Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Gimli odpad!

Skutečně neuvěřitelná blbost s přezdlouhavým rozjezdem. Ale těch posledních dvacet minut jsem se v jednu chvíli smál, až mi slzy tekly. God help us in the future! ()

Slasher

Poprávu legendární zhovadilost. Až po shlédnutí tohoto třetíhu a posledního z jeho 'klenotů', jeví se mi sám Ed Wood jako z vnějšího vesmíru. Nad dějem se vůbec nemá smysl pozastavit. Prupovídky jsou ohromné, zvlášť zcela vážně podaná teorie o zničení vesmíru zapálením slunečních paprsků. Nemrtvé trio Bela(...)-Tor-Vampira přímo exceluje v potácení se po hřbitově. Jediným zklamáním pro mne bylo provedení mimozemšťanů, kteří nejsou nic víc než lidé ve stupidním kostýmu a la Star Trek. Letajicí talíře ještě nevypadají tak hrozně jak se vypráví, vlasec na kterém jsou zavěšeny jsem zaznamenal jen tuším hned v prvním záběru. Z celého filmu je vidět, že se stal pro Tima Burtona hlavní inspirací k Mars Útočí. ()

movie

Zcela absurdní. Člověk by si myslel, že člověk jako Ed Wood snad ani nemůže existovat, nebýt mnoha dalších "edů" ve filmové branži. Tohle je ovšem klenot a přímo učebnicový příklad braku: mdlý, pitomý, táhnoucí se scénář, který je debilní a nudný natolik, až se u něj člověk popadá za břicho, efekty zcela kreténské, režie odfláklá, dialogy nudný jak smrt točený staticky a bez střihu a většinou hned na první pokus, nemluvně o akcích typu "noc/den", "ufo na šňůrce" ... Tohle se zcela minulo žánrem, protože jako úmyslná komedie by to bylo za 5* !!! ()

Marius odpad!

Svätá makrela ! Povesti neklamali a najznámejší majstrov "majstrštyk" je naozaj geniálne zlý. Fakt je, že som čakal väčšiu zábavu, na druhú stranu som sa nenudil. 0,000001/10 ()

Bloody13

"Dřív jsme se s nima snažili spojit přes vysílačku, ale nereagovali." Námět nebo ty dialogy? Těžko říct, co je stupidnější. Každopádně nálepku jednoho z nejvíc legendárních braků drží právem. Film se v podstatě odehrává jen na několika čtverečních metrech: buďto v "lese" s jedním stromem a třemi křovinami, nebo na "hřbitově" s pár náhrobky a jámou, okolo níž projdou herci asi dvacetkrát. Pak je tu ještě ten "super moderní" kosmický talíř, jehož vnějšek tvoří dveře se žebříkem a jeho interiér zastává poloprázdná místnost... a zase ten žebřík! Prostě sranda, i když jen místy, jelikož ke konci Woodovi už dochází umělecký cit. Slovy jedné z postav: "Už mě to přestává bavit, Larry!" To mě taky Larry, to mě taky. ()

Jossie odpad!

To je naprosto nehodnotitelný film a skoro je mi líto dát mu ten odpad, protože je tak neuvěřitelný. Takže alespoň konstatuji, že je to klenot mezi odpady. ()

Jara.Cimrman.jr

"Využijeme zesnulých k tomu, aby konečně přiznali, že existujeme." Takto to dopadá, když si mimozemšťani v létajících talířích poletují v zemské atmosféře a oficiální místa to odmítají přiznat. To je zkrátka velká myšlenka a je na pováženou, že mimozemšťani chtějí pozemšťanům zabránit v tom, aby zničili celý Vesmír. My prostě máme právo zničit si naši Zemi i celý Vesmír a nikdo nám toho nebude kecat, i kdyby měl elektrodové pistole nebo solární bomby. Tak to vidí nejhorší režisér všech dob ve svém nejlepším filmu, který je skutečně výjimečný. Takovou šílenost jsem totiž dosud neviděl, ale za to filmařské nadšení, "propracované" kulisy a tupé dialogy si to rozhodně nějakou hvězdu zaslouží. ()

zputnik

Snímek, který svým zpracováním prostě přesahuje všechny měřítka hodnocení. Po stránce obsahové a formální totální zhůvěřilost; po stránce zábavné však absolutní špička (byť Ed Woodem Jr. s největší pravděpodobností vůbec nezamýšlená). Pokud se tedy chcete kochat tím, jak špatně se dá udělat film, jak prkenně se dají zahrát jednotlivé role, jak stupidní dialogy mohou mezi herci "lítat", jak infantilní scénář může být sepsán a následně filmově zpracován a jak šíleně může být vše namixováno a naservírováno divákovi, pak je PLAN 9 FROM OUTER SPACE tou nejlepší volbou. ()

EdaS

Hvězdičky v tomto případě samozřejmě znamenají jen zábavnost. A já se bavil celkem dost, byť je celý film o něco solidnější než fascinující Glen or Glenda - třeba zde nenajdete tolik naprosto mimózních dokumentárních záběrů, či komentářů, týkajících se zelených draků na zápraží. Ale i tak jede Ed naplno: několikanásobné střídání dne a noci v jednom záběru, nahrazování herce, který umřel, dvojníkem, co si drží před obličejem plášť, modýlky létajících talířů, celková šílená ujetost a nelogičnost příběhu - to prostě musíte vidět! Vlastně jen v případě, že kladně odpovíte na úvodní Criswellovu otázku: "My friend, can your heart stand the shocking facts of grave robbers from outer space?" :o) ()

H34D odpad!

"Future events such as these will affect you in the future." Plán 9 je napsán i natočen jakoby v rychlosti, režisérem plným entusiasmu a nadšení, ale bez jakéhokoliv rozmyslu. Ed Wood skládá scény jen tak, aby divák zhruba pochopil o co se jedná, vůbec mu nezáleží na dramatické koncepci, soudržnosti, estetice, či práci s divákem, točí si jen to svoje, jako malý Jarda na písečku. Nudná kamera zabírá prostor jen aby dění bylo zhruba uprostřed, střihne se náhodně po skončení jednoho z idiotských dialogů, herci absolutně nejsou vedeni a odříkávají své repliky jak roboti, např. když člověk vidí poprvé v životě UFO, naprosto suše se založenýma rukama řekne "Svatá Makrelo". Nejde však jen o režisérskou neschopnost a antitalent, i samotný děj je neskonale debilní, opravdu škoda, že nechtěná vtipnost vydrží jen 20 minut. 0/10 ()

xxmartinxx

Tohle je ten vtipný-špatný Wood, kterého jsem v Glenovi a Glendě ani Nevěště monstra neviděl. Tady jsem se tou špatností skutečně bavil, a to královsky. ()

dobytek odpad!

Tenhle film jsem stáhnul, protože jsem myslel, že by mohla bejt zábava koukat na to vožralej někde na kalbě, ale hodně rychle jsem ho zase smazal, protože jsem se spíš nudil. Později jsem sebral odvahu a podíval se na to ještě jednou, protože jsem to chtěl porovnat s filmem The beast of Yucca Flats. To už jsem byl na to nějak líp naladěnej, takže na druhej pokus jsem se u toho i několikrát zasmál. Začátek je docela legrační a když potom vydržíte trochu nudnější prostřední část, kde se odehrává na muj vkus strašně moc zbytečnejch dialogů, tak vám možná všechno vynahradí konec, protože ten je fakt šílenej :-) Samozřejmě je ten film strašně špatnej, takže odpad je jasná volba. A navíc muj názor je, že tohle je celkem slabota proti tomu, co nabízí zmiňovanej film The beast of Yucca Flats. ()

Skejpr

Ano.. Wood byl génius. Plán 9 přináší na svoji dobu mimořádně silné poselství, které ale Wood prezentuje rozkošně neumětelským způsobem. Výsledek? Skvělá komedie. Jak jinak... ()

flanker.27 odpad!

Naivní, levné, špatně zahrané, špatně (ale opravdu špááátně) natočené a sestříhané, to všechno platí, ale tak výrazné, aby to bylo tak slavné? Turecké Hvězdné války jsou mnohem příšernější. ()

Morien

Svatá makrelo! Kde je ten nejhorší film všech dob? Dneska se točí asi tak stovky horších ročně, ve kterých se producírují svalnatí hoši a blonďaté krásky a navzájem se vraždí nebo ječí či jenom prostě páří na záchodcích po skončení večírků naplněných absinthem a marihuanou. Nehledě na to, že Belovo cameo mě prostě opravdu dojalo. Tenhle film se mi třeba líbil daleko víc než Dracula s Belou v hlavní roli. Ten je prostě nuda, ale tohle mě bavilo sledovat až do konce. A nemyslím to ironicky. ()

Dudek

Tenhle film je tedy extrém, žádný jiný mě tolik nepobavil a žádný jiný mě tolik nezděsil... a tento snímek zvládl obě věci jednou ranou. ()

Gilmour93

Že ti baptističtí producenti nepodrželi členy štábu při bazénovém křtu o trochu déle pod vodou.. Letecký kokpit s kuchyňským závěsem místo dveří, talíře na šňůrkách a věčná sláva dřevěným žebříkům, které odjakživa patří k povinnému vybavení kosmických lodí vyspělých mimozemských civilizací. Jedna hvězda za nezměrnou odvahu Edwarda D.Wooda jr. pronést při natáčení jakékoliv scény tohoto filmu větu: „Cut! That was perfect!“ Škoda, že se Bela nedožil premiéry - v kinosále mohl všem okolo píchnout dávku morfia.. ()