Na tohle jsem se dlouho chystal protože mě zajímá Francouzská intervence v Mexiku a díky primě cool že to urychlila. Je tu dobře vidět jak si to Frantíci svou žabožroutí buzerací prosrali, stejně jako většinu dalších kolonií ale celkově je to takový zmatený a nevěrohodný jak už napsali mamrdi předemnou ale na to sere pes.(5.4.2011)

Nemůžu si pomoct, ale A.V.McLaglena jsem vždy považoval za sice docela zručného, ale přesto tuctového řemeslníka, který těžil zejména z atraktivního hereckého obsazení. Zde navíc pár vtipných záblesků v dialozích. Co se týká McLaglenových westernů, daleko více než Neporažení mě divácky uspokojují třeba Bandolero! nebo Poslední ostří hoši.(10.12.2011)

Na môj vkus príliš zidealizovaný western, vsádzajúci na pojmy ako hrdosť, česť a priateľstvo. Osobne si myslím, že vo vyhrotenej situácii, aká bola po skončení americkej občianskej vojny na pomedzí Spojených štátov a vnútornými konfliktmi zmietaného Mexika, by chlapáctvo a šľachetnosť išli bokom a každý by v záujme vlastného prežitia hral v prvom rade sám za seba, takže je vysoko nepravdepodobné, že by sa v týchto pohnutých časoch zrodil príbeh, aký nám ponúka Undefeated. Pozerateľné, no režisér McLaglen dokázal nakrútiť aj lepšie westerny než sú Neporazení.(4.10.2011)

Vždycky mi byl bližší pragmatický přístup Rhetta Butlera před snobským vlastenectvím, nevadil by mi lenivý jižanský luxus, kdyby jeho představitelé nabubřele nelpěli na otrokářském systému a netěžěli z něho, a respektovali technický pokrok. Proto mne silně znechutila plukovníkova hra na konfederaci za mexickými hranicemi, i když jsem jí rozuměla. Ale ve chvíli, kdy s tichou důstojností věnoval Rock Hudson hodinky černošskému předákovi a zápalil svůj dům, aby neskončil v rukou seveřanských kořistníků, měl můj hluboký respekt. Nebylo to špatné, jen politicky naivní, a část s Johnem Waynem byla vyvařená z podstatně lepších filmů.70%(9.12.2008)

Andrew V. McLaglen jakožto syn Fordova oblíbence Victora McLaglena svými Undefeated natočil asi nejvydařenější poctu slavným westernům Johna Forda. Sešla se tu velká část známé Fordovy "rodiny" - Johnem Waynem počínaje a Paulem Fixem, Benem Johnsonem nebo Harry Careym juniorem konče. Příběh je to dost chytlavý, sympatický a dynamický. Wayne a Hudson jako plukovníci nepřátelských stran z americké občanské války, kteří k sobě nacházejí cestu v Mexiku, zmítaném válkou mezi Juarezem a Maximilianem. Snímku nechybí výborné tempo, spousta humoru a povedených scén - třítisícové stádo koní upomíná i na Červenou řeku. Zajímavé je taky, jak se od dob Stopařů změnilo indiánské paradigma - Wayne tu má indiánského adoptivního syna, který si dokonce namluví jižanskou dívku. Politicky korektnější, ovšem o to méně realistické.(6.9.2006)

• - I přes svoje homofobní postoje se John Wayne během natáčení velmi blízce spřátelil s Rockem Hudsonem. I s vědomím Hudsonovi sexuality byli dobrými přáteli i po natáčení. (facojurka)

• - John Wayne musel kvůli roli zhubnout spostu kilogramů, které musel předtím přibrat kvůli roli Roostrera Cogburna ve snímku Maršál z téhož roku. (facojurka)

• - Merlin Olsen v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)