Newyorský policajt Billy Wong přišel při přestřelce o parťáka a navíc byl suspendován. Teď dělá jen policejní dozor na různých společenských akcích. Na jedné z nich je unesena dcera velmi bohatého podnikatele. Stopy vedou do Hongkongu k panu Ko, hlavě velkého drogového gangu. Billy dostává šanci vylepšit si své jméno u policie a se svým novým partnerem odjíždí do Honkgongu, kde se je hned na uvítanou někdo pokusí zabít. Je jasné, že mají co do činění s lidmi, kterým nezáleží na počtu mrtvol, jež za sebou zanechají. (xider-tv)

kinderman

Význam "těch nahých ženských v laboratoři" byl vysvětlen tuším v Americkém gangsterovi- aby bylo možné je při balení drog neustále kontrolovat a nic neuniklo ven. ()

pakobylka

Příběh je takový pěkně rozdělený: V USA - potažmo v New Yorku - zcela jasně dominují střelné zbraně, zatímco v Hong Kongu se dostávají ke slovu především efektní souboje à la Jackie Chan čistě v asijském stylu, přičemž nechybí ani pár VELICE vydařených kaskadérských kousků. Pravda, ve finále se oba dva přístupy trochu pomíchají, ale to není na závadu. P.S.: Prozatím jsem měla možnost vidět pouze americkou podobu snímku, ale i tak nemám žádné zásadnější připomínky. Děkuju LION-MR.T za odkazy na obě verze závěrečného zápasu a plně chápu Jackieho výhrady k akčním scénám, na druhé straně nahota lepých děv měla své opodstatnění (co kdyby je napadlo se v průběhu pracovního procesu nenápadně obohacovat) a filmoví policajti obyčejně nebývají žádní svatoušci libující si výhradně ve spisovných výrazech (obzvláště pak ti američtí - to je všeobecně známo). Ale každý má právo na vlastní představy o filmu nebo o čemkoli jiném, na čem se podílí - nehledě na to, že asijští filmoví fanoušci nemuseli být v některých směrech tak otrlí jako ti američtí ... a pokud "Ochránce" posloužil i jako inspirace pro ryze hongkongský snímek "Police story", který Jackie stihl natočit ještě v témže roce, pak splnil své poslání měrou vrchovatou ... Slabší 4* ()

mortak

Jackie se protentokrát zmýlil. Zlosyn nebyl pan Ko, ale režisér. Tolik vynaložené poctivé práce (honička v přístavu, zavěrečná bitka) a zkazí to jeden idiot, který nedokáže postavit kameru tak, aby nebyla vidět žíněnka, který nedokáže pořádně nastříhat akci a je posedlý zpomalovačkami, a který jako uhrovatý puberťák sází na nahotu a fuckování. Ale Jackie je slušňák - Discretion is my middle name. ()

Mol

Tady se opravdu v HK snažili, aby to vypadalo jako americkej krimi film a myslím, že se jim to povedlo. Nemám námitek, že bych se u toho nudil nebo tak. Občas je tam pár filmovejch chyb, z nichž nejvíc jsem se pousmál nad tou, kde Jackie skáče v přestřelce na podlahu a je vidět, že skočil na žíněnku. ()

hans500

HK verze: Neúspěšný předchůdce Police story s průměrným zpracováním a s relativně malým množstvím bojových scén, které tentokrát nejsou na takové úrovni, jako právě v úspěšné Police story, natočené ještě týž rok. ()

haj

Americký film, se kterým byl Jackie tak nespokojen (a celkem chápu proč), že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru, takže jsou krátké a pomalé, kromě toho Jackie hraje tvrďáka, ve filmu se hodně nadává a střílí. Zkrátka všechno bylo jinak, než jak si to Jackie představoval, takže když režisér konečně opustil Hong Kong, JC přetočil bojové scény, vystříhal nadávání a přidal dokonce jednu dějovou linii. Já jsem viděl jen americkou verzi, která vyšla i unás a ta je opravdu špatná. Z Jackieho verze jsem viděl jen pár záběrů v dokumentu Jackie Chan: My Stunts a to vypadalo mnohem líp. Nemyslím si, že film jako celek bude nějak výrazně lepší, ale aspoň ty bojové scény by měly být zajímavější. ()

VanTom

Na mizerně zrežírovanou a sestříhanou úvodní honičku dala následná drsná (nějaké ty nadávky a nahotinky) policejní kriminálka celkem zapomenout. Prostý "buddy" případ z Hongkongu totiž prodal exotické město a Jackie předvedl i několik slušných kaskadérských kousků (bitky ovšem slabé, hollywoodské zpomalovačky se do nich nehodily, a spíš se tuctově střílelo). ()

krvavamera

Mezi trojkou a čtyřkou. Na čtyři body to má ale příliš mnoho klišé, místy odfláklé natočení triku, který by mohl při jiném úhlu kamery být daleko působivější (divím se, že to Jackie při své trikové filosofii dopustil), nebo akční scéna působí příliš "pomale". Místy je ale výborný a speciální bonus mají nahé dělnice v drogové továrně ;) ()

maty39

Golden Harvest zase zkusili Jackieho prodat v zámoří. Bohužel najali Jamese Glickenhause, který se zhlédl v drsných kriminálkách ze 70. let ve stylu drsného Harryho.  V New Yorku je unesena dcera jedno z kriminálních bosů, který je zapojený s triádami. Stopy vedou do Hongkongu a tak se Jackie a jeho parťák vydávají na cestu. Existují dvě verze tohoto filmu. Originální Glickenhausova a Jackieho. Jeckie byl nespokojený s Glickenhausovou verzí, která kromě drsných krvavých přestřelek obsahovala nadávky a nahotu a rozhodl se ji upravit. Vystřihl nahotu a nadávky (třeba úvodní krvavá přestřelka zůstala), dodělal linku se Sally Yeh a přetočil akční scény (což údajně zabralo více času, než natáčení Glickenhausovy verze). Glickenhausovu verzi jsem neviděl, ale tu Jackieho ano. Dotočené scény se Sally Yeh trčí z filmu stylem, humorem i vizuálem, jako kdyby jste přepnuli TV na jiný film. Jackieho verze akčních scén je pozitivem tohoto filmu. Fajn je i Jackieho akrobatická honička po lodích v přístavu (tady Jackie moc zasahovat nemusel), ale přetočené finále je lepší než originál (viděl jsem na youtube). Billy Wallace je v Jackieho verzi přeci jen lépe využitý a tato bitka je povedená a snese i srovnání s Jackieho standartem. I přesto se tento film zapsal do historie jako přímá inspirace pro jeho další film. ()

drankeryth

Akcna krimi okorenena nejakymi bojovymi scenami. Neni to typicky chanovsky film ake poznam. Jeho partakom bol taky nevyrazny american, ktory sa hral na velkeho drsnaka a pritom bol trapny a moc sa k Chanovi ani nehodil, ako partak. Film sa moc vliekol a chybalo v nom trosku viac akcie, ktora by neznela tak nudne, ako v tomto filme. Radsej od Jackieho Chana preferujem tie jeho humorne bojovne sceny v ktorych nechyba poriadna davka adrenalinu v zilach. ()

MickeyStuma

Jackie Chan se poprvé zkusil prosadit na americké půdě. Výsledek? Pro Chana ohromný průser. Američani prostě nemohli strávit HG styl akčních scén a tak Chanovi značně utáhli uzdu. Pro informaci, ani John Woo to v 90. letech neměl v USA jednoduché. Ani jemu z počátku nedovolili se pořádně rozvinout ve svých schopnostech. Asijská kultura byla pro ně prostě nepřijatelná. Ale zpět k tomuto snímku. Výsledek je jak z jiného světa. V tomhle že hraje Jackie Chan? To snad není ani možné. Scénář není špatný, ale vyprávění a styl soubojů je typicky americký. Takové pomalé předvádění bojového umění se do té doby snad ještě nikde neobjevilo. Na Ameriku obyčejná kriminálka, která ničím neurazí, ale ani nenadchne. Fanoušci Jackieho Chana však vědí, že se to ani jemu nelíbilo a tak zásadní scény nechal natočit znova, tedy v onom HG stylu, jak jsme u něho zvyklí. A zkutečně, je to hned jiná káva. I tuto asijskou verzi jsem měl možnost vidět. Ano, o proti té americké je mnohonásobně lepší. Škoda, že nebyla v Česku nikým vydaná. Já ji můžu jedině doporučit. A tak tento americký snímek hodnotím průměrem, protože špatný film to také rozhodně není, ale svojí obyčejností prostě nenadchne. Asijská verze si zaslouží hodnocení daleko vyšší. ()

Ronyk7

Toto je typická ukázka jak lze trestuhodně nevyužít Jackieho schopností. Už se nedivím, že se Jackiemu nepovedlo napoprvé proniknout do Hollywoodu. S tímto určitě ne. Maximálně tak na VHS spoločnosti Intersonic...Mimochodem je zde k vidění přehlídka asijských bobrů 80.tých let... 10.01.2009 ()

tequilla

Dávám zatím dvě hvězdičky za špatnou USA verzi. Ihned se kouknu na HK verzi, možná změním hodnocení. Hodně limitovaný Jackie, a to hlavně kvůli tomu debilnímu americkému režisérovi. Update 26.1.2011: Konečně jsem viděl přetočenou HK verzi od JC, a je o hodně lepší. Zbytečná vulgární slova, nahota a nudné nezajímavé scény jsou pryč a přetočené scény jsou v klasickém HK stylu jak jej máme rádi. Škoda, že Jackie nepřetočil finální bitku kompletně celou znova, což by bylo o hodně lepší. Ale i tak je to lepší(Garucci dostane na držku o něco víc). Sice to nevylepšilo celý film, ale i tak HK verze je koukatelnější než ta špatná US verze. Jenom lituji toho, že HK verze předabovala původní scény z US verze do Kantonštiny. Mělo by to být tak, že jenom přetočené scény, budou jenom v originální Kantonštině a ostatní scény v angličtině(no stejně hlas Jackieho Chana dabuje někdo jiný). ()

beckham-

Touto cestou by to nešlo, nezáživný akčňák. Ještě né zcela perfektní bojové scény na které jsme u Jackieho zvyklí. ()

Likan7

Taková chanovka ještě bez Chanových specifických věcí. Problémy při natáčení, blbý scénář, příšerně nudná akce. Nedivím se, že se na to Jackie vykašlal a začal s Police Story. ()

JosefTomas

Absolutní blbost. Scénář je tak prázdný, bez života a nějakého zvratu. Akční scény celkem nuda a ten příběh, to jedno velké klišé, které už jste přeci stokrát viděli. ()

johnsnow

videná americká verzia a hoci som nevidel hongkongskú ani ju vidieť nechcem z jedného prostého dôvodu. Vidieť chana v drsnom filme bez humoru v mladších rokoch života je dosť vzácnosť. A súboje sú fajn, najmä celá záverečná pasáž. Akurát záporák je nevýrazný ale to je celkom pochopiteľné vzhľadom k priestoru ktorý má. ()

HKstars

Obecně je známo, že některé Jackieho filmy (jmenovitě First Strike, Rumble in the Bronx, Operation Condor) jsou pro americký trh upravovány, tj. prostříhávány, ale existuje snímeček, který si prošel i opačnou cestou. V roce 1985 totiž Jackie ve Státech natočil kriminálku The Protector, která měla konečně prorazit jeho smůlu na americkém trhu. Bohužel se nezadařilo a Jackie se naštval natolik, že odjel do Hong Kongu, kde si přitočil pár scén a vydal vlastní verzi. Její úspěch ho přesvědčil o tom, že by si mohl troufnout i na takhle moderní akčňák a tak vznikla série Police Story. To už je ale jiná pohádka moji milí... Takže se teď vrátíme do New Yorku, kde svědomitý policista Billy Wong (Jackie Chan) právě v baru se svým kolegou zapíjí desetiletou existenci v zemi neomezených možností. Už je dávno po službě, ale znáte to - policajt musí být vždy připraven a ve chvíli, kdy si Jackie odskočí na malou, umírá jeho parťák v nastále přestřelce (stačí když do místnosti vběhnou tři hipísáci s automaty a hnedle je veselo). Jackie vybíhá z WC a pošle všechny k pánu stylem, za který by se nemusel stydět ani Max Payne, ale kolega už leží bradou vzhůru. Ač je film typickou americkou detektivkou, nečekejte nějaké dilema - Jackie si nechá vynadat od šéfa a najde si partnera nového - veterána z Vietnamu, mírně vysloužilého Garoniho (Danny Aiello), který je v celém filmu jen tak na ozdobu, asi "aby ten Asiat nehrál úplně hlavní roli"... Hned první akce, návštěva party nechutně bohatého magnáta Shapira se však zvrhne v pořádný malér a sotva se Billy stihne pozdravit s Garuccim (Bill "Superfoot" Wallace), nevraživým bodyguardem pořadatelky večírku - Laury, vtrhnou stropem hosté, kteří nebyli na seznamu a unesou pořadatelku (dceru Shapira)... Všechny stopy vedou do Hong Kongu, kde má Billy pár známých, takže přijme nabídku tajné služby a spolu s Garonim jde Lauru zachránit ze spárů místního bosse Harolda Koa (Roy Chiao). Jak už jsem řekl, The Protector je obyčejná americká kriminálka druhé třetí jakosti, kterými se v osmdesátých letech radostně plnily pulty videopůjčoven. James Glickenhaus film napsal i natočil (je to mimochodem člověk, který stojí za vydáním "finální verze" posledního filmu Bruce Leeho - Game of Death) a Jackieho obsadil jen proto, že chtěl točit v Hong Kongu a mít při ruce někoho místního. Od začátku je vám jasné, že Billy všechny zmlátí, Garoniho minimálně skoro zabijou a Garucci je poskok hlavního záporáka. Zápletka je primitivní a nepomáhá ji ani skok do atraktivního Hong Kongu, ani Jackieho občasné exhibice (choreografie je jednoduchá, ale docela funkční a na americké poměry to tehdy muselo být docela maso). Pokud tedy sáhnete po americké verzi (která je k mání v našich videopůjčovnách pod názvem Ochránce), získáte tuctovou detektivku, ve které náhodou hraje Jackie Chan (a řada menších HK hvězdiček - Moon Lee, Roy Chiao, Sally Yeh...). Kdyby v ní hrál náhodou Nick Nolte, nic se nezmění, jen by se trochu víc střílelo a trochu míň mlátilo pěstmi do hlavy. Jenže filmový bůh je naštěstí milostivý a tak si můžete přes internet objednat i Jackieho verzi, která spočívá v kompletně předělaném finále a několika nových scénách. Jackie sice nijak nemohl pohnout s charakterem své postavy (která humor ztratila po cestě, střílí hlava nehlava a dokonce i mluví sprostě - že by chtěl Glickenhaus udělat z Jackieho asijského Clinta Eastwooda? ;) a občas zdvihnete obočí nad tím, jak se některé scény liší - v jedné části filmu po bojové scéně natočené v Americe následuje bojová scéna natočená v Hong Kongu, rozdíl je tak znatelný (tempo, zvuky, náročnost úderů), až vám přijde líto, že Jackie ten film raději nenatočil znovu od nuly. Dvě přidané akční scény a předělávka konce nicméně zvedají hodnocení o pěkných pár procent. Zejména nemastný neslaný souboj se slavným karatistou Billem Wallacem je v hongkongské verzi řádně opepřen (i přesto že Jackie používá stejný vývoj a stejné rekvizity jako v Glickenhausově verzi) a i když podle mého názoru Wallace na hongkongské poměry nekope nějak extra hezky (ovšem jeho údery jsou sakra silné - přezdívku Superfoot nemá jen tak pro nic za nic), jeho duel s Jackiem je patřičně drsný a vezme vám dech, stejně jako Jackieho honička v přístavu, která je oproti té americké dost prodloužena. Zkrátka Jackie dokázal pomocí několika přitočených scén a s pomocí věrných kolegů ze Stunt Teamu, udělat z tuctové detektivky mírně nadprůměrný akčňák. Není to něco, z čeho byste skákali do stropu, ale dá se to v klidu odkoukat. To všechno se však dá říci jen o hongkongské verzi. Nedoporučuji riskovat sledování té americké, protože rozdíl je skutečně značný a pokud bych ji měl hodnotit, sotva by vyšplhala na čtyřicet. 60% () (méně) (více)