sheen

Akční/sci-fi béčko, kde Milla doslova řádí, kosí nepřátele po desítkách, celá oděná do přiléhavého latexu. To se prostě musí líbit:) Ve filmu jde jen o tu řežbu, musím říct, že to, co tam Milla vyvádí s tím mečem je hodně cool. ()

Rosomak

Guilty pleasure jak sviň. Dementní scénář, hrozné efekty (včetně špatně naklíčovaných pozadí), neschopnost natočit akční scény přehledně, ale přesto z filmu sálá energie, kterou jsem už dlouho necítil... Líbí se mi někdy až snaha o experimentální vidění a stavbu scény, přefiltrované barvičky a neustálá snaha o udržení pozornosti diváka. Scénu kdy Milla Jovovich nechá aby se japončíci sami postříleli si pouštím pořád dokola. Je totiž dokonalá. ()

Deimos

CD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +ultraefekty, ultraakce, ultrahudba, ultraViolet -slabší emoce, nalajnovaný děj/// Tak už chápu, nejdříve jsem viděl ukázku na Ultraviolet, potom film Aeon Flux a až potom tento film (viz. recenze filmu Aeon Flux). Pokud bych tedy měl srovnat oba tyto nové filmy, tak právě Ultraviolet vychází jako výtěz, protože téměř bezezbytku splňuje moje očekávání. Už z úvodu mi tento film nejvíce snad připomínal Equilibrium - hodně podobný námět, příběh, bojové scény, jen hlavní hrdinka místo hlavního hrdiny - potom trošku i Resident Evil, to asi hlavně tou ženskou předtavitelkou a taky trochu film Immortal, to hlavně grafikou. Ta (potažmo efekty) je přímo senzační, i když věru počítačová, tak mi to nevadí. Je nádherně uhlazená, dá krásně vyniknout prostředí i samotné akci. Navíc v tomto filmu je to, čeho v Equilibriu bylo málo. Namysli mám samotnou akci, která je přímo kulervoucí a při níž se hlavní hradinka nezasatvý před ničím a tentokrát ji to i žeru. Obsazení vedelejších postav je slušné, záporák sice nevyčnívá, ale Cameron Bright je nadějná mladá hvezda (a hlavně hodně obsazovaná) no a William Fichtner, tedy jeho ksicht bych poznal kdykoliv, takže fain. Hudba je výborná, sice z ní asi nebude soundtrack, ale mě osobně prostě neruší a jak pří akci, tak i při úvodních titulcích se mi velice libí. Jo a taky je hustý jak se jí mění barva oblečení a k zahození není ani spousta jiných nápadů (možnost ukrýt v sobě zbraně). Když vezmu v potaz některé hlášky, tak ani nevím proč děj hodnotím jen nadprůměrně. Bude to nejspíše tím, že na první počin režiséra to nemá, prostě srovnávám s Equilibriem. A jinak už se těším na další režisérské počiny tohoto "mistra", jeho rukopis se mi líbí/// Celkem 75%/// ()

666teen

Milin herecký výkon v Resident Evilu (libovolném) je proti jejímu konání v těchto naspeedovaných omalovánkách bez hlavy a paty záležitostí na zlatého bludišťáka. Jenže tahle pestrobarevná noční můra je film tak blbej, že za to Míla vlastně ani nemůže. Takže jednu za předlohu. ()

HAL

Snažil jsem se, fakt že jo - blbé akční filmy s hezkou holkou v hlavní roli mám rád, Resident Evil byly většinou docela v pohodě, i Underworldy, i to Aeon Flux jsem přežil... Ultraviolet ale ne. To je tak úžasně špatný film ve všech ohledech, že tomu odpadu musím dát jednu hvězdičku už jen za to jak zhovadile je tady všechno tak velký průser. Jediné co zvládá dodat to v co doufáte je odhalené bříško Milly Jovovich, je v záběru často, režisér asi pochopil jaký poklad v něm má, a na něj jediné se koukat dá. Na všechno ostatní už se koukat nedá - vizuální stylizace je nekonečně hnusná, digitální triky jak ze špatné staré videohry, a když dojde na akci, byl jsem vlastně radši když se odehrávala mimo záběr a na konci byl jen střih na to jak vojáci obklopující hlavní hrdinku "nějak" naráz popadají (to se tu používá často), než když jsem se na ten choreograficky směšný a chaoticky nastříhaný bordel musel přímo dívat. Ve svém předchozím Equilibrium režisér to své šermování se zbraněmi pokoušel ještě podat jako něco jakože smysluplného, tady už je to jen bizarní kokotina, a tak pro jistotu přisadí i pár dalších hovadin navrch jako třeba tahání mečů ze schovky ve vlastním žaludku či ovládání gravitace při jízdě v autě. Dialogy tomu odpovídají, jsou jen náhodným shlukem nesouvisejících slov, a příběh je typu "Nevím, něco se tam dělo" - směska upírů, virové nákazy, hitlera, mateřských instinktů ke creepy děcku a dojde i na slzičky, patos jak víno. Jsem rád že ten člověk už nikdy nic nenatočil. ()

