Dějiny násilí

• USA A History of Violence (více)

Majitel malého bistra Tom Stall si poklidně žije se svou manželkou, právničkou Edie, a jejich dvěma dětmi na malém městě Millbrook ve státě Indiana. Jediná noc však navždy změní jejich životy. Tom se stane mediálním hrdinou poté, co zneškodní dva brutální vrahy, kteří přepadli jeho podnik. Snaží se vrátit zpět ke svému obyčejnému životu, ale marně. Náhlá sláva přitahuje nežádoucí pozornost okolního světa a přivádí k němu záhadného muže Carla, který tvrdí, že Tom není tím, za koho se vydává. Vztah jeho rodiny je vystaven zkoušce a oni jsou najednou nuceni řešit vzájemné vztahy, které se pod vlivem okolností začnou pomalu hroutit. Tom si je vědom toho, že musí bojovat nejen o svůj život, ale i o život své rodiny. (Nova Cinema)

creeper

sofistikovaná práce s žánrem thrilleru (ohrožení rodiny, maloměstské idylky), westernu (tajemný hrdina ve městě) a gangsterky a jejich prvky. pro cronyho typické motivy je zde také místo. vše ve správném dávkování. jednoznačně jeden z Filmů roku 2005. ()

MikeZ

Filmy Davida Cronenberga se dají rozdělit do dvou skupin: ty které jsou zaměřeny více na fyzickou stránku člověka (má oblíbená Moucha) a psychologické (např. Mrtvá zóna). Dějiny násilí se řadí do druhé skupiny. Tentokrát se nekonají žádné fantaskní události, naopak, film je velmi realistický. Cronenberg však sebe nezapře a pochopitelně se tu najde místo pro nějaké explicitní scény, ať už brutálního nebo sexuálního charakteru. Všechny tyto scény jsou však přesně tam kde mají být a žádné zbytečné nasilí se nekoná. Herci jsou všichni svělí (obzvlášť Ed Haris a Viggo Mortensen), jediné co jsem nepochopil je oscarová nominace pro Williama Hurta za jeho pár minut na plátně. Co se týče scénáře tak mi přišel velmi dobrý. Chování postav je napsáno uvěřitelně, jen ta Tomova druhá stránka je trochu přitažená za vlasy. To však nic nemění na tom že Cronenberg natočil skvělý film a znovu ukázal že prostě umí. 9/10 ()

dANo

Aj napriek tomu, že som nestihol úplný začiatok, tak si dovolím hodnotiť tento film iba priemernou známkou... Hlavne ten mainstreamový charakter filmu mi tam vadil, a to sa ani nemusím rozpisovať o tom, aký slabý je koniec. Formálna stránka filmu a tiež herecké výkony sú OK, to však je dosť málo na to, na čo som bol zvyknutý pri iných Cronenbergových filmoch. ()

sochy.zirafka

Brutalita a násilí jako vynucená odpověď na neodbytně se do domu dobývající minulost. Výborné výkony a výborné zpracování, které však lehce podkopává přílišná pozvolnost, místy až hraničící s nudností. 70% ()

Imune

Docela pěknej příběh, hodně postavenej na zvratech v původně poklidným příběhu "Toma Stalla", kterej se dostal do průšvihu v moment, kdy zachránil servírku. Do té doby se mi na tom líbilo to, že jsem nevěděl co bude dál a pořád jsem byl překvapovanej. Potom už se dalo jenom sledovat pěkně pracujícího Joeyho a za zmínku stojí taky ten zajímavě otevřenej konec, grrr. 75% ()

hroubek

Moje první zkušenost s podivínem Cronenbergem dopadla velmi dobře.Pro mě osobně bylo velké překvápko zjištění, že tento film byl natočen podle komiksové adaptace ne že by to na mé názoru něco změnilo, ale dost mě to překvapilo.Tenhle film stojí a padá s hereckým obsazení, které je tady famózní jak Mortensen, který se tady dokázal vymanit ze stínu Aragorna tak i Maria Bello jejíž výkon od šťastné manželky a až po ženu co si sahne na dno je působyvý.Ed Harris a William Hurt se také neztratí, ale jejich úlohy nejsou výrazné jak by člověk čekal zvláště u druhého zminovaného.Už od úvodu se buduje napětí a to, že se něco začne dít po půl hodině je účel k vystupnování a co po tom příde jako scéna z kavarný.Jediný co trochu zamrzí je uspěchaný a trochu předvídatelný konec. ()

Kicune

Je to až k naštvání, jak moc se mi Dějiny násilí nelíbily. Film od Cronenberga s Viggo Mortensenem a hudbou od Howarda Shora. Tak moc, až to znamená 2 hvězdy, protože kvality filmu uznávám, jen mě naprosto nebavil svou přímočarostí. Hvězda navíc je za vynikajícího Williama Hurta, který ve své mini roli mě konečně za celý film rozesmál. ()

fefee

V zásade podarená a slušná krimi dráma, jeden z najlepších filmov od Cronenberga čo som videl. Koniec mi však prišiel trocha nedotiahnutý a celkovo film unáhlený a krátky. Ešte jednu poznámku si neodpustím, ta scéna trt** na schodoch bolo to fakt nutné? ()

VanTom

Idyla šťastné rodinky v pospávajícím maloměstě projde přetěžkou zkouškou, když manžela / otce dostihne jeho odvrhnutá kriminální minulost. Plynule a hutně gradovanou tíživost neochotného vyrovnání se se lžemi a přetvářkou inscenuje Cronenberg (a herci) přímo mistrovsky, stejně jako sem úžasně zapadají všechny krátké výbuchy realisticky brutálního, krvavého násilí (jakož i animálního sexu). ()

Eleanor05

Velmi průměrný a velmi přímočarý snímek, s nijak ohromujícími hereckými výkony, který navíc ve finále ztrácí tempo. Korunu tomu nasazuje Shoreův soundtrack, který zní, jako by se skládal ze slabších, nepoužitých materiálů k Pánu Prstenů, takže se vůbec nehodí k modernímu akčnímu thrilleru. 2,5*. ()

Brain-D

Zvlaštní Cronenberg, i tak výborný. Z počátku čekáte, že to bude obrovská záležitost ve stylu Tarantintinovek a ona v závěru téměř je. William Hurt neuvěřitelně magický a Viggo Mortensen v jedné z životních rolí. ()

Jacob23

Necekane drsny Mortensen x drsny Harris,zajimave-misty i sokujici,ikdyz vlastne komorni;)dobra atmosfera,par kamerovych vychytavek-celkove 88% ()

Steve_Zissou

Croneberg se predved ve vynikajicim svetle. Velmi naturalisticke podany scenky. Vyborne zahrany hlavni postavy v cele se zaporakem Edem Harrisem. A ten konec stoji opravdu za to. ()

liuk

Podle 80% na čsfd jsem od History of Violence očekával mnohem víc. Nejsem žádný fanoušek Cronenberga, viděl jsem od něj jen Crash, to sice také nebyla žádná sláva, ale aspoň to bylo originální. Tohle je celé takové plytké s dějem, která by se dala popsat jednou větou, film nemá pořádnou gradaci. Krátké akční scény by nebyly špatné, kdyby nebyly tak prvoplánově brutální a říkající si o kontroverzi, to samé se dá říct o těch erotických. Velmi mě překvapila krásná Maria Bello, která přehrává svého filmového manžela Mortensena na sto honů, Ed Harris je klasicky démonicky perfektní, to mi ale bohužel nestačilo, ještě že je to docela krátké, delší stopáž by už začala pořádně nudit. Cronenbergovo cameo v Aliasu bylo rozhodně lepší a zapamatovatelnější než celé Dějiny násílí. ()

jitrnic

Velká očekávání od tohoto film,u zůstala bohužel nenaplněna. Téma, režisér i herci, to všechno slibovalo výjimečný zážitek, výsledný film je přinejlepším mírně nadprůměrný. Scénář poměrně lehce odhadnutelný, režie i herecké výkony rutinní. Snad budu po druhém shlédnutí hodnotit jinak. ()

blackJag

Nejčerstvější přírůstek do mého TOP 20. Na tomto filmu se mi líbilo všechno, počínaje kino plakátem a hudebním doprovodem Howarda Shorea konče (připomínal mi klidové pasáže z Pána Prstenů - proč asi? :-)). Skvělé herecké obsazení na všech postech a William Hurt? Úžasné, jak na malém prostoru dokázal zazářit. Úžasné... ale ne překvapující, protože od něj se to dá samozřejmě čekat :-) 100% ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (více)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku