Řekne-li se Jean Paul Belmondo, vybaví se většině filmových diváků postava sympatického dareby. Jeden z nejslavnějších francouzských herců jich vytvořil desítky a ať už stály na straně zákona nebo na té druhé, vždycky byl tím, komu se u televizní obrazovky držely palce. Komisař Jordan, hlavní hrdina kriminálního snímku Dobrodruh, také patří mezi ně. Mezi svými kolegy i mezi zločinci je znám svými obratnými a značně svéráznými metodami. Tentokrát je vyslán do Marseille, aby vyřídil velký případ s narkotiky. Přestože se stane obětí pečlivě nastražené léčky a je odvolán, rozhodne se zůstat a pokračovat v pátrání na vlastní pěst. Profesionálně natočenému snímku nechybí napínavý děj ani nenucený humor. Jordan je klasickou belmondovskou postavou a stejně jako třeba jeho Borowitz z filmu Policajt nebo rošťák, oslňuje elegantní nenuceností, šarmem a neortodoxními metodami, s nimiž likviduje zločinecké gangy. (oficiální text distributora)

Gastovski

Ničím výjimečná kriminálka, snad až na rvačku v hospodě. Celý děj monotóně ubýhá, a nejednou je konec. Proti hudbě nemám nejmenších námitek. ()

pipapa

Docela zábavná krimi-pohádka, která nemá ve způsobu "vyšetřování" s realitou téměř nic společného. ()

agassi68

Schematickosť väčšiny Belmondových filmov mi neprekáža no tento akosi to nemal šťavu. Z dnešného pohľadu sú scény bitiek už dosť smiešne a aj herectvo hlavne záporákov toporné. Oceniť môžem akurát to čo u Belmonda vždy - má charizmu a takmer všetky kaskadérske scény robí sám. ()

GOREGASM

Tak tohle už je i na mně přespříliš. Belmondovi jeho tvrďácké poldy obvykle žeru, tentokrát ovšem tvůrci přepískli zdravou míru jeho macho poldy, který si dělá doslova, co se mu zlíbí, těžce kašle na své nadřízené i na policejní pravidla, což je obvykle k prospěchu zábavy, tady zásadně proti zdravému rozumu. Jeho morální kodex rovněž nepůsobí důvěryhodně a nakonec mě uzemnil komentář prostituidního křoví, že takovýmu chlapovi by klidně dalo zadarmo. Olej do ohně mé kritiky přilévá i fakt, že řada scén působí samoúčelně, jen aby stvrdily Jean - Paulovu kaskadérskou nesmrtelnost. Absolutní korunu přechytračelého vopruzu Dobrodruhovi nasazují pseudomoudra, které Belmondo svými "nafouknutými" ústy trousí... 30% ()

helloween93

Kvalitní krimi s Belmondem, který chodí po všech pajzlech, furt někoho mlátí nebo po někom střílí a hází hlášky. Ve filmu je výborná automobilová honička, kde Belmondo řídí Mustang a je na co koukat. Lahůdkou pak je slizký záporák Henry Silva. 4* ()

L'Alpagueur

Další povedený film Jeana Paula Belmonda (on kromě komedie Policajt nebo rošťák nemá žádné nepovedené). No a jen tak na okraj, poslední dobou se zdůrazňuje, jak ta kriminalita afrických a arabských menšin šla strašně nahoru po uprchlické krizi v roce 2015, prý hlavně kvůli válečným uprchlíkům ze Sýrie. Takže v tomto filmu z roku 1983, i když hlavní záporáci byli Italové, se setkáme s tuniskými, marockými, senegalskými a dalšími zloději a drogovými dealery (i když ještě ne teroristy). ()

Pat_rick_fan

Štýlová osemdesiatkovina, ktorá má francúzsky šmrnc, šťavnatú akciu a silné maskulínne fluidum Belmonda. V časoch, kedy do našich končín prúdilo veľmi málo kvalitných zahraničných filmov, to muselo byť zjavenie. Po pravde ale nejde o nič výnimočné a dosť veľa vecí blbo zostarlo. Belmondova postava síce neoplýva charakterovou originalitou (mám za to, že podobný typ alfa lone wolfa som už videl kde tade), zato nesmiernou charizmou a skvelým cynickým úsmevom. Vďačné divácke kino na piatok večer. ()

Ozzy2

Kdyby takový super polda existoval,do 24 hodin by byl zastřelen.Potud jsou tyto filmy slátaniny na entou.Jenže Belmondo je Belmondo, takže z úcty k němu tři hvězdy. ()

kilobyte

Příliš nesourodý děj, který místy nudil, nezachránil ani Belmondo. Zbytečné vedlejší akce komisaře Jordana spád filmu brzdí. Naopak závěrečné vyvrcholení proběhne příliš rychle. Za Belmonda dvě hvězdy. ()

Schlierkamp

Francouzské kriminální drama vyprávějící o komisaři Phillipu Jordanovi, nekompromisnímu jak ke zločincům, tak i ke svým nesympatickým kolegům, jehož ostré vyšetřovací metody jsou často důvodem k jeho pracovnímu přeložení. V hlavní roli kriminalisty, jenž je díky svým netradičním, ale účinným metodám přirovnáván k dobrodruhovi, se objevila herecká legenda J. P. Belmondo. Komisař Jordan, o jehož osobním životě není ve snímku ani zmínka, což je dobře, neboť se divák může soustředit pouze na kriminalistickou činnost, jde po stopě mocného drogového dealera, jehož ztvárnil americký herec H. Silva. Během vyšetřování a hledání stop, které komisař Jordan provádí zásadně sám, se ve snímku objevuje mnoho nezapomenutelných scén. Mezi nejzajímavější patří vniknutí do squatu plného uživatelů drog a vysvobození mladé dívky z tohoto nechutného prostředí či vynikající automobilová honička mezi Belmondem řídícím černý Ford Mustang a dvojicí zabijáků ujíždějících v obyčejném neznámém americkém voze. Nejkultovnější scéna se však odehrávala v baru, kde si Bebel počíhal na dvojici mafiánů a dal jim pěknou nakládačku. Padesátiletý Belmondo ve snímku J. Deraye uplatňuje všechny prvky, díky nimž se jeho filmy staly oblíbené po celém světě. Divák se tak dočká kaskadérských kousků, pěstních soubojů, přestřelek a hlavně zábavných hlášek tohoto francouzského sympaťáka. Domnívám se, že Dobrodruh se může zcela jistě řadit k tomu lepšímu, co Belmondo natočil. ()

Razzor_82

"Ujíždějí nám drogy. Dvě stě kilometrovou rychlostí." Nesmrtelná "Belmondovka" s vtipem i šarmem po mnoha letech. Drsný polda, který jde do toho tvrdě a po hlavě. Perfektní zběsilá honička osmnáctým okrskem je doslova ozdobou snímku. 8/10 ()

FireTight

Musím svůj názor na tenhle film trošičku přehodnotit, protože na druhé podívání je to zřejmě ten nejlepší Belmondův polda, jakého jsem zatím viděl. Akční, nebojácný, s ničím (a nikým) se příliš nesere a vůbec se neštítí pro dobrou věc i vraždit (zvlášť při sešrotování auta společně se zabijáky jsem jenom čuměl na televizi a bál se ceknout, aby Belmondo nevletěl i na mě). Zkrátka, takového "týpka" by potřebovala i česká policie, o tom žádná. Nezapomenutelná scéna? Souboj s bratry-pasáky nebo návštěva squatu. ()

Enterprise

Hodně slabý film, možná jeden z nejslabších který jsem s Belmondem v hlavní roli doposud viděl. Většinu podstatného už tady shrnuli Matty s Gudaulinem, jen bych chtěl dodat jeden postřeh. Bohužel i tak zkušenému režisérovi, kterým ve své době už Jacques Derey jednoznačně byl, se podařilo dost fatální selhání, když ve filmu místo policejního komisaře, kterého hraje Jean-Paul Belmondo zde vidíme Jean-Paul Belmonda, který si hraje na policejního komisaře. Po většinu filmové stopáže tak scénu okupuje filmová hvězda, které by ženská část obsazení dala klidně i zadarmo a mužská část si po setkání s ním musí lečít své pošramocené chlapské ego. Tohle se prostě nesmí stát (pokud to není vyloženě záměr a to si až tak nemyslím) a posílá to film někam do béčkové úrovně. ()

Rawar

Belmondo jako tvrdý polda, který láme nosy pasákům, hází ze schodů buzeranty a fackuje arogantní kolegy. Nemaže se s předpisy, ale v tom dobrém slova smyslu, protože uplatňuje spravedlnost, před zákonem, a tak by to mělo být. Jeho direkty a háky dávají znát, že box je jeho vášeň i mimo kameru a navíc skvělá závěrečná honička v tmavě zeleném, vytuněném Mustangovi dokazuje, že je i skvělý řidič. Co se týče jeho schopností, nevidím na nich nic přehnaného, to že z každé rvačky vyvázne bez zranění z něj nedělá supermana, ale zkrátka se umí ohánět. A geniální motivek Morriconeho, který zazní vždy při nějaké hlubší situaci, celé dílo dovádí k dokonalosti. Opět 5* bez pochyb ()

BigBang

JPB bere zláky jednoho po druhém, uspokojivě se s nimi nemazlí; navíc k tomu pár syrových bezútěšných scén z provozu justice. Zajímavost: dlouhá autohonička úplně bez hudby. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva