Pošťák vždy zvoní dvakrát

Poštár zvoní vždy dvakrát

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

Režisér Bob Rafelson se do tisku chvástal, že půjde o nejerotičtější film, jaký kdy natočil. Vše mu hrálo do karet: skvělí herci, scénárista David Mamet, mistr náladové hry stínu a světla Sven Nykvist.. Jenže to tak úplně nevyšlo. Tak trochu do prázdna působící drama, které vyplňují kromě několika vydařených sekvencí jen hádky a následné udobřování, překážky, které brání jejich místy tak trochu umělé vášni, musí z kola ven, jenže nakonec toho příliš nezbývá. Remake o svůdné, ale hlavně zrádné servírce a tulákovi z období velké krize (silná žena a slabý muž) byl v očekávání spíš proto, že všechny zajímalo, jak se přiblížil laťce původní verze. Kritici nebyli úplně milosrdní. Spíš naopak. Tentokrát s nimi nelze než souhlasit.(22.9.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,376,625Tržby Celosvetovo $44,200,000║ miestami príde až na elektrizujúce napätie, dokonca aj odvážne scény, výborná súhra Jack Nicholson a Jessica Lange, občas dej zaujímavo podfarbený ale aj tak ako celok mi to príde na slušný priemer nič viac /65%/(28.1.2010)

Naprosto dokonalé filmové dílo, jedinečně obsazené psychologické drama se zápletkou postavenou na věčném tématu vztahového trojúhelníku, v jednom vrcholu je stárnoucí, ale dost bohatý, existenčně zajištěný manžel, na druhém smyslná a dlouho neuspokojená jeho mladá manželka, která chce konečně už začít žít a pak konečně ten hybatel dramatického děje, všehoschopný muž, který zatím ještě nedostal od života dobrého nic, ale chtěl by vše, na co se jen zatím musí se závistí dívat a pro tu příležitost to konečně získat se už nezastaví, kostky dramatu jsou vrženy a divoká hra o životy začíná, doporučuji každému filmovému labužníkovi, to nestačí vidět jednou, ale spíše užívat pravidelně jako medicínu.(26.3.2012)

Není dobré být dalším dvěma překážkou v jejich vášni. I když třeba nevinně. Když už má někdo krásnou ženu, měl by se snažit jí aspoň trochu naplnit její tužby, než ho ta jeho nechá, z rodící se lásky k jinému, zabít. Pokud se tak již stane, nezbývá, než odhodit morální kodex a přát jí to. Navíc, pokud je to kvůli úchvatnému Jacku Nicholsonovi. A přáli bychom jim oběma, aby ten zločin byl zašlapán daleko za podvědomí navěky jejich společným štěstím. A co teprve ty dva, jak moc ty by si to přáli. Vždyť Jessica Lange zde předvedla, jaká je to parádní ženská a chce být koneckonců "jen" šťastná... Ale osud někdy dokáže být krutý i k vášni i k lásce.(4.10.2005)

Jak se po shlédnutí na csfd dozvýdám, že to byl remake. A asi zřejmě oreginál jak to většinou bývá bude lepší. No mě docela stačilo tohle. I když je zde pravda to, že se to strašně drží výborného hereckého výkonu Jacka Nicholsna. Bez něj by to bylo určitě slabší. Jessica Lange byla taky výborná a s Jackem tvořily výborný pár. Skvělé drama.(11.7.2012)

• - Spoiler: O slávnej scéne sexu na kuchynskom stole bolo vďaka realistickému stvárneniu mnoho divákov presvedčených, že bol skutočný a herci nič nehrali, čo neskôr samí herci odmietli. Pri nakrúcaní scény boli z filmového štábu okrem hercov prítomní len režisér a kameraman, všetci ostatní boli vykázaný von. (sudruh sustruh)

• - Postava Cory Papadakis bola ponúknutá aj Meryl Streep, tá však odmietla. (sudruh sustruh)

• - Jedná sa o štvrtý film, v ktorom si Jack Nicholson zahral pod režisérskym dohľadom Boba Rafelsona. (sudruh sustruh)