Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (více)

Epizody(12)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Recenze uživatele tchempi k tomuto seriálu (4)

Epizoda 1 (2023) (E01)

Divácké rozčarování spočívá v nepochopení žánru. Není to žádná romantika nebo fantasy, ale čistokrevná komedie, resp. parodie. Něco jako Bláznivá střela nebo Růžový panter. Třeba Damián s Matoušem jsou luxusní komediální dvojicí. Ty plky, co vedou, a jaké grimasy u toho dělají. Paráda. V linii ze současnosti je humor slabší, ale i tady se najdou perly. Třeba choreografie bitky v kuchyni a Eliščiny údery á la John Wick. K popukání. A baví mě i drobné dada vtípky. Třeba když Smetanová po rvačce vyvalí růžovou podprdu, do které nemá co dát. Osobně jsem se celou stopáž od srdce řehtal, a to jsem byl střízlivý. 80 % a těším se na další díly. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Tvůrci tvrdí, že natočili pohádku, ale přitom do tohoto dílu zakomponovali vynález viagry a markýrovaný gay oral. Je to pecka, skvěle se bavím. Nejen díky ujetému scénáři, ale třeba jen tím, jak většina zúčastněných toporně a ochotnicky hraje. Už chybí jen vichr z hor. ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Tohle je český „The Room“. Je to tak blbé, až je to boží. Když se v roli falešného instalatéra zjevil Vaněk s parukou 80leté babči a nalepeným knírem pornoherce ze 70. let, spadl jsem smíchy z gauče. ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

Správce sjetý lysohlávkami a gerontofilní mamina od marmelád, kterou rajcuje santaclausovský děda Rakytník. Komediálně-recesní jízda pokračuje. P.S. A nevážení „odpaďáci“, jděte do prdele. Kdyby se vám to fakt echtovalo, tak na to po prvním, druhém dílu zanevřete. Ale že tady furt exhibujete, vypovídá jen o tom, že na to vůbec nekoukáte a hejtujete to ze setrvačnosti. ()