Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

Ludivitto

Solidně odvedená práce s výbornými N. Kidman a S. Pennem. Škoda, že scénáři dochází ke konci filmu dech a invence. ()

Nepi

Celkem dobře vyvážený thriller Sydneyho Pollacka o tlumočnici,kterou chrání vládní agent...Nicole Kidman a Sean Penn dávají snímku dobrou dávku emocí a napětí...Ale přece jen k dokonalosti tu pořád ještě něco chybí... ()

pfa

Poprvé mi to přišlo poněkud nudné, na podruhé už se Tlumočnice vyhoupne na dobrý působivý thriller. [7/1O] ()

Almásy

herecky koncert dvoch vynikajucich hercoch utopeny v nekonecnom klise a strasne prekombinovanom zaveri. ale s prizmurenymi ocami 4* ()

giovanni3

Nicole Kidman + Sean Penn? To zní lákavě... ale ve finále to až tak lákavé není ba naopak mi to přišlo vcelku nudné (zvláště v kombinaci s 2 hodinami). Jako kamera dobrá, myšlenka realizace atentátu též, herecké výkony taky... ale ten scénář... Skrz herecké obsazení zklamání. 3z5 ()

milancecil

Naprosto skvěle vybudované politické drama a v něm jako klíčová postava, mladá simultánní tlumočnice při zasedáních OSN Silvia Broom, napínavý příběh se rozvíjí od momentu, kdy ona zaslechne krátký úryvek hovoru v kmenovém dialektu, který ona jako jedna z mála ovládá, věta jí vyznívá jako výhrůžka a tedy možná hrozba pro jednu, jí velmi dobře známou, politicky významnou osobu, pro tyranského vládce afrického státu Matobo, právě tento muž má v nejbližších dnech přicestovat a vystoupit v OSN, Silvia událost zodpovědně nahlásí bezpečnostním složkám, ale vůbec netuší, jak si tím dramaticky zkomplikuje svůj poklidný život, že je jen jako ta nejvhodnější návnada pro zmatení útvaru na ochranu zahraničních delegátů využívaná k temným konspiračním cílům, že ona hovor nevyslechla náhodně, že naopak byl na ní rafinovaně nastražený, rozbíhá se divoký a nebezpečný sled událostí v nichž se jen velmi pozvolna, v nejasných náznacích divákům rozkrývá nepřehledné pozadí zobrazovaného děje, opravdu výborné dílo poutající pozornost diváka až do posledních minut, kdy se vše pro něj konečně rozkryje a jasně osvětlí společně se všemi doposud ukrývanými souvislostmi, až pak má možnost pochopit celý ten velmi komplikovaný dějový propletenec. ()

jefff

Pěkný film, ale schází mu lepší a hutnější atmoféra. Penn je skvělej, ale Kidman je taková nijaká a spíš to odchodila, než že by hrála životní roli. Téma mě ale bavilo a zajímalo, škoda jen, že to nebylo dotaženější. ()

ethos

Príbeh bol super malo to zápletku celkom obstojnú pointu, a však nevyvolal jedinú emóciu a preto bol jemne nudný a v podstate neoslovil. ()

sedm.1

Politické thrillery mi jsou naprosto cizí,většinou se v nich nesrozumitelně tlachá o danném problému a kdo se o konkrétní věc víc nezajímá,kouká většinou jen na obrázky,nebo mu pracují mozkové ventili na 200% a stejně si musí hodně ještě domýšlet.Tlumočnici jsem se proto dlouho vyhýbal,byla to však bezpochyby chyba.Ikdyž se zde také snímek zabývá jedním konkrétním problémem,je podán civilněji a polopatičtěji.Celý film má velký spád,ikdyž se i zde spíš mluví než střílí,ale ony dialogy jsou srozumytelnější a smysluplnější.Nicméně,když už ke slovu akce přijde,je výborná a dynamická.Celkově je Tlumočnice nenudící jízda,se skvělím obsazením(Penn i Kidmanová hrajou jako z partesu...opět).Velmi milé překvapení! ()

