Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

Frfla

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city. ()

Kivis

Ten titulní plakát (obal DVD) je naprosto děsný. Málem by mě od tohoto filmu odlákal. "Vše, co potřebujete, je láska..." to zní opravdu "originálně". A to je ještě na zadním obalu DVD mimojiné napsané "humorný a hřejivý příběh"... no fuj! Určitě se najde spousta lidí, kteří o filmu řeknou, že je to stejný patos jako ten titulní nápis, ale pro mě to byl po několika měsících, možná víc jak roce zase jednou film, po kterém jsem zůstal sedět v pohovce plný různých pocitů a hlavně s pocitem, že jsem viděl něco úžasného. Příběh samotný, vynikající herci, kamera, střih, správně zvolená hudba... to vše samo o sobě by asi s odřenýma ušima taky na pět hvězdiček stačilo, ale autoři se navíc naprosto trefili do mého oblíbeného stylu humoru. Hrozně dlouho jsem se nepobavil jako u některých scének v tomhle filmu - jedna z nejlepších je asi ta s balónky, ale je jich tam opravdu spoustu. Jen si nejsem jistý, jestli se ta sedmiletá holčička