Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

E lan

Trochu zamotané, ale jinak dobré dílko s příjemnou Kidmanovou v hlavní roli spolu s klasicky dobrým Pennem. ()

danny_21

Tlumočnice byla příliš dlouho nudná a stálo mě velké usilí udržetet pozornost - Gemini to naprosto přesně vystihl, tímto mu děkuji a dávám 55 %. ()

Adiemus

Filmy Sydneyho Pollacka jsou sice na první pohled (a to doslova) zajímavé, leč s výjimkou Tootsie jsem mě nelákají k opakovanému zhlédnutí. Tlumočnice není špatný film, jenže pro mě postrádá to prvotní napětí jako Tři dny Kondora a konec je od určitého momentu dost předvídatelný. ()

mira.l

I když by se tam pár logických "trhlin" v ději našlo, mně se to líbilo, nenudil jsem se u toho, a to to pro mě začíná být poměrně dost důležitý faktor při hodnocení. Mělo to spád, mělo to jisté napětí, tak se nad těma pár nesmyslama i dá oko přivřít. Nicol Kidman tomu asi dala trochu víc té "přidané hodnoty", i když jako "rodilá Afričanka" takňák nevypadá:). ()

BigBang

Účelem filmu může být i zachycení krásy nějaké herečky pro budoucnost, třeba pí Kidmanové, když jí bylo 38 let. Ano, vím, že filmový obraz je iluze vytvořená týmem odborníků, že by tak nevypadala, kdybych ji potkal v metru; ale i tak... Mimochodem: skvělý dabing, tak dobrý dnes nemají ani nejdražší blockbustery. ()

Inozuka

Politický thriller, který od klasické šablony vybočuje pouze místem, kde se odehrává - OSN a skvělým hereckým obsazením. To z Tlumočnice dělá příjemnou žánrovku, kde se sice nijak nenudíte, ale rovněž nehýkáte nadšením. Výhodou je, že si pak nepamatujete zápletku, takže po nějaké době můžete shlédnout s klidným srdcem znovu ... tak jako já. ()

Tiiso

Na Pollacka jsem tak dychtivě čekal. Kidmanovou miluji, a pak mě bylo trochu do pláče. První polovina moc hezká a druhá mě někam sklouzla a já nevím ani proč. Uvidíme až s odstupem času ji shlédnu podruhé. Třeba to bude lepší. ()

DadysGirl

Hm... Zajímavý film... Občas pro mě trochu přiztažený za vlasy, ale alespoń jsem nevěděla jak to všechno je a Sean Penn mě naprosto dostal... ()

DavidWebb

Dobre sa mi nato pozeralo. Naozaj dobre - a to je asi najväčšie plus Tlmočníčky. Ale na politický triler by sa asi nemalo pozerať pohodovo ale so znepokojením a napätím, čo tomuto trileru chýba. Výborné herecké výkony ústrednej dvojice, pričom Nicole tu vyzerá nesmierne atraktívne, plus nadpriemerná réžia ale nevytiahnu toto dielko z dna priemeru kvôli príliš "mäkkému" a slabo premyslenému scénaru. Politik (akýkoľvek) cestuje autobusom? Prosím vás... Tlmočníčka v OSN jazdí na mopede? No ták.... Prezidenta akejkoľvek krajiny by po hrozbe atentátu nechali samého v miestnosti? Na Sydneyho Pollacka sa mi zdá scenár tohto filmu až príliš samoúčelný. Tak či onak, bez ohľadu na všetky negatíva - nemôžem si pomôcť - aj tak som sa bavil a cítil sa pri tom príjemne. A rozmýšľal som nad 4 stars. Á potom prišiel koniec, studený, nezáživný koniec bez emócií, ktorý mi pokazil celkový dojem z tohto snímku a nad 3½ ísť nemôžem. ()

katu147

Velice mě zaujal, čekala jsem na bezva konec, ale nakonec z toho nebylo nic... Nemyslím tím film, ale ten konec. Dala bych klidně i pět hvězdiček, jen že ,,skutek utek" a filmeček skončil... Jo, jinak lepší průměr. ()

Bezda22

70%. Z tlumočnice se nakonec vyklube postava neočekávaných činů a možností. Nicol Kidman ztvárnila roli která roste průběhem filmu. Hodně zajímavý, ale bůhví kdoví jakej film to zase neni. Ale obsazení je dobrý, Penn je v roli detektiva sympaťák. A i ty zvraty jsou celkem zajímavý. Vcelku příjemný překvapení. Jak říkám, 70% je si myslim fér. ()

Shitonit

No právě že nevím jestli to je Pollackem, nebo námětem, nebo hercema, nebo mnou, nebo nebo já nevím čím, ale dostalo mě to, dostalo jeko super koukatelnej film kterej si nestydím doporučovat všem svejm kámošům. A jestli se to někomu nelíbí, ať si prdel políbí :-) ()

papadoce

Tlmočníčkou som sa vrátil do éry, kedy sa ešte točili thrilleri s nápadom a o kvalitnej réžii Sydneyho Pollacka asi diskutovať ani nemusíme. Sean Penn je v tomto filme dokonalý. Tá rola mu sedela jak riť na šerbli a keďže Nikola Kidmanová bola toho času ešte kráska bez plastiky, ktorá vedela hrať, tak nič nebránilo tomu, aby bola ústredná dvojica ťahúňom filmu od začiatku až dokonca. V závere sme sa síce dočkali aj miernej naivity, ktorá možno nebola až tak nevyhnutná, ale chápem to tak, že hollyúd myslel aj na citlivejšie povahy, ktoré chcel rozcítiť. Faktom je, že to, že sa Pollack totálne vyhol romanci medzi hlavnými postavami, bolo neočakávaným príjemným prekvapením. Teda každý kto čakal v stodvadsiatej minúte bošky bošky vyšiel na prázdno. Filmu to ale naopak po tej precitlivenej pasáži pomohlo a neskĺzol tak do slizkých a stokrát videných vôd. Tlmočníčka je thriller, ktorý si viete pustiť opakovane a je iba ďalším filmovým dôkazom toho, že Afrika a ich občianske vojny sa nedajú vyriešiť. Všetkých poslať do školy a nie po balíčky od UNICEFu. ()

Meescha

Celkem zklamání...zpočátku to vypadá na zajímavý thriller, jenže autor si asi nevěděl příliš rady s rozuzlením celého příběhu, které je zcela bez nápadu. Škoda! ()

pikacu

Po dlhej dobe dosť dobrý politický thriller. Trochu som sa predtým bál, či nebudem sklamaný, ale bolo to fajn pozeranie. Opäť musím pochváliť Nicole, ktorá naozaj vie hrať. A to nehovorim o výbornom Pennovi, z ktorého smútok a beznádej priam tiekli. Dej bol síce viac-menej odhadnuteľný celkom ľahko, ale v tomto žánre sa to toleruje. Filmu pomohla aj pokojná kamera a strih, tým pádom sa divák môže sústrediť na postavy a ich konanie.. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka