Tlumočnice Spojených národů Silvia Broomeová (Nicole Kidman) zaslechne rozhovor o plánovaném atentátu na hlavu jednoho afrického státu. Agent Tobin Keller (Sean Penn) z americké tajné služby, který případ vyšetřuje, Silvii už od počátku podezřívá, že neříká celou pravdu. Silvia si začíná uvědomovat, že se stala novým terčem atentátníků a ze všech sil se snaží jejich plány překazit. Než jí ale někdo uvěří, může být už mrtvá. Tlumočnice režiséra Sydneho Pollacka (Firma) v sobě dovedně spojuje všechny přísady, které patří do správného thrilleru: napětí i akci, chytrý příběh a skvělé herecké výkony držitelů Oscara Nicole Kidman a Seana Penna. (Magic Box)

zuzinka2

Výborný politický thriler o tlumočnici, která vyslechne kousek rozhovoru dvou afrických diplomatů, čímž uvede do pohybu vyšetřování, při kterém rozkrýváme společně s vyšetřovateli nejenom politické otázky a spiknutí, ale i minulost této tlumočnice. Film sází hlavně na herecké výkony skvělého Seana Penna a Nicole Kidman, které příjemně doplňuje v jedné z vedlejších rolí Cathrine Keerner. ()

laik_60

dobrý Pollackovský pozerateľný príbeh s veľmi dobrým hereckým obsadením, Sean ešte o trošku viac ako Nicole. :). ()

C0r0ner

Začátek zápletky byl vlastně strašně nepravděpodobný, ale Pollack to naštěstí přebil parádním zbytkem filmu. Na poměrně dlouhé stopáži dokázal udržet pozornost diváka po celou dobu a to se cení. Nicole Kidman se mi v hlavní roli taky líbila, takže nakonec docela spokojenost. 75% ()

Flynn

Když jsem na ten film "lezl" říkal jsem si hmmm Sean Penn-Nicole Kidman, to může být docela gut. Gut to bylo, ale bohužel jenom gut, a ne perfect v což jsem v koutku duše doufal, jaxi se u mě nedostavil pocit že koukám an thriller a zůstalo to jen někde na urovni dramatu. Koukatelné, možná po dalším shlédnutí změním názor. Je sposta dalších filmů u kterých by jste čas zabili mnohem hůře než tady .... ()

pakobylka

Slibně rozehraná zápletka postupně ztrácí svou sílu a v kombinaci s možná poněkud zidealizovaným obrázkem OSN nakonec stačí jenom na slušné 3*. ()

Juto

Je to dobrý film i napriek tomu že scenár nie je najlepší. Film je výsledok inteligentnej práce Nicole Kidman a Seana Penna. Film má skvelé nápady, ale nemá správnu úpravu. Na prvý povzdych má každú ingredienciu na to, aby to bol skvelý film: politika, zločin, milostný vzťah, tiene viny, nejednoznačný vzťah, miesto, ktoré by sa dalo využiť mnohými skvelými spôsobmi a má skvelého režiséra, ale mal som pocit scénu po scéne, že niečo tomu chýba. Niečo dôležitého, čo je nevyhnutné na to, aby príbeh mal súdržnosť a ktorý musí byť zvodný v každom detaile. Dobrá vec je umenie hercov doplniť chyby textu, ale ich boj je dokonalým zrkadlom na objavenie ducha improvizácie v scenári. 6/10 ()

mortak

Předvídatelné od první minuty. Jestliže OSN umožní natáčet v prostorách budovy, budou postavy šlechetnější než Vinnetou se Shatterhandem dohromady. Penn i Kidman prožili hodně zlého, ale když jde o záchranu světa (tedy alespoń malého kousku v Africe), dávají ze sebe to nejlepší, i když se ze záčátku moc nechápou. Nikdo tu vlastně není zlý, snad na pár černochů, co vyhazují do povětří autobusy, neboť i ten diktátor měl ideály, ale pak jeho duše chytla nemoc (viz Platónův Gorgias). Na konci jsou oba protagonisté moudřejší, překonali svůj smutek, zachránili jeden chudý stát. OSN forever! ()

blitzer

Nedávno jsem viděl slavné Tři dny Kondora, ale tenhle o 30 let mladší (a bohužel poslední) Pollackův film mě chytil daleko víc. Zápletka byla zajímavá, prostředí OSN taky a hlavní herecké duo - Nicole Kidman a Sean Penn - předvedlo vynikající výkon. Po dlouhé době konečně dobrý polit-thriller. ()

otík

Docela slušně napínavý, i když snad trošku více překombinovaný thriller o tlumočnici, která zaslechne v OSN rozhovor, z něhož usoudí, že má být spáchán atentát na prezidenta z jedné afrických republik. Jenže není vše, jak se zdá a policista Sean Pean musí vynaložit hodně sil, aby vyřešil tento zapeklitý případ. ()

stOKYi

Politický triler. Nič zaujímavejšie v tomto filme nehľadajme :) . Ale v jednom ma film prekvapil. Čakal som že tí dvaja si dajú aspoň ako náznak milostného vzťahu pusu, ale na moje prekvapenie sa to nestalo :)) PS: sorry za spoiler :)) ()

sator

Dravčí Kidmnanku nemusím, příběh je to zajímavý , jen mluvení Penna do rukávu bylo jak z minulého století... ()

Radiq

...aneb žena s tlumokem. Nebo žena, která často tlumeně močí. Tak ne, no. O tom by nikdo film netočil. Nicole Kidman mě mile překvapila a opět se mi jednou vzhledově líbila (mám to u ní tak na střídačku... ne levé a pravé ruky, ale na střídačku film od filmu). Herecky teda pořád stejný standard, ale ta postava, kterou ztvárnila, mi moc uvěřitelná nepřišla. On čím víc se blížil konec, tím absurdnější mi to celé přišlo. Na druhou stranu jsem ale nestihl vyloženě zívat a Sean Penn taky celkem ok. Blbé je, že téma mezinárodní politiky mě moc nebere a válečných zločinů se tady dočkáme jen na papíře. Je to o to horší, když si uvědomíme, že se točíme kolem fiktivní africké země a událostí. Přesto ale film neurazí a dá se jednou skouknout. ()

eJacques

...Sydney Pollack mě opět velice silně zaujal... Jeho tvorba není překotná, a odstup myšlenek mezi jednotlivými díly mu očividně svědčí... Příběh má opět to podstatné, co v něm hledám, a sice že nám říká více, než je vidět... V tom je určitá síla a způsob jak každého diváka zaujmout jemu zcela osobním způsobem... Není špatné spojit prožitek z tohoto filmu s dalším africkým podobenstvím - Hotel Rwanda... Napětí je zde na zcela jiné úrovni, ale ideály lidskosti (umístěné zde za zdi OSN) jsou více než jen vidět... Pokud se do filmu ponoříte, je to silný zážitek... P.S. naprosto skvělá Nicole Kidman a neuvěřitelně přesvědčivý Sean Penn, nadprůměrné výkony, k tomu skvělá doprovodná hudba... ()

Decker

Vynikajici zapletka, vyborny Penn a mozna jeste lepsi Nicole Kidman ve skvelem tempu a gradaci Sydney Pollacka. Jednoznacne obrovske prekvapeni, ktere jsem necekal a jsem velmi potesen, ze se toci jeste takoveto vyborne trhillery s tak skvelou zapletkou a atmosferou. No a scena s autobusem to je vrchol pomyslneho ledovce. Mlask. ()

hans500

Sám o sobě dost dobrý thriller, který ještě povyšuje především režie Sydneyho Pollacka, jenž film natočil staromódním stylem a to mu rozhodně prospělo. K hereckým výkonům žádné výtky, Nicole Kidman i Sean Penn ve svých rolích tradičně perfektní a to se dá říct i o zbytku obsazení. Poměně dlouhá stopáž filmu neškodí. ()

Gothar

Tak musím skonštatovať, že film The Interpreter ma doknale prekvapil. Politickú rovinu som vnímal menej ako samotnú zápletku a asi to bolo dobre. Sean Penn je pán herec a tu sa ukazuje naplno, navyše Nicole Kidman mu výborne asistuje a bez ich výkonov by ma dej určite nevtiahol až tak silno. K tomu si pripočítajte výbornú hudbu spolu s niekoľkými napínavými scénami a je tu 5 hviezdičiek bez akýchkoľvek pochybností. ()

JimmyII

Trošku přestřelili s tím patosem - kdyby to snad bylo podle skutečných událostí, dalo by se to prominout, ale tady ne. Mohl z toho být solidní politický thriller, takhle je to jen "akademická nuda", jak trefně napsal POMO. ()

Jizni Tlapa

S výjimkou všech vedlejších postav zahraných Afričany tady máme těžkou filmovou zívačku, kde je N. Kidman bez absolutní šťávy a jiskry a kde S. Penn nevykouří ani jednu cigaretu....veliké zklamání! ()

Politika Sydneyho Pollacka

Politika Sydneyho Pollacka