Hrdinou příběhu je roztržitý profesor Sherman Klump, který se na první pohled zamiloval do své kolegyně, Carly Purlyové. Má to však háček. Klump je téměř dvousetkilový tlouštík a bojí se, že právě na to by mohla jeho láska doplatit. Hnán děsivými sny, rozhodne se vyzkoušet na sobě svůj objev, preparát, který testoval jen na morčatech. Ten z něj sice udělá štíhlého mladého muže s poněkud extravagantním chováním, ale má jen dočasnou účinnost, což znamená, že zpátky v tlouštíka se začíná měnit v ty nejnevhodnější chvíle, a to zcela nečekaně. Navíc se po čase štíhlé já, které si říká Buddy Love, začne až příliš vměšovat Shermanovi do života. Pokusí se mu přebrat Carlu, připraví ho o místo i bydlení, a dokonce se pokusí natrvalo zaujmout místo v jeho těle. Jenže dobrácký profesor si to nenechá líbit a je odhodlán zůstat sám sebou i za cenu nepříjemné tloušťky. (TV Nova)

Campbell

A jéje, tady je zase csfd aktivní. No já nebudu lhát já se bavil prakticky dokonale, Murphy ještě v 90 letech uměl(ale kam to dneska spadl?), a byl takový malý mistr převleků. Dnes mě film sice tak nedostával, ale bavil jsem se dobře. Už jen díky sympatické délce, či dokonalé scéně s Murphy vs. Humorista. Pár hlášek mě odrovnalo a já se dokonale bavil. ()

SeBig

Jo tenhle film jsem měl hodně rád. Parádní masky Eddieho vtipy a prdy :-D Zajímavý příběh o tlouštíkovi kterýmu vadí že je tlustej :-D ()

heyda

Odpad to rozhodně není. Jde o takové bláznivé pokoukání, kde si zase Eddie smlsnul na 6-ti roli. Pro mě pěkné 2 hvězdičky. ()

SOLOM.

Eddie Murphy sice nikdy nepatřil mezi moje nejoblíbenější herce, ale i tak jsem s ním viděl dost dobrých filmů. Tento však mezi ně rozhodně patřit nebude. Z některých komentářů jsem se dočetl, že to měla být zábavná a vtipná komedie – no a já bych to spíš označil za trapnou podívanou. Ano, natrefil jsem tu na několik humorných momentů a hlášek, Murphy se sice snažil, co to šlo, aby zvládl všechny své role (moc mu to ale nešlo), nu což asi mám jiný vkus na zábavu… ()

ARI50

Film má dobrý námět a našel si i solidní herecké obsazení a celkem sem se i místy bavil ale film si měl celé tohle rande vzrušení držet pořád, prasnice je dobrá. ()

BoPo

Dvaja sa pokúšajú o opätovný návrat medzi úspešných komediálnych tvorcov. Tom Shadyac a Eddie Murphy skúsili čo dokážu. A hlavne čo dokážu vydržať diváci. Pre ich šťastie je americké publikum na toľko vďačné, že si na seba zarobili. No inak sa jedná len o ďalšiu americkú taškaricu o fekáloch, obezite a veľkej LOVE. ()

moviesfan

Příjemně roztomilá komedie, která těží z hlavního hrdiny. Z ničeho jinýho, což je škoda. Chybí mi zábavnější dialogy, scénky a další, kde bych si mohl říct, že to stojí za to. Takhle to padá do podprůměru. Hodnocení: 35% ()

corpsy

Priemer, občas zábavný, občas trápny, v každom prípade nenáročný a celkom pozerateľný. Skvelé masky. ()

Marsik

HBO COMEDY - Scény z klubu "Řev" byly jednoznačně nejlepší a nejvtipnější záležitostí z celého filmu. Zbytek bohužel už o dost méně vtipný, i když uznávám, že před mnoha lety jsem se dost smál i u scény, kde celá rodina prdí u večeře. Každopádně dnes, v roce 2013, musím uznat, že v celém filmu je dost povrchní a primitivní humor. Ale jako malej jsem měl Profesora rád a závěrečné titulky (Oldřich Kaiser, Oldřich Kaiser, Oldřich Kaiser,...) prokládané nepovedenými scénami jsem považoval za skvělou bžundu :) 65% ()

Lokutus

Pokud se vám bude dvojka jevit jako přehnaně úchylná, bez špetky vkusu a s naprostou ztrátou soudnosti tvůrců, první film se vám bude zdát jako něco naprosto odlišného. Občasný drsný humor sice neabstinuje, ale jak zpíval Michal Tučný: "Ve velkým těle je i srdce veliký...." V jistém ohledu kouzelný film s vydařenou "gumpovskou" hudbou Davida Newmana. ()