Horatiovi hrozí, že odvisne na povraze. Obľúbený námorník sa zúčastní vzbury, ktorá oberie slávneho kapitána Sawyera o velenie. Horblower a jeho kolegovia dôstojníci sa rozhodnú prevziať velenie aj napriek riziku vojenského súdu na Jamajke. V tejto dráme sa strieda množstvo konfliktov: napätie na lodi, boj s miestnymi španielmi, prelievanie krvi pri dobývaní pevnosti. Napätie až do poslednej chvíle... (oficiální text distributora)

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Drom

Po odstavení pomateného a paranoidního kapitána na důstojníky a vojáky stále čeká útok na španělskou pevnost. Po té, co byla vinou špatné taktiky zneschopněného velitele prozrazena přítomnost britů, nastal čas na léčku, jejíž nejdůležitější část nepřipadne k realizaci nikomu jinému, než Hornblowerovi. Hlavní část útoku odvede pozornost a Horatio spolu se skupinkou námořníků podnikne diverzní útok přímo do srdce pevnosti. Rýsující se tragédie útoku přechází v triumf a zostuzení španělů je dovršeno střelbou z jejich vlastních děl na prchající lodě. Španělský plukovník se vzdává, ale okolnosti nejsou takové, jaké se zdají být. Tento a předchozí díl jsou natočeny retrospektivně, prokládané jednáním soudu o vině důstojníků ze vzpoury proti kapitánu Sawyerovi. Levnost efektů je zde hodně vidět a také si všimněte, jak všichni neustále střílejí, však nikdo nenabíjí. Po příběhové stránce stále stejně poutavé, ale zpracování mohlo být preciznější. Ve čtvrtém pokračování jsem zmiňoval důraz na detaily, v tomto díle to tvůrcům trochu utíká. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. Počul som, že v Anglicku sú režiséri okrádaní vo veľkom počte a zaobchádzanie je kapitola samá o sebe. Ben Rostul scenár zaujímavá narácia príbehu, na druhej strane pre tento bolo nesmierne namáhavé napísať scenár. Už len z toho dôvodu, aby to do seba logicky zapadalo (knižnú predlohu som nečítal) ako býva zvyšok, že tá knižná má podrobnejší charakter. Chris O'Dell-kamera, využíva jeden svetelný bod, a vo všetkých záberoch dopadá svetlo kolmo, stavil na jednoduchosť záberov.Tie pohyby kamery mi pripomínajú prácu kameramana Georgija Rerberga vo filme Zrkadlo (1975). Druhý film, a už mi dokazuje, že pracuje a premýšľa, ako dobrý kameraman. Keith Palmer-strih, výborne zostrihané, hlavne gestá a detaily vo hercoch si všimnete kvalitný strih. Doznievanie vzbury začína,a ešte niečo viac s pridanou hodnotou. Už od prvej časti, si pri kastingu dávali pozor na to, kto je naozaj rodený Angličan, a kto nie (prízvuk). Je pravda, že táto časť ma bavila o chĺp viac, ako tá predošlá. Keby neprevládala komercia, tak Anglicko by nám naservírovali mnoho kvalitných hercov, namiesto pekných tváričiek. V niektorých záberov, neboli reálne lokácie, z nevysvetliteľného dôvodu potreba dať 4*, poctivých a dobrých. Množstvo scén mi zostalo v hlave. "All rise!" /85 %/ ()

kubas369

Dvoudíl Vzpoura a Odplata je podle mého to nejlepší z Hornblowerovi serie. Drama na moří, které nemá chybu. I když tato druhá část je o něco horší než první. ()

helrohir

Jedna z najlepších častí Hornblowera vôbec. Tento diel úzko nadviazal na predchádzjúcu "Vzburu" a na konci sme sa dočkali nečakaného rozuzlenia. Scény zo súdnej siene sa striedajú s tými exteriérovými, z ktorých vynikne najmä veľkolepé dobýjanie pevnosti. V závere dôjde aj na silné emócie, ktoré na mňa zafungovali tak ako mali (narozdiel od Hornblowerovho srdcervúceho plaču nad mŕtvou Francúzkou z epizódy "Žabožrúti a homáre"). ()

UnholyEvil

Souhlasím s názorem, že tato dvojice filmů (Mutiny+Retribution) je opravdu to nejlepší, co bylo z Hornblowera natočeno. !SPOILER! Nic lepšího ze mě bohužel nedostanete, jelikož přes slzy, které roním pro Archieho, vidím velice špatně na klávesnici, a i tento poměrně krátký komentář píši s vypětím všech sil... ()

Kimkong

Zcela průměrný děj s plněním mise a obsazováním pevnosti. Nicméně naprosto dojemný pětihvězdičkový konec. ()

jack_scott

Nejlepší částí série je tento dvojdíl, na palubě nejlepší lodi a v nejlepším prostředí :-) Má to nejméně hluchých míst, a je to nejvíc zábavné. *** a 80%. ()

swinevenca

Pořád dobrá kvalita, ale narozdíl od trpělivosti, která v předchozím díle růže přináší, tady Horatia a spol. "zdobí" jedna riskantní akce za druhou, při kterých maj větší než únosnou míru štěstí, a to mě to trochu kazí. Stejně jako technicky nepovedený souboje. ()

Merenre

Série o Hornblowerovi je vydařená jen co je pravda a i ty slabší díly jsou pořád dost dobré. Myslím si, že Forester se ani nemusí moc obracet v hrobě, ačkoli knížky jsou samozřejmě lepší - ale kdy se nakonec stalo, že by film byl lepší než kniha. Pro Gruffudda to byla jistě životní role, protože na nic jiného se s tím svým věčně jelimanským ksichtem nehodí, leda že by snad Briti chtěli udělat remake Limonádového Joa. ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohosmrka, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl pět bé - Jak zachránit čest kapitána Smažky, ačkoliv to bylo psychotické hovado. Za pět minut kapitán, kdo umí, ten umí. Skvělá rozcvička před poledním matchem v kriketu. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

Jasmín

Druhá série, resp. dva další, na sebe navazující díly, jsou po slabším čtvrtém dílu zase na výborné úrovni. Jde o život na moři, krásné exteriéry, trochu toho válčení, vzpouru a velký soudní proces se "vzbouřenci". Od všeho něco - dobrou chuť. ()

onevoice

Tam kde skončila časť vzbura pokračuje rovnako dobre aj nasledujúca. Je to plné napätia a bojov. Kennedy sa ukáže ako skutočný priateľ. Po Hornblowerovi moja druhá najobľúbenejšia postava tejto série. ()