Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vdova Martha Evensová s dcerou Hilary se účastní národní výstavy skotu, která se v roce 1884 koná v St. Louis. Touhou obou žen je dobře prodat co nejlépe nově vyšlechtěné plemeno hardfordského bezrohého býka. V dražbě ho koupí jistý Ellsworth pro farmáře Alexe Bowena, dopravit mu ho má cowboy Sam Burnett, zvaného Buldok. Sama však podplatí John Taylor, aby Wintergata předal jeho lidem, Mabrymu a Simonsovi. Martha a Hilary doprovázejí Sama s Wintergatem, aby se přesvědčily, jestli se jejich býček dostane do dobrých rukou. Cesta je plná nebezpečí a překážek - při přestřelce je zraněn Bowenův syn Jamie, který hnal právě kolem stádo krav. Sam, Martha a Hilary se o něj postarají a přivezou ho na farmu jeho otce, jenž vládne na svém ranči jako neomezený tyran. Tento muž se však rozhodne získat Marthu, kvůli ní se všem mění před očima a žádá ji o ruku. Ona jeho nabídku neodmítne, ale ani nepřijme, protože ve skrytu duše myslí na uzavřeného Sama, kterému ale zároveň nemůže odpustit zradu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

sud 

všechny recenze uživatele

Příjemná westernovka s prostinkým a nepříliš záživným příběhem, jehož nedostatky vynahrazuje příjemný humor, nadsázka a herecké obsazení. James Stewart standartně nezklamal, ovšem tentokrát to táhnou navzdory věku stále krásná a šarmantní Maureen O'Hara coby neodolatelná dáma s vyřídilkou a Brian Keith, jehož proměna ze špinavého burana v noblesního gentlemana nemá chybu. 60%. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, příjemný, vcelku průměrný western o rozšíření anglické hardfordshirské rasy krav v Americe i o lásce lidí. Režii má westernový a béčkový specialista Andrew V. McLaglen (Shenandoah, Bandolero!), v hlavní roli kovboje famózní herec kladných rolí James Stewart. Bohužel už námět - přeprava a rozmnožení tlustého bezrohého býka - i samotný název "Vzácné plemeno" neskýtá zrovna příležitost pro udílení Oscarů, zato dost prostoru pro docela svižnou zábavu zahrnující chlapské rvačky, akční scény s dobytkem i romantiku. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=UfMhBiXVRPY ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Krasny priklad toho, ze James Stewart v 60. rokoch uz vyhasinal, a spolu s dalsou planobou menom Firecreek /1968/ je toto jeden z dovodov, preco sa tak stalo. Western bez klasickych westernovych atributov /salloony, prestrelka, vybuchy, utok Indianov na sidlo/ - presne o tomto je Rare Breed. Reziser Andrew V. McLaglen /Shenandoah, Bandolero/ sice pridal do filmu stado dobytka, ale jedno stado dobytka western "jeste nedela", ze jo /som cechoslovak/. Z hercov bol mne znamy len James Stewart /Philadelphia Story, It´s a Wonderfull Life a Vertigo/ a vyborna Maureen O´Hara /mr. Hobbs takes a Vacation/. 35 % ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

7/10 Usislany Steward v dalsi ze svych roli kwrdych chlapu zapadu. Do tohoto filmu se propasovalo vice vtipu nez obvykle a diky atypicke zapletce se stava docela pritazlivym - zavod na velbloudovi, zvlastni druh teleciho na pastvinach v Novem Svete, rudy Skot v sukni a s kverem proklate nizko, emancipovana anglicanka. Podivne, ale funguje to ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Centrem příběhu úsměvného westernu je bezrohý býk. Podaří se ho spojit z texaskými longhorny? A jde to vůbec? A to na něj mají ještě spadeno také padouši. Ano, byť je zachována typická rodokapsová šablona, po celou stopáž se snímek veze v humorné atmosféře, byť se zcela o plnohodnotnou komedii nejedná. Našla se tu i chvilka pro nějaký ten romantismus. Kolty proklatě nízko a drsnou náturu tu zkrátka fanoušci takovýchto westernů nenajdou. I když scéna se splašenými býky mezi skalami dokáže vyrazit dech.  Snímek z poloviny šedesátých let jakoby nestárnul a skvěle dokáže i dnes nejen pobavit, ale přivést diváka k příjemnému filmovému odpočinku. Širokoúhlý cinemascope, český jednoduše řečeno kinoformát, naděluje nádherné scenérie a čisté pastelové barvy. Celý film je příjemně uvolněný a nikterak nezatěžuje zbytečnými maličkostmi. Nepřehrává se, netlačí se v ničem na pilu, vše se uspokojivě v zájmu diváka vyvíjí. Dalo by se říct, že byl po dějové stránce použit určitý minimalismus, avšak charakteristika postav, jistá lehkomyslnost a hlavně humor, se vším spojeném, onu plnohodnotnost náležitě vynahradí. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama