Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

McLushi

Skvělý film ze všech hledisek. Je tu dostatek vynikající akce, výborného humoru, dobrých hlášek, film běží v hodně slušném tempu. Navíc skvěle obsazený a záporáci též nemají chybu. Super-jeden z nejlepších akčních filmů. Rád se na něj často dívám. 100% ()

Pajky3

Bruce Willis má svého Posledního skauta, Sylvester Stallone má Tango a Cashe. Za Parťáka má Kurta Russela, který vypadá stejně jako Mel Gibson ve Smrtosné zbrani. Až jsem si chvilku řikal, že budou dvojčata. Hlášky lítaj vzduchem jedna za druhou. A pánové filmem tančí velice příjemně, protože si jdou bezvadně na ruku. Navíc vždycky potěší, když si umí udělat srandu ze svých filmů (Rambo). ()

pakobylka

Komedie, která si neláme hlavu nepodstatnými detaily, neztrácí čas a nezadržitelně se řítí kupředu jako slušně rozjetá lokomotiva. Má jediný cíl - zvednout vám náladu. Paradoxně ji trochu sráží až zbytečně předimenzované finále ... jakoby jí selhaly nejen brzdy, ale i zdravý úsudek. Nicméně Sylvester Stallone a Kurt Russell tvoří velice sympatickou dvojici, která je schopná ustát téměř cokoli ... 3,5* ()

kvasiva

Parádní akce, herci, hlášky... prostě akčňák, jak má být. Nestárnoucí jízda, na kterou se kdykoliv rád podívám. ()

Juto

Akcia vo filme nadštandardná a rýchla, a to v kombinácii s veselým scenárom spôsobuje, že film pôsobí skôr ako paródia než ako seriózny pohľad na žáner. To všetko je však dobré, keďže tento film je čistou zábavou a vidieť dvoch akčných hviezd 80-tych rokov, ako do seba ryjú zábavnými dialógmi je veľmi humorné. 8/10 ()

c.tucker

Hlášky nepřekonatelné a duo Stallone - Rassell se skvěle doplňují. Klasickej akčňák z konce 80. let. - "Myslí si, že je Rambo." - "Rambo je trouba!" /// - "Znáš mě?" - "Jo, prý jsi druhý nejlepší v Los Angeles!" - "Já jsem slyšel to samý o tobě." /// - Podívejme, cukr jde nahoru to je neuvěřitelné." /// - "Co to s ním je?" - "Je trochu smutnej, postrádá svůj šatník." /// - "Kde jsi byl? Snad ses nezastavil v cukrárně. - "Já sladký nerad." /// - "Kdo tě učil řídit?" - "Stevie Wonder!" ()

Googlak

Poviem pravdu, ... Keď som videl tento film poprvykrát tak som nemohol zavrieť ústa od úžasu, ...stale som si vypiskoval soundrack a snáď všetky hlášky som vedel , ... Perfekne a hlavne bláznivo zohratá dvojka, ... pre mňa patri k vrcholom akčných koméédiíí, ... uchvatný výkon Stalloneho, ... Russel tiež perfekný, (majitel vozu: Ty blázne! Cos to udělal s mým autem! Věřím Perestrojce! Gabriel Cash: Vítej v Americe.):-) ()

SHI-SHA

První 3/4 filmu jsou perfektní, Stallone a Russell se předhání ve skvělých scénách, parádních hláškách a film připomíná legendy typu "Smrtonosná zbraň"/"Smrtonosná past". Bohužel zbytek filmu je podle mého názoru příšerně ovlivněný tehdy asi populárním "Knight Riderem" a vypadá dost přehnaně. Rozhodně jde však o nadprůměrný film, který fanoušek Stallona/Russella nesmí vynechat! :-) ()

WolfR

80s feeling, skvělá dvojička Stallone - Russell a film až po okraj narvaný skvělýma hláškama, to je Tango & Cash. Jen té akce mohlo být malinko více, 4 hvězdy. ()

mortak

Na to, že natáčení filmu byla, díky šílenému producentovi, jedna veliká katastrofa, je to docela slušná zábava. Stallone (pokud nekopíruje Jackieho Chana) a Russell jsou skvělá dvojka, Teri Hatcher je sexy, sexy, sexy, a to, že závěrečná patnáctiminutovka je příšerně nastříhaná, je vina producenta, který chtěl něco srandovního pro teenegery a najal rychle dalšího režiséra. ()

otík

Mylím, že to je jeden z nejlepších filmů obou hlavních hrdinů. Sly hraje svou roli slušnáka, která mu v mnoha filmech vlastní není, Russell zase hraje to, co mu nejvíc sedí. Filmařsky i námětově to není zlé, i když dnes už je to poněkud starší film. A hlášky jsou tam skvělé. ()

bartias

Tango a Cash jsou dva nejlepší policajti v Los Angeles. To s sebou nese mnoho výhod, ale i starostí. Například tahle poslední. Oba jsou obviněni z korupce a vraždy a z mírného trestu se vyklube těžký žalář. Jenže hlavní záporák se přepočítal. Tyhle dva neměl nikdy dávat dohromady! Akční komedie ve stylu buddy movie je památná díky výborným scénám („Ten hajzl je tvůj!“), svižným slovním přestřelkám mezi hlavními hrdiny a narážkám na kariéru Sylvestera Stalloneho („Myslí si, že je nějaký Rambo.“) i jeho konkurenta Arnolda Schwarzeneggera („Jo jasně! Líbil ses mi v Conanu Barbarovi...“). ()

Deyw

V podstate neco jako demolition man ale z jiny doby. Nikdy sem nemel rad Kurt Russela az po tomhle snimku se mi zacal zamlouvat :D pro me dalsi klenot se slyem - mam pro tebe doborou a spatnou zpravu jakou chces rict driv. Tu spatnou - dochazi nam benzin. A tu dobrou - jeste trochu mame. Proste COOL filmek :) ()

tomeek

Nechápu, jakto, že taková pecka nemá víc pokračování jako Die Hard?! Hláškující policajti! Oh Yeah, pinďo! ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)