k212

Nu kontroverzní hlášky o filmech na mě obvykle působí jako magnet... takže jsem sáhla i po tomhle dvd. A zjistila jsem, že i kdyby se to jmenovalo infrared a hlavní hrdinka by se nezabarvovala nelogicky do fialova, ale vyzařovala by neviditelné sálavé vlny, bylo by to jedno. Tehle dílko je totitž totální dějový paskvil, když jsem u toho žargonu, tak mi k tomu pasuje slovo ultra-hovadina. Jenže! Pominu-li všechnu tu nelogičnost dějovou, tu práznotu duchovní a emotivní (Ultraviolet je totiž, i přes tu směšně a násilně napasovanou pseudo-dějovu linii o zhrzeném mateřství, hrozně studený a odtažitý film), zůstává hyper stylizovaná a celkem originální počítačová hra. Ano hra na velkém plátně, kterou za vás hraje režisér, který se mimochem skvěle imituje a vykořisťuje. Equilibrium je cítit snad v každém pátém záběru a desátém dialogu, sice hodně pokřiveně, ale je to tak. A navíc to všechno ani nevypadá jako klasa béčko, nejsou tu žádné laciné kulisy, ale divné grafické prostředí. Nevím, co si o tomhle šílentví Kurta Wimmera mám myslet, ale jednoznačně mě nanadchnulo, každopádně věřím, že své fanoušky si stejně najde. ()

kingik

Armádní laboratoře upravily jistý virus a díky němu stvořily silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou sílu a rychlost, byla však stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se zmocnil vlády a změnil ji na diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného lékařského systému, vícekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet Song jat Shariff žila s manželem a těšila se na první dítě. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout a s několika dalšími "hemofágy" založila hnutí odporu. Někomu tento film připadá hloupý, ale mně tedy určitě ne, dokonce mně připadal i sexy v jistém úhlu pohledu. Akční scény jsou zdařilé a efektní a Mille Jovovich padne role jako ulitá. Režisér Kurt Wimmer si vede lépe v akčních než dialogových scénách, dějová linie tím celkem ztrácí na zajímavosti, a tak nějak postupně pod nánosem efektnosti zaniká. 60% ()

topr harley

Zdegenerovaný film plný klišé a k tomu ještě vypadá jako vydeohra stará nejmíň 15 let. Pár akčních scén si stálo za to ale celkově to film nezachrání. ()

Sobis87

Hodně špatný mišmaš, který však díky lacinému a přepálenému vizuálu přeci jen oplývá nějakou tou zvrhle úsměvnou poetikou. ()

Kothy

Nepříliš zajímavý akňák s Milou Jovovich s neskutečně divným vizuálem. Celé to moc nedává smysl, lepší nepřemýšlet. Trochu mi to připomnělo Resident Evil. "Je to dítě!" ()

swamp

Tam, kde si člověk mohl v 300 užít alespoň do posledního úderu propracované detaily boje, v Ultraviolet si může užít dokolečka a dokola se otáčejícího sexy tělo Milly Jovovich. Ačkoliv si nemyslím, že by patřila mezi neodolatelné krasavice, v latexu jí to zkrátka sekne. :) Scénář, který by vymyslelo i pětileté dítě, se opravdu zadrhává a vypíchl bych jednu větu, která prakticky charakterizuje celý film.. "You are all going to die." ()

Fingon

Kurt Wimmer v Ultraviolet vsadil vpodstatě na stejné prvky jako v Equilibriu, ale vůbec to nefunguje. Proč? Máme tu tolik oblíbené souboje na meče, kde jedna postava stojí proti obrovské přesile protivníků a zachraňují ji její zvláštní schopnosti (získané tvrdým výcvikem - závorka patří Equilibriu). Máme tu motiv lásky (nebo spíše mateřského pudu). Máme tu fašounskou společnost a Wimmer zde jasně dává najevo poučení se z minulosti ("Nejprve museli nakažení nosit pásky. Pak je nahnali do oplocených táborů a pak už o nich jejich blízcí nikdy neslyšeli.") Ultraviolet má stejný problém jako Elektra (http://www.csfd.cz/film/135627-elektra/), totiž naprosto nablblý scénář, kteý nezachrání ani futuristické město a obrovské prostory, ve kterých se většina scén odehrává. ()

predators

Něco na způsob Final FantasyAC, ale 10x horší. Bezduchý děj, slabé triky a nevýrazné herecké výkony(možná až na Millu).20% ()

Zodd

Ach jo. Wimmer vyšel z Equillibria, použil systém dystopie, akčních scén a neoriginální nabubřelosti. Úvod s hromadou titulních stran komiksů/mangy má svůj efekt, ale vyzní do prázdna. Milla vypadá skvěle, to jo. Ale digitální pozadí se mi rozmazává před očima a při pohybu v prostoru vůbec nepůsobí přirozeně, jako bychom byli na běžícím pásu. Akční scény, které jsou jakž takž přehledné (a říkám KTERÉ, nikoli JAKÉ), jsou samozřejmě fajn. Dialogy by trhaly uši, brát je k smrti vážně. Závěr zamotaný, dořečené to není. Ani jako druhý význam z emociálního hlediska dostatečně přesvědčivé, jelikož pod tím ”prosvítajícím” syntetickým obalem a supermanovskými deus ex machinami je těžké něčemu opravdu věřit. P.S. Souhlasím s tím, že je to jako dívat se na videohru, ale německou verzi (krve, kolik by se na nehet vešlo). “Narodila jsem se ve světě, kterému asi nebudete rozumět.” Dokážu pochopit, proč nám to koncipuješ takto, Violet. Ovšem to je tady zatracená škoda a námět (byť epidemie umělého viru není nic nového) končí v popelnici! Menší metafora našeho kapitalistického světa je vidět, ale o tom se dá napsat krátký fejeton. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda