Když zlobr Shrek zachránil princeznu Fionu a překonal s ní mnohá protivenství, měli spolu podle pohádkových zákonů žít šťastně až do smrti. Jenže jak se záhy ukáže, tak jednoduché to zase nebude. Když po návratu z líbánek najdou ve své močálové chaloupce užvaněného osla, který u nich hodlá na čas zůstat, protože jeho dračice je poslední dobou nějaká divná, je to jen začátek. Vzápětí se totiž u dveří objeví posel s pozváním od Fioniných rodičů, krále Harolda a královny Lillian. Shrekovi se na návštěvu nechce, ale Fiona ho přesvědčí, a tak se nakonec vydají na cestu, doprovázeni oslem. Král je v šoku a při večeři se se Shrekem do krve pohádá. Fiona Shrekovi vyčte, že se z lásky k němu změnila, což on zřejmě není ochoten udělat. Situaci ještě zhorší Dobrá víla, která nevybíravě nutí krále Harolda, aby dodržel dávnou úmluvu, že Fionu si má vzít za ženu její syn, samolibý princ Krasoň… (TV Nova)

esopesokeso

je to pútavé,kvalitné ale vo svete fantasmagory ťaží z nápadu zeleného smrada ... nie je to nutné pokračovanie ako v trilogii pana prstenov ... nie je to ani zaujímavé ako v trilogii krstný otec...radšej nech sa dajú doláče do niečoho nového... ()

kaylin

Druhý díl je můj nejoblíbenější v sérii a přiznám se, že je to hlavně díky skvělému soundtracku. I když jsem se zároveň přistihl, že si cituji některé hlášky ještě předtím, než se ozvou. Tenhle animák mě pořád nesmírně baví a jsem rád, že jsem "Shrekovi", který byl tentokrát v tak velké oblibě, dal šanci a nevyhnul se mu, i když jsem to měl v úmyslu. ()

Alementina

Po x-ty a porad je to zabava 😁 ale napoprve bylo neuveritelny, ze to udrzeli latku nastavenou prvnim dilem, poead je to i nekorektni... ()

suicide

Málokdy dvojka není oproti jedničkové předloze absolutní propadák v kvalitě. Shrek 2 stále pořád drží úroveň. V dokonalém úvodu, kdy se Shrek S Fionou vydají na cestu, exceluje oslík, ovšem i pak je film vtipný, zvláště když ho z hlubin hluchých míst žene nahoru Kocour v botách. ()

Damiel

Výjimka potvrzující smutné pravidlo o klesající kvalitě sequelů. Pro Shreka 2 vůbec neplatí, je stejně dobrý, v některých aspektech (kocour) dokonce i lepší než jednička. Jasných 5* ( a klidně bych dal i 5,5*:) ()

YURAyura

7/10 - Takovy ten klasicky sequel. Uz to neni jednicka, ale v tomto pripade je to setsakramentsky nadprumer ve srovani s jinymi dvojkami. Hodne se tam zpiva, coz je obycejne na skodu a Bandaska je taky dobry ;]] ()

stration

Už to není taková bomba jako první díl. Párkrát jsem se zasmál, to jo, ale nic víc, nic míň. Třetí hvězdičku dávám za mého oblíbence Perníčka. ()

MATADOR

Osobně jsem si nikdy v zeleném zlobrovi nijak zvlášť neliboval, ale jednička byla fajn a měla takové hezké pohádkovské kouzlo. Dvojka jakožto pokračování není špatná, jen prostě už toho namíchala strašně moc a já prostě nevěděl, z čeho si mám vybrat. Příběh je hezký, soundtrack k tomu dodává na půvabu a parodie na všechno známé je také fajn, jen jsem asi nepochopil smysl užití v animované pohádce. ()

katuska138

Hrozně moc jsem se na něj těšila a ještě mnohem víc jsem se bála, že jedničce se nemůže nikdy vyrovnat. Ale vyrovnal a dokonce ji předčil. Z mého pohledu je to nejpovedenější díl celé série. Skvělé hlášky, skvělý soundtrack. ()

Aiax

Druhý díl Shreka má jediný problém - nevychází z mistrovské sbírky pohádek Dr. Seusse, autoři splichtili scénář sami a je to vidět. Zatímco gagy jsou stejně dobré, celková kostra příběhu už není tak kompaktní, působí mírně rozhrkaně a nesoustředěně. Mně osobně taky hodně vadila příšerná hudba, pořád tam vyhrávaly jakési trapné odrhovačky jak z Top Gunu - kam se poděl Leonard Cohen z minulého dílu? Ale je to znovu dobrá zábava, animace je zas o kus dál, člověk se párkrát zasměje - co víc chtít. ()

Gann

Kromě pár povedených vtípků (asi tři) ve všech směrech horší než první díl. Jediné pozitivum tohoto filmu je Antonio Banderas v roli kocoura. Možná jsem byl při sledování v nějakém špatném rozpoložení (vzhledem ke zdejším komentářům), ale v podstatě jsem jen čekal až bude konec filmu. Ještě nepostradatelná písnička nakonec a alou ven z DVD přehrávače. ()

CageDepp

Tak jako u prvního dílu musim změnit hodnocení ze 4 na 5 hvězd. Výborná komedie, která dokáže hodně pobavit. Podívat se po pár letech na animovaný film a bavit se u něho víc než, když je člověk mladší se jen tak nepovede. ()

Brennos

Je to nářez, je to sranda, je to superzelené... ale prostě je to dvojka a prvotní kouzlo je pryč. Naplnil očekávání, pobavil, ale k plnému hodnocení by musel chytnout za srdce, což se nestalo. ()

Skip

Nebyl to už takový nářez jako jednička, ale pořád výborná zábava. Jen škoda toho zbytečně natahovaného konce. ()

kajas

Páni! Nečekala jsem, že druhý díl bude stejně výborný (ne-li lepší) jako díl první. Kocour v botách mě naprosto uchvátil a vydobyl si první místo mých oblíbených animovaných postaviček. A na český dabing taky nedám dopustit (A to křoví vypadá jako Halina Pawlowská...). ()

Želik

Toto je tá pravá zábava pre celú rodinu. Dobré dialógy, chytľavá hudba, vtip a vynikajúci kocúr v čižmách. ()

Aleee89

Jednička Shrek je prostě bomba a s napětím jsem očekávala dvojku, protože většinou jsou dvojky horší než jedničky... No však to znáte. Ale tady to bylo jinak. Film mile překvapil a v kvalitě jedničku dohnal, ne-li předehnal. Líbily se mi ty tradiční odkazy na jiné filmy, skutečné osobnosti... Gagy taky nemají chybu. Animace je zdařilá jako u jedničky, postavičky skvělé a roztomilé, hudba je taky moc krásná. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (více)