Záchrana vzácného plemene

Vzácné plemeno

The Rare Breed

Western / Drama / Romantický / Akční

USA, 1966, 97 min

Má to atmosféru, zajímavé postavy, pěkné prostředí, slušnou akci, snahu o humor a romantiku, ale dějově mě to až tak nezaujalo. Jako solidní westernové oddechovce tomu dávám pěkné 3*.(18.3.2012)

• Martin741

Krasny priklad toho, ze James Stewart v 60. rokoch uz vyhasinal, a spolu s dalsou planobou menom Firecreek /1968/ je toto jeden z dovodov, preco sa tak stalo. Western bez klasickych westernovych atributov /salloony, prestrelka, vybuchy, utok Indianov na sidlo/ - presne o tomto je Rare Breed. Reziser Andrew V. McLaglen /Shenandoah, Bandolero/ sice pridal do filmu stado dobytka, ale jedno stado dobytka western "jeste nedela", ze jo /som cechoslovak/. Z hercov bol mne znamy len James Stewart /Philadelphia Story, It´s a Wonderfull Life a Vertigo/ a vyborna Maureen O´Hara /mr. Hobbs takes a Vacation/. 35 %(2.2.2016)

Příjemná westernovka s prostinkým a nepříliš záživným příběhem, jehož nedostatky vynahrazuje příjemný humor, nadsázka a herecké obsazení. James Stewart standartně nezklamal, ovšem tentokrát to táhnou navzdory věku stále krásná a šarmantní Maureen O'Hara coby neodolatelná dáma s vyřídilkou a Brian Keith, jehož proměna ze špinavého burana v noblesního gentlemana nemá chybu. 60%.(6.10.2012)

7/10 Usislany Steward v dalsi ze svych roli kwrdych chlapu zapadu. Do tohoto filmu se propasovalo vice vtipu nez obvykle a diky atypicke zapletce se stava docela pritazlivym - zavod na velbloudovi, zvlastni druh teleciho na pastvinach v Novem Svete, rudy Skot v sukni a s kverem proklate nizko, emancipovana anglicanka. Podivne, ale funguje to(20.11.2008)

Zajímavý, příjemný, vcelku průměrný western o rozšíření anglické hardfordshirské rasy krav v Americe i o lásce lidí. Režii má westernový a béčkový specialista Andrew V. McLaglen (Shenandoah, Bandolero!), v hlavní roli kovboje famózní herec kladných rolí James Stewart. Bohužel už námět - přeprava a rozmnožení tlustého bezrohého býka - i samotný název "Vzácné plemeno" neskýtá zrovna příležitost pro udílení Oscarů, zato dost prostoru pro docela svižnou zábavu zahrnující chlapské rvačky, akční scény s dobytkem i romantiku. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=UfMhBiXVRPY(21.1.2012)