• pm
  ***

  Vždycky mi byl bližší pragmatický přístup Rhetta Butlera před snobským vlastenectvím, nevadil by mi lenivý jižanský luxus, kdyby jeho představitelé nabubřele nelpěli na otrokářském systému a netěžěli z něho, a respektovali technický pokrok. Proto mne silně znechutila plukovníkova hra na konfederaci za mexickými hranicemi, i když jsem jí rozuměla. Ale ve chvíli, kdy s tichou důstojností věnoval Rock Hudson hodinky černošskému předákovi a zápalil svůj dům, aby neskončil v rukou seveřanských kořistníků, měl můj hluboký respekt. Nebylo to špatné, jen politicky naivní, a část s Johnem Waynem byla vyvařená z podstatně lepších filmů.70%(9.12.2008)

 • kinderman
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale A.V.McLaglena jsem vždy považoval za sice docela zručného, ale přesto tuctového řemeslníka, který těžil zejména z atraktivního hereckého obsazení. Zde navíc pár vtipných záblesků v dialozích. Co se týká McLaglenových westernů, daleko více než Neporažení mě divácky uspokojují třeba Bandolero! nebo Poslední ostří hoši.(10.12.2011)

 • Pohrobek
  ****

  Andrew V. McLaglen jakožto syn Fordova oblíbence Victora McLaglena svými Undefeated natočil asi nejvydařenější poctu slavným westernům Johna Forda. Sešla se tu velká část známé Fordovy "rodiny" - Johnem Waynem počínaje a Paulem Fixem, Benem Johnsonem nebo Harry Careym juniorem konče. Příběh je to dost chytlavý, sympatický a dynamický. Wayne a Hudson jako plukovníci nepřátelských stran z americké občanské války, kteří k sobě nacházejí cestu v Mexiku, zmítaném válkou mezi Juarezem a Maximilianem. Snímku nechybí výborné tempo, spousta humoru a povedených scén - třítisícové stádo koní upomíná i na Červenou řeku. Zajímavé je taky, jak se od dob Stopařů změnilo indiánské paradigma - Wayne tu má indiánského adoptivního syna, který si dokonce namluví jižanskou dívku. Politicky korektnější, ovšem o to méně realistické.(6.9.2006)

 • RHK
  ***

  Westernové poválečné smíření mezi zbytky oddílů Severu a Jihu na prahu nové války v Mexiku. Kavalerijní námět, který by mohl natočit John Ford (a určitě lépe než McLaglen, který už měl lepší filmy - Bandolero!, Shenandoah, Ďábelská brigáda). Neporažení jsou jen lehce nadprůměrným filmem s nejednoznačným tématem i vyzněním, ale také s několika dobře natočenými scénami, např společná pitka a následná bitka obou oddílů vedených Johnem Waynem a Rockem Hudsonem při oslavě 4.července, nebo bitva s bandity. Ukázka: http://www.rottentomatoes.com/m/1022315-undefeated/trailers/10901385/(18.11.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,000,000Tržby Celosvetovo $9,900,000║ John Wayne ako je zvykom u tohto žánru zas dominuje. Príbeh bohatí na zvraty, prestrelky, nechýba aj zábavné odľahčenie, proste dobrodružstvo naprieč prériou ako sa patrí. /75%/(19.4.2009)

 • - John Wayne si během natáčení zlomil tři žebra při pádu z koně, načež si natrhl vaz v rameni a nemohl vůbec hýbat s jednou rukou. Jediné, co zajímalo, bylo nezklamat svoje fanoušky a natáčel dál i se šílenými bolestmi. (facojurka)

 • - Roli plukovníka Jamese Langdona měl původně hrát James Arness, který s natáčením souhlasil, ale těsně před natáčením se z toho vykroutil a musel ho zaskočit Rock Hudson. (facojurka)

 • - John Wayne musel kvůli roli zhubnout spostu kilogramů, které musel předtím přibrat kvůli roli Roostrera Cogburna ve snímku Maršál z téhož roku. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace