Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Laxik

Klasickej akčňák s hrdiny typickými pro poslední dvě dekády minulýho století. Dvojka nesourodých poldů honí mafiány v čele se čtvrt až pologeniálním bossem. A i když mají Sly i Kurt super scény, hlody a hlášky, chybí jejich dvojici ta správná chemie, kterou můžeme vidět třeba ve Smrtonoskách. Každý zvlášť frajer, dohromady ale vydají jen za dva, ne za 10. Slabý 4*. ()

Orlau32

Rozhodně je to lepší než Rambo III., ale furt je to takový průměr. Nic víc. Co jiného nového by se ostatně dalo v gangsterkách točit ? Téměř vše už tu bylo. Takže se to dohání rádoby vtipnými dialogy. Povede se jak co a jak kdy. ()

buldock

Ray Tango a Gabriel Cash , dvojice detektivů s totálně odlišným stylem práce (ale podobnými výsledky) a naprosto protikladným stylem života , která si k sobě (byť nuceně a až v kriminálu) nakonec cestu najde , spojí síly v boji proti organizovanému zločinu v L.A. a nám naservíruje komediálně akční jízdu ze staré školy plnou narážek , hlášek , vtípků a vzájemného pošťuchování mezi oběma hlavními hrdiny. Film: 80% ()

Vojcl

Průměrný akčňák ze staré školy s dvojicí sympaťáků Stallone-Russell v jejich nejlepších letech. Snímek se veze tak trochu ve stylu Smrtonosné zbraně, ale dějově je přeci jen výrazně slabší. Jednoznačně záležitost pro fanoušky Slye a akčních béček, nic víc ani míň. ()

gogos

Opět rok kdy Sly natočil dva hodně kvalitní filmy... Tango a Cash je tím lepším. Je vidět, že spojení dvou známých jmen Slymu hodně prospělo a po pár letech opět točí opravdu dobrý film. Je to kvalitní akční komedie... ()

Tony.cs

Tango a Cash je film parádně těžící z nahláškované dvojice tehdy i dnes patřící k největším akčním hvězdám. Stallone a Russel film táhnou celý na sobě a parádně skórují. ()

movieband

Skvělá akční komedie, která pobaví kdykoliv, kdekoliv a kohokoliv bez rozdílu rasy. Film srší jednu super hlášku za druhou no a co se týče dua Stallone - Russell tak to bylo sakra povedené. V téhle roli byl Stallone ve svém živlu a na začátku skvěle charakterizoval Ramba. Tady vidíme, že ze sebe dokáže udělat i srandu a není to jen vysloužilý americký voják co byl ve Vietnamu a teď ho jeho země odmítá. Ne. Stallone se tu předvedl vážně naprosto v jiném světle. Russell byl skvělý a bavil celý film. Nebyl tak vážný jak Stallone. To ne. Russell mi tu připadal jako potrhlé malé dítě co musí buď všem nakopat prdel a nebo uznat chybu a řídit se heslem : Kdo uteče vyhraje. Taky tu diváka skvěle pobaví (viz. když vyleze z toho baru převlečený za ženskou a Stallone nevěří svým očím. V tuhle chvíli jsem dostal tak strašnou křeč, že sem sa smál snad 5 minut v kuse.) No skvělá komedie zlatého věku filmu. Takže v závěru plný počet (5*) a 78%, protože je to vážně klasika. ()

MATADOR

Řekl bych,že docela dobrý snímek dua tohoto filmu Russella a Stalloneho.Film celou dobu drží takové kvalitní tempo,že jsem pomýšlel o čtyřech hvězdičkách.Bohužel konec se mi zdál strašně pitomý,nevím čím to bylo,třeba scénáristům došly nápady nebo něco podobného,ale bohužel konec mohl být daleko lepší.Tak bohužel průměr. ()

Thomassi

Akční film s dvěma akčními hvězdami 80 a 90 let Kurtem Russellem a Sylvestrem Stallonem o dvou skvělích poldech, kteří jsou neprávem obviněni z vraždy. Duo Russell & Stallone funguje v tomto případě výtečně. Navzájem se doplňují, škádlí a rýpají do sebe tak, že se to musí líbit, a to z nich dělá nerozlučnou dvojici. Celý film je pak prokládán spoustou originálních hlášek, které mi utkvěly v paměti řadu let. Akce je zde taky dost. Velmi jsem se bavil, prostě klasika a ještě ta hudba tomu dává skutečné grády. Možná nejlepší role Kurta Russella. ()

Helo

Plechová hudba, boží hlášky, strašnej zvuk - retro jak má bejt (ačkoli tehdy to ještě retro asi nebylo, ale o to je ten film teď ještě lepší). ()

Quint

Sylvester Stallone se v Tango a Cash pokusil redefinovat svoji image mumlajícího svalovce, která na přelomu 80. a 90. let začala vycházet z módy. Nasadil si tedy brýle, hodil se do gala, začal více a rychleji mluvit a sršet sebeironickým humorem („Rambo is a pussy“). Kurta Russella tu naproti tomu uvidíme v jeho typické roli drzého, neurvalého povaleče v otrhaném tričku. Dalo by se říct, že v roli šité na míru, i když byla původně určená Swayzemu, který dal nakonec přednost dalšímu nezapomenutelnému osmdesátkovému klenotu (Road House). Obě hvězdy hrají nejlepší poldy ve městě, mezi nimiž panuje ustavičná rivalita („slyšel jsem, že jsi druhej nejlepší polda ve městě“ – „to je zajímavý, já o tobě slyšel to samý“) a celý film stojí čistě na jejich dětinském handrkování, pózování, poměřování a přebíjení. Není tu chvíle, kdy by některá z postav nepronesla nějaký bonmot. Hláškuje se tu tak křečovitě a v tak absurdní míře, až je to na hranici únosnosti. Vše ale funguje díky skvělé chemii dvou hlavních herců, mezi nimiž to celou dobu patřičně jiskří. Dokonce mají i společnou sprchovou scénu (ve vězení), která se vepsala do análů nejznámějších nechtěně "homoerotických" momentů osmdesátkových akčňáků. „Buddy cop“ filmy se nikdy neobešly bez určité dávky „bromance“ (sbližování hlavních mužských představitelů). Tango a Cash z ní mají navenek hroznou fóbii, aby si zachovali masky supertvrďáků, ale i tak ji naplno prožívají. ()

FilmFan24

Přehršle hlášek z nichž u mě bezkonkurenčně vede hned ta úvodní: ,,Myslí si, že je Rambo!" ,, Rambo je číča!" a hlavně dvojka nesourodých poldů k pohledání. Dost dobrá akční zábava, která ani po letech neztratila šmnrc. ()

vegetol.mp

Na některé filmy se dá čučet furt dokola a tohle je jeden z nich. Výborná akční komedie se super ústřední dvojkou a kupou skvělých hlášek. Oskary to žádné nemá, ale upřímně, který oskarový film se povedl jako tohle:) Tango a Cash zkrátka nemá chybu. ()

Foma

Je to vlastně hrozná blbost, ale mezi Russellem a Stallonem to pěkně funguje, má to šmrnc a švih a taky vtip. ()

Anglie

Nadprůměrný akční film, stojící na špičkování dvou hlavních hrdinů. Docela originální a rozhodně kvalitní. ()

OG_Swifty

Tango a Cash mi v mládí unikali a teď mě konečně dostihli a.. no, nebylo tak dobrý, jako by mi to tehdy třeba mohlo přijít. Stallone nosí brejle a má většího (údajně) pindíka než Russell, občas padne nějaká hláška (někdy dobrá, většinou už taková slabší) a nakonec tam všechno vybouchne. Některý ty akční scény ale byly už moc.. ()

SonG

Výborný akčňák ze staré školy, Kurt se Sylvesterem se skvěle doplňují a hláškami se film jenom hemží!!!tak to má být! ()

Katarine

Výborný "akčňák" a komedie v jednom. Dvojka Stallone a Russell se skvěle doplňuje, stejně jako režisérská dvojka Magnoli, Končalovskij a vtipnými hláškami se film jen hemží. Navíc je to krátké, stručné a výstižné. Člověk se fakt ani chvíli nenudí. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)