Lovec démonů

Agenta FBI Wesleyho Doylea (Powers Boothe) během vyšetřování série vražd v Texasu vyhledá mladík (Matthew McConaughey), který se představí jako Fenton Meiks a který tvrdí, že zná identitu hledaného sériového vraha nazývaného "Ruka boží". Byl jím jeho bratr Adam, který zavraždil řadu lidí a potom sám sebe. Sebevrahův tragický osud je však jen částí příběhu navenek obyčejné rodiny Meiksových, který se začal dramaticky měnit před více než dvaceti lety.

Ovdovělý, hluboce věřící otec Meiks (Bill Paxton) láskyplně vychovává své dva syny - dvanáctiletého Fentona (Matthew O'Leary) a devítiletého Adama (Jeremy Sumpter). Jednoho dne jim však oznámí, že ho navštívil anděl a uložil mu zničit "démony" - konkrétní, navenek obyčejné muže a ženy, kteří chodí po světě, aby šířili smrtící zlo. Adam se ochotně připojuje k otcově tajnému "božímu dílu" a pokračuje v něm i po jeho smrti. Fenton však pochybuje o otcově příčetnosti a začíná váhat, zda nemá zradit ty, které miluje, a pokusit se zastavit je v naplňování jejich vražedného plánu. Agent Doyle se rozhodne ověřit mladíkovu výpověď a vydává se po stopách pravdy a lži skryté v osudech rodiny Meiksových. Na konci jeho pátrání však na něj (a především na diváka) čeká šokující odhalení

Nevšední thriller s hororovými prvky je režijním debutem herce Billa Paxtona (Apollo 13, Twister, Titanic). (oficiální text distributora)

Faustka

"Navštívil mě anděl"... sdělí s žárem v očích svým synům otec Meiks a pustí se do likvidace bližního svého. Nejspíš mu ten anděl vymazal z paměti větu... "Kdo jsi bez viny první hoď kamenem." ()

Spooner

Přípomíná staré horory ze 70. let,ale k dokonalosti k tomu hodně chybí.Tím nechci říct že je to špatný film,ale hororvý zázrak to taky neni.Ale Bill Paxton za to určitě nemuže ()

Xmilden

Závěr nemůžu samozřejmě vyzradit, protože bych pokazil překvapení. Filmařsky se o žádné veledílo rozhodně nejedná, ale na jedno podívání film uškodit nemůže. Kdo si s Bohem tyká o trošku více než já, bude nadšený. Texas je přesně to místo, kde se dají poměrně nerušeně zabíjet lidi. 60% ()

Phobia

Tomuhle filmu se dá vytknout dost chyb (tou největší je překombinovanost), přesto mi po většinu doby nabízel slušnou, napínavou podívanou. Neotřelý příběh o prapodivné "výchově" a jejích následcích často zamrazil v zádech a osobně mě docela mrzí nevyužitý potenciál, promrhaný převážně onou snahou o nečekané zvraty ve zvratech. Jednou se na to určitě podívám znovu. 70% ()

JohnnyD

Čakal som priemerné béčko, ale film nakoniec prekvapil. Skvelý koniec, herci tiež dobrí. Bill Paxton ako vyšinutý otec nemá chybu a ani detský herci nie sú zlí. Matthew McConaughey, i keď má malú hereckú plochu, tiež veľmi dobrý. ()

Pilda17

V celku slušný horor/thriller, který má trošku pomalejší tempo, ale jak se vše dostává do závěru začíná za to stát. Při vyjasnění událostí jsem byl docela mimo a hlavně překvapený, poněvadž takové překvapení jsem nečekal. Z počátku jsem myslel, že šlo o otce psychopata, ale nakonec se závěr ukázal jako ,,dílo boží" a zkončí úplně jinak než kdo čekal...6/10 = 65% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +pohled z druhé strany barikády, závěr, herecké výkony, příběh -mohlo to být ještě mrazivější a možná i nechutnější/// Dosti působivý a mrazivý Thriller, který skýtá překvapivý závěr a díky němu se dá zhlédnou film vícekrát. Při prvním zhlédnutí jsem byl skutečně překvapen. Teď po druhém zhlédnutí, už jsem věděl co a jak a na film se díval jinak. A mrknu na něj ještě jednou, protože jsem si zase dal několik souvislostí dohromady. A jinak zajímavý pohled na samotné "vrahy" a jejich motiv. Celkově se tento snímek řadí mezi nadprůměr, mohlo to sice být lepší, ale hlavně to nebyla nuda./// Celkem 69%/// ()

Cappuccino

V podstate celý čas ste v tom, že "oni" sú tí dobrí a "oni" sú tí zlí, no prekvapivý záver väčšine z vás poriadne vytmaví zrak. Prijal by som síce o niečo viac syrovosti, ale nevadí. Na to, že sa jedná o režijný debut Billa Paxtona, tak pomerne slušne odvedená prácička. ()

S.Quentin QUALE

Tak toto je fakt škoda. 2/3 filmu jsem si liboval nad tajemným mysteziózně-krimi námětem, který mi regulérně přišel jako z pera S.Kinga, no koncovka to zazdila otřesnou laciností, kdy i blbej musel uhádnout většinou zvratů se skálopevnoou jistotou. Jako debut Billa Paxton za režijní stoličce úplně OK, ale k čistému nadprůměru filmu chybí lepší vyvrcholeni a možná i trochu krve. I tak jsem se ale nenudil. 69% ()

misterz

Film plný rozporov. Na jednej strane slušné napätie a réžia, na strane druhej až príliš domotaný scenár, hlavne na konci. Film sa snažil ponúknuť bombastické pointy, ale žiaľ zamotal sa do vlastnej siete pavučín. A hlavne, nosná myšlienka bola ľahko prekuknuteľná a predvídateľná. Film na jedno použitie a už nikdy viac. 60/100 ()

kingik

Na démony s lovcem Billem Paxtonem - Pampalinim. Paxton vybaven sítí na motýli, pardon sekerou s topůrkem za dva zlaté a Biblí, zjistil, že mu začíná hrabat, má "halušky" a nutí přihížet svoje( filmové) syny mordům ve vlastním sklepě. Ovdověl, nová "kost" v tom zapadákově nebyla k mání, tak co měl chudák dělat, a tak s šíleným výrazem trhal motýlkům křídla (myšleno obrazně) a ve volných chvílích a za dlouhých texaských večerů odpravil pár lidí a v sítce na motýli ke svému úžasu i zděšení zjistil, že má malinkaté démoníčky. Bill Paxton si ke svému (téměř) vyzrálému debutu vybral látku drastickou, která nemá daleko do snímku jen pro klub otrlého diváka. Ještě si nekupujte permanentku označenou zkratkou KOD (Klub otrlého diváka), protože se vesměs vraždí mimo záběr, ale náznaky psychologie postav a atmosféry drastického prožitku s divákem zacloumají. Paxton svoji roli šílence hraje o trochu hůř, než bych si představoval a překvapivě lépe a uvěřitelněji působí vyrovnaný výkon Matthew McConaugheyho, kvůli jehož účasti film většina diváků viděla. Své si kvalitně odehrál vždy kvalitně nesympatický Powers Boothe coby vyšetřující agent FBI. K tomu si přidejte nějaký ten dějový zvrat, občas hutnou atmosféru a mírně promrhaný potenciál látky, které kdyby se chopil režisér s vybroušenějšími schopnostmi s pevnějším režijním vedením i strukturou dramaturgie vyprávění, mohl vzniknout mimořádně děsivý thriller v dobrém slova smyslu, který by si diváci zařadili k těm nejkvalitnějším z dané žánrové oblasti. Takhle z toho vyšel rozkolísaný nadprůměr, který divákovu pozornost pokaždé neudrží tak, jak by se na pořádný thriller slušelo a patřilo, a to především díky svému až nechtěně absurdnímu vyznění. A andělé do vážně míněného filmu už vůbec nepatří. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Bill Paxton dokázal, že je nejen dobrý herec, ale i zručný režisér. Jeho "hitchcockovský" thriller mi nahnal husí kůži a přesvědčil, že není nic horšího, než věřící Američan. Z tohoto pohledu (s trochou nadsázky) lze Lovce démonů brát jako varovný dokument, kam až může věřící člověk zajít. Škoda závěrečné pointy. Není vysloveně špatná, ale chtěl jsem trochu jinou - uvěřitelnější, chytřejší. Ale i tak je Lovec démonů filmem, na který se rád podívám znovu. ()

Anderton

Bill Paxton si vyskúšal aj réžiu a výsledkom je priemerný mystery thriller so slušnou atmosférou a dobrými hercami. V dobe, kedy sme ale v každom thrilleri očakávali pointu, ktorá nás posadí na zadok, tak trochu sklamal. Tu to ale bude aj otázka očakávaní a vkusu, tých poínt v závere je tu hneď viacero, ale v týchto časoch patrili skôr k iba mierne prekvapivým. No a aj otázka toho, nakoľko vám bude Paxton sympatický ako herec v pre neho netradičnej úlohe, čo sa týka aj McConaugheyho. Na neskorý sobotný večer ale solídna voľba. ()

Kothy

Ani bych nevěřil, že Bill Paxton taky režíruje. Každopádně herectví mu jde líp. Většina filmu se odehrává na konci 70. let a vypráví o otci, který zmanipuluje své syny k vraždění tzv. zlých lidí. Až na konci filmu vše začne dávat smysl. Matthew McConaughey tu bohužel nemá dost prostoru. Jinak to moc hororové není... "Nikdy jsem člověka nezabil." ()

swamp

Tak - bát jsem se nebál, nudit jsem se nenudil, bavit jsem se nebavil. Čistý průstřel, příjemný průměr. ()

Slarque

Thriller, který viditelně směřuje k nějaké velké pointě. Ale scénárista nebyl moc originální, takže místo kýženého pocitu "sakra, tohle jsem opravdu nečekal" přišlo běžné "aha, tak takhle to vymysleli". Jinak s těmi Akty X docela souhlasím (viz. src). ()

Chrustyn

Ze začátku nepříliš zajímavý horor o muži, který zabíjí lidí o kterých si myslí, že jsou démoni. Ale závěrečná pointa dává filmu úplně jiný rozměr. ()