FeatherBoy

Je to vynikajícífilm se strhujícím dějem, avšak si myslím že byl přehnaně dlouhý. Šlo by to více shrnout a bylo by to záživnější. Ale i tak, 100% ()

Thurin

"Kolik řečí umíš, tolikrát jsi lhářem..." Ačkoli to nebylo to nejlepší, co dokážou, byl výkon Nicole Kidman i Seana Penna příjemný. Což celkově zapadlo do příjemného zážitku z celého filmu. Takový příjemný Thriller. Nic víc, nic míň. asi 65 procent. Něco mezi a ***/**** ()

lskala

Nadprůměrný, politicky orientovaný thriller. Pollackovi se zdařila výtečná atmosféra, ale zbytek není příliš výrazný. Hudba od Howarda se mi líbila jen v úvodu filmu, pak už jsem jí téměř neregistroval. Škoda. Sean Penn předvedl další ze svých skvělých výkonů. Na 4* tomu chybí jen kousek ... 67% - 3*** ()

MaMitti

Tento film mi dozníval v hlavě ještě pár dní po té, co jsem ho shlédla. Po dlouhé době žánr, který normálně nesleduju a tak možná i z toho důvodu jsem na herecký výkon Nicole Kidman (dvakrát americké herce nemusím, tím spíš) zírala s otevřenou pusou - hrála výborně, Sean Penn s ní statečně držel krok. Celé se mi to líbilo a ani mi nevadilo, že v podstatě největší napětí (scéna v autobuse) se neodehrála na konci, taky proč, kde je psáno a dáno, že by to tak mělo být...Konec sám byl malinko předpokládatelný, ale ani to mi nesnížilo celkový dojem z filmu. Možná by bylo potřeba víc takových politických dramat, možná by lidem zas na chvíli došlo, v jakém přepychu a blahobytu konzumu i demokracie si žijeme... ()

masr

Vcelku zajímavý politický thriller s několika silnými scénami... Jenže je to všechno tak dokonalé, tak pěkně vykalkulované, vypočítané na sekundy, kdy by měl divák cítit strach a kdy lítost - až se z toho ztrácí ta autenticita... Ztrácí se z toho pocit, že to není jen hezky vymyšleno a vykalkulováno, ale že to chce doopravdy něco říct, změnit.. Ale nechce. Víceméně dokonalý konzumní produkt. ()

chef

Na drámu málo dramatické na thriller málo napínavé. Scenár občas postráda logiku a Kidman s Pennom hrajú svoj šedý priemer. Docela nuda. ()

Han22

Sydney Pollack se před svoji smrtí rozloučil žánrem který uměl nejlíp - thrilerem a to takovým který fakt stojí za to. Základní premisa o tlumočnici která vyslechne plány na zabití jednoho afrického diktátora je startem napínavého příběhu. Pollack ale nikam nepospíchá a vyprávění vede v pomalém tempu a stylem, který by se dal nazvat klasickým. Hlavní postava Nicol Kidmanové se setkává s agentem FBI Seanem Pennem, který ji chrání, ale také podezírá a díky pomalejšímu tempu a fantastickým hereckým výkonům obou dvou zjistíme o hrdinech dost věcí, aby nám na nich začalo záležet. A Pollack umí zatraceně dobře dávkovat napětí, takže se v druhé půlce dočkáme i pár akčních scén, velkolepého finále jak z 90. let a nechybí i pointa a pěkné zakončení příběhu (i to jedno brutální klišé se dá odpustit). V souhrnu pro mě thriler roku 2005. ()

Wally

Zvlášní film...ne, že by byl špatný to ne...spíše jen, že zápletka byla tak zamotaná, že člověk již ztrácel nit. To je samozřejmě dobře u tohoto druhu filmu, ale nic se nemá přehánět a i proto na mne tento film nezapůsobil, tak jak by as zapůsobil, kdyby nebyl tolik překomplikovaný. ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka