Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

Lacike

Prvá polovica je úchvatná. Jack Nicholson si znova film ukradol pre seba a jeho hašterenie s Diane Keatonovou má neskutočné grády a zároveň ma neraz rozosmialo. V druhej polovici ale tempo začne uvadať. Film sa viac sústredí na neustále plačúcu Keatonovú a Nicholson je medzitým zmätený. Finále je mdlé a nekonečné. Až som si hovoril, aby sa konečne dali dokopy, nech už to skončí. Škoda, že po takom famóznom rozbehu sa to tak pomaly doplazí do konca. Možno za to môže aj to, že tu nie sú žiadne poriadne vedľajšie postavy a línie. Amanda Peetová ako dcéra tam je skoro zbytočná a Keanu Reeves je sympatický doktor, ktorý tam tiež nič nepredvedie a záverečné váhanie Keatonovej o tom, koho si má vybrať je doslova k smiechu. Až mám skoro chuť tomu znížiť hodnotenie o hviezdičku, ale vďaka Jackovej charizme a za to jak dokonale sa na konci kariéry udomácnil v komediálnom žánri tomu dám tesne aj štvrtú hviezdu. Rozhodne film poteší aj na opakované zhliadnutie. 7/10. ()

Gary

Rozhodně vtipný, milý a nenudící film s báječnými hlavními představiteli, za které stojí dát nějaký ten drobák. O zábavu je na dvě hodiny postaráno. Divím se, že Jack Nicholson nebyl nominován na Oscara. No, však jemu to zase vyjde příště :) ()

HateBreeder

Sympatická komedie o lásce, která kvete v každém věku. Jack Nicholson už není ten psychopatický a arogantní chlap, jak ho známe z většiny jeho filmů. V této komedii představuje sexy šedesátníka Harryho, jehož život tak nějak stagnuje. Zatím si to neuvědomil, proč taky? Žije v luxusu, spravuje hned několik firem a hlavně - neváže se a proto se zaměřuje jen na mladé krásné slečny pod třicet. S jednou takovou právě chodí a zrovna když odjeli do letního sídla kde si chtěli patřičně užít, objeví se matka Harryho přítelkyně - Erika. Ta má zase problémy sama se sebou, neboť nabývá dojmu, že už není atraktivní a proto je uzavřena před světem, sedí doma a píše divadelní hry. I přes počáteční nesympatie začnou oba zjišťovat, že jim v životě něco chybí a co je důležitější - jeden k druhému začne chovat silnou náklonnost. Ačkoliv jsou tím nejdříve zděšeni, postupně si začnou uvědomovat, že už nemají tolik času kolik by chtěli. V tomto filmu se sešly dvě herecké legendy, Jack Nicholson a Diane Keaton a přesně jim patřil celý film. Jack dokázal, že i role neodolatelného leč poněkud povrchního chlapíka v letech mu není cizí a je opravdu radost jeho výstupy sledovat. Diane Keaton byla také skvělá, v tomto filmu na mě působila svěžím dojmem a byla opravdu sexy. Keanu Reeves toto hvězdné duo doplňoval a je docela škoda, že dostal tak málo prostoru. Celkově na mě film působil velmi dobře, snad jen ten konec mi přišel moc překombinovaný no i přesto se jedná v rámci komedie o silný nadprůměr a já se při něm skvěle bavil. ()

BoPo

Poviem len jediné. Od čias seriálu Jsem do tebe blázen, som nevidel lepšie fungujúcu partnerskú dvojicu. Nicholson a z môjho pohľadu hlavne Diane Keaton to pekne rozohrali. Nepatria medzi mojích top hercov. Nikomu nemusia dokazovať, že hrať vedia. No napriek tomu to stále dokazujú. ()

Tommassi3

"Mám rád volné ruce.." ;) A já rád volné večery.. Že na věku nezáleží ?? Ale to víte, že ano.. Nejlepší muži zrají jako víno - Což však neplatí o Diane Keaton, která se ráda obléká jako muž..;) - podobně jako ty skutečně dobré bijáky.. Nancy Meyers však zřejmě víno nerada.. ()

Beast

Velice vtipný a lehce romantický film - ke konci bohužel trochu ztrácí tempo a "rozplizává" se. - Jistě patří ale k tomu lepšímu. ()

Agatha

Diane Keaton a Jack Nicholson v této docela obyčejné romantické komedii ukazují jak se má hrát a už po několikáté diváky přesvědčili o tom, že jsou mistry svého řemesla. I A. Peet, K. Reeves a F. McDormand své role hravě zvládli. Kamera plná světlých odstínů a barev i příjemná hudba tomuto žánru perfektně sedí. A nevím jak do Diane dělá, ale pořád má skvěle udržovanou postavu a v tomto filmu jí to ohromně sluší. A tentokrát musím pochválit i české znění - Hana Macuichová je snad lepší než originál. Kdykoliv to vidím, tak mám náladu o 100% lepší. ()

Terva

Film je přímo šitý na míru Jacku Nicholsonovi a Diane Keatonové, která se v hlavní roli na plátně objevila po několika dlouhých letech. Za svůj živočišný výkon byla nominována na Oscara. Ocenění: Oscar '03 - nominace: hlavní herečka (D. Keaton) Zlaté glóby - herečka v muzikálu/komedii (D. Keaton); nominace: herec v muzikálu/komedii (J. Nicholson) National Board of Review - herečka (D. Keaton) Satellite Awards - herečka v muzikálu/komedii (D. Keaton). ... Scénář : Nancy Meyers. Kamera : Michael Ballhaus. CHYBY VE FILMU - 1 - Když Erica a Harry spolu spí, večer je Erica na levé straně postele, ráno však na pravé. 2 - V pařížské restauraci, si Erika zapálila cigaretu, jednou potáhla, ale v dalším záběru zapaluje znova a úplně novou cigaretu. 3 - V restauraci v Paříži má Jack Nicolson ve několika záběrech šálu zavázanou pokaždé jinak. CITÁT - Chodím po domě......... ()

MrCreosote

Vkusná romantická komedie, která by ale nebyla tak zábavná, kdyby tam nehráli Keatonová a Nicholson. ,,Vzal jste si viagru?" ,,e...ne" ,,To je dobře, protože v kombinaci s tímto lékem byvás mohla zabít!" ()

villon17

Sympatická komedie s psychologickým nádechem. Pro slabší povahy romantika, pro silnější vhodné k pobavení. Dle mého skromného názoru Diane neumí moc hrát, zato ji plně nahradil Nicholson. ()

corpsy

Ďalší dôkaz toho, že Jack Nicholson je najcoolovejším starým pánom na tejto planéte. Herecky a aj osobnostne. Skvelá romantická komédia, ktorú si nebudú užívať iba diváci v pokročilejšom veku, vidiac sa na tom podobne, ale aj o dosť mladšie generácie, vidiac sa tak možno o niekoľko desiatok rokov dopredu. Ja som sa zrejme zhliadol. ()

F.man

Na to že žánr rom-com vážně nemusím mám Lepší pozdě nežli později hodně rád. Jasně, hlavně jeho první půlku, ve které vynikne zejména Nicholsonovo skvělé charisma. Ten chlap je prostě klasa (a v takové roli...). Samozřejmě vždy perfektní Diane Keaton je mu více než rovná partnerka - jen nemá napsáno tolik vyložených fóru. O to více mě bolí ty nudné minuty, kdy se snímek přehoupne do druhé poloviny. Najednou je vše svěží pryč, všechno se to vleče a i těch fóru je jako šafránu. Takže komplexně tři, ale přesto nemám problém se na Lepší pozdě nežli později jednou za čas podívat znovu. I'm sorry! I didn't see anything. Except maybe a few tits! ()

Angerr

Po dvaadvaceti letech se Keatonová a Nicholson opět procházejí společně po pláži. Naposledy to bylo v roce 1981 v Beattyho "Rudých" (kromě podobnosti těchto plážových scén se tyto dva filmy samozřejmě nedají vůbec srovnávat). Tentokrát Jack povýšil na hlavní postavu a je rozhodně sympatičtější než cynik Eugen O'Neil, i když stále typicky problematický. Určitě dostatečně vtipné i originální tím, že tu jde o vztah mezi staršími partnery. Mě ale, kromě těchto dvou skvělých postav, už na filmu pro jeho přílišnou protahovanost o další peripetie zaujala jen ta pěkná moudrost obsažená v názvu. ()

nervoznideda

všichni skvělí jen Keanu Reeves mě skoro štval :-) až k nepříčetnosti, jako doktor hned Erice tykal, ale ženské mu to žraly, já ne:-) na té večeři se chvástal - idiot , :-) nc to je věc režizérů i jim děkuji bylo to fantastické deda:-) ()

selfesteem

Netušila jsem, že by u mě mohl kdy jakýkoli film způsobit tu reakci, že se budu smát a brečet zároveň. U tohoto filmu se mi to stalo několikrát. Lepší pozdě nežli později považuji především za výbornou komedii, vtipných scén je tam nespočet, a to především zásluhou jako vždy geniálního Nicholsona. Dokáže však i pořádně dojmout, zvlášť když už jste měli tu čest potýkat se se zlomeným srdcem. Překvapivě za lepší volbu považuji shlédnout tento film v českém dabingu, přišlo mi to takové plynulejší a lidštější, omylem jsem to nedávno pustila v originálním znění a celkem mě udivilo, že se vůbec nesměju. A Keanu Reeves tady vypadá nááááádherně, pokud to ještě lze, sluší mu to tady úplně nejvíc ze všech filmů, ve kterých kdy účinkoval (ve scéně na trhu s ovocem a zeleninou, jo!). ()

Krt.Ek

Film, jakožto tento, má přes patnáct tisíc ohodnocení, vpravdě luxusní obsazení, výtečnou pověst - nemálo našeptávačů mluvilo o nejlepší mainstreamové romantické komedii ever; a já ho zhlédnu teprve posledního lednového večera léta páně dva tisíce čtrnáct, roku, na jehož počátku jsem si řekl, že už mám něco nakoukáno a že mne nic "kanonického", ve velkých uvozovkách, nemůže překvapit - a to myšleno v té intenci, že na nic (ne)zdánlivě klasického nenarazím, že budu objevovat pouze filmy, které jsem ještě den, dva, tři před zhlédnutím neznal; tak copak se nám to stálo, kde byla chyba? Chyba nebyla nikde, nejsem zkrátka z těch, kteřížto by bláznili (bláznily) z hollywoodských "limonád", ať už v nich (ne)exceluje kdokoli, i zhlédnutí "Lepší pozdě nežli později" bylo víceméně neplánované, nebýt mého předsevzetí, jež jsem zachytil ve svém deníčku, nekoukal bych, odložil bych počin Nancy Meyers na neurčito... Nebudu Vás - náhodný čtenáři - nadále zdržovat technickými detaily, to už jsem stejně udělal, možná byste zde našel rád něco jako obhajobu mých tři hvězdiček, můj dojem Vám... ne, pojďme si raději tykat, prosím!... můj dojem Ti zprostředkovávají hvězdičky, Ty chceš slyšet argumenty. Vím. Ono je to jednoduché, "Lepší pozdě nežli později" je dílkem, u něhož jsem si řekl, že je fajn - jsem rád, že mně zkřížil cestu, sice později, ale jak praví klasik lepší pozdě nežli později, a lepší pozdě nežli vůbec -, avšak nic víc. Kdoví: kdybych naň narazil později, možná by to bylo lepší - rád bych věděl, jakým způsobem bych jej přijal v šedesáti... (asi bych se šibalsky usmíval nad tím, jak okouzlujícím způsobem mne dokázali znázornit) 60% ()

Turiec

Ľudský film o skutočných ľudských vzťahoch. Výborná romantická komédia so skvelým hereckým obsadením. Všetci herci boli výborní, ale Jack Nicholson a Diane Keaton boli excelentní. Úlohy Harryho a Ericy im boli napísané presne na telo a na filme to vidno. Viete si predstaviť niekoho vhodnejšieho na rolu starnúceho milovníka mladých žien ako Jacka? Scenár je výborne rozpracovaný a aj vďaka nemu vyzerajú postavy presvedčivo a reálne. Nechýba aj primerané množstvo humoru a poetiky. Okrem scénok na zasmiatie (Harryho holý zadok v nemocnici) sa možno občas pristihnete s „prihlúplym“ aké-je-to-milé úsmevom na tvári. Something’s Gotta Give poteší a určite neurazí, možno mu však vytknúť záverečnú tretinu, kde sa scenár príliš komplikuje a rozptyľuje. Keby bol mierne pozmenený záver a film by bol o niečo kratší, bolo by to čistých päť hviezdičiek. Takto je to ****1/2. ()

mysiak

Skvelá komédia so skvelými hercami - najmä ma prekvapil Jack Nicholson a množstvo známych tvári potvrdzujú, že tento film je skvelý zážitkom, ktorý sa oplatí vidieť aj viacej krát... ()

Davson

Scénarista se sice snažil o originalitu, ale bohužel se v ději příliš zamotal a pořádně mu trvalo než se dokázal rozmotat. Výsledkem je značně protahovaný, zdlouhavý a místy silně nudící film. Herci jsou sice fajn, zejména Nicholson opět exceluje, ale nedokáži už dorovanat ztrátu způsobenou přeplácaným scénářem. ()