Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

TaanStari

Je to snad dementní herecké obsazení (všichni kromě Wonky, Karlíkových rodičů a toho trpaslíka), co tak sráží moje hodnocení? Nebo snad to, že celý film je jeden velký kýč? Pravda bude asi někde uprostřed. ()

xkupka07

Burtona miluju, Deppa jakby smet. Ale nemusím muzikály. Proto jsem se při písničkach nudil. Narušovaly mé vizuální orgie. Burton má asi jako jediný talent dostat svou fantazii na plátno(a asi jediný ma na to i peníze). ()

grerar

Burton & Depp - opět povedená spolupráce. Barvy... Vzpomenete si na Sleepy Hollow? Tak jestli jste si všimli velice zvláštních barev, potom v Karlíkovi se jedná o doslova barevnou smršť. A k příběhu... znáte přece Willyho Wonku, no ni? Myslím, že tato verze není vůbec špatná. 5* ()

Janis

prvních pár minut bylo vcelku v pohodě, řikal jsem si dalši film s klasickou Burtonovou atmosférou, ale po vstupu do továrny se mi to zdálo jako kakanec, nejvíc ze všeho mi vadili ti odporní zpívající trpaslíci. ()

Boomstick

Burton robi 2 typy filmov.Tie temne a tie strasne pastelove.A toto je jeden z tych "pastelovych".Typicky je tu Johnny Depp,typicky je tu Danny Elfman,typicky je tu postava ktora sa nachadza medzi dvoma svetmi.Depp ako Wonka je strasny "haluzak",dost znepokojujuca postava IMO.Soundtrack je v pohode ale ja mam hlavne vyhradu k pesnickam.Proste som mal taky blby pocit ked bezali....Treba este spomenut ze Charlie a tovaren na cokoladu obsahuje myslienku na ktoru mnoho deti v dnesnej dobe zabuda.Nebolo to spatne ale radsej mam temneho Burtona. ()

pirko7

Jeden z mála filmů který mě pobavil i na podruhé. Obykle na filmy dvakrát nekoukám, ale tenhle je prostě parádní. Skvěle vyladěná grafika a sladěnost reality s umělou počítačovou tvorbou. Johnny Depp to zahral opravdu parádně a na pohádku dobře stravitelný i pro dospělý. ()

AndreyCSFD

Klišovitá, typicky americká pohádka s morálním poselstvím. Tim je ale tak dobrý režisér, že zvládá i z takového materiálu udělat zábavný film s vynikajícími herci, skvělou vizuální stránkou a chytlavými písničkami. Představitel Karlíka je natolik sympatický, že ani nevadí, že je takový Mirek Dušín a i ostatní děti jsou naprosto typově přesné. A navíc jedna hvězdička za to, že Karlík je jedna z mála pohádek, kde český dabing předčil originál - zvláště v písničkách. ()

Martinvon

Nejsem specialista na Roalda Dahla ani na Tima Burtona, ale tohle je nebezpečná třaskavina! Propojení díla velkého a hlavně chytrého vypravěče s výborným filmovým nápadem snad ani nemohlo být povedenější. Tam, kde je dějová linka jednou dána, nemá moc cenu mluvit o scénáři, i když přesná práce s rytmem filmu - natahování děje (hlavně na začátku), vhodně použité zrychlení (od vstupu do továrny) vždycky mírně narušené nějakou tou pouťovou odrhovačkou muzikálového typu a občasnými reminiscencemi - zaručuje, že nebude čas koukat na hodinky. Film navíc vyniká úžasnou barevností, a hudba (pokud právě nezpívají nakopírovaní Umpalumpové) je příjemně strašidelná. A ti, kteří jsou odkázáni na dabing, rozhodně nemusí u tohoto díla litovat. A rozhodně se rád dívám na Helenu Bonham Carter. ()

jasanka odpad!

Tenhle film opravdu z duše nesnáším. Což o žádném jiném nemůžu říct. Zkrátka pro mě nejhorší film v dějinách kinematografie a asi navždycky mi zůstane záhadou, proč má tak vysoké hodnocení. ()

blazenka

Přestože jsem knížku četla až po zhlédnutí filmu, nebylo to pro mě zklamáním. Naopak. Burton barvitě vykreslil všechny detaily a neumím si představit, že by se toho někdo zhostil lépe. Nepřekonatelný Johnny a hlavně fantastický Freddie Highmore v roli malého Karlíka Bucketa. Ten chlapec je tak bezelstný, upřímný a zranitelný, až k pláči. Za pohlazení na duši dávám 90%. ()

R4kosn1k

Proč jsem už od začátku věděl, jak jim řekl, že jeden znich vyhraje nějakou premii, že to vyhraje prcek Karlík :). Ale nenudil jsem se, skvělá podíváná a zábavná. A přece jen mě film překvapil. No 9/10 :), paráda!! ()

frolish

Prilis uletene (na to co som cakal) a akosi som sa s tym nedokazal vyrovnat kedze to po vacsinu casu na mna posobilo velmi otravne - od hercov cez pesnicky az po cely vizual a kulisy. ()

Druury

Menim hodnocení.. V ČR jsem viděl film s dabingem a zkratka me neohromil tak jak jsem čekal.. Ted po x lete odmlce jsem viděl film v originále.. A je to naprosto úžasný zážitek.. Jiný svet.. Prostě Burton.. ()

sirien

retrospektivní komentář (už se nepamatuju, proč jsem hodnotil, jak jsem hodnotil): dodnes si pamatuju, jak hrozně mě iritovala prvoplánovitá snaha narvat dětem do hlav idealistické morální poselství ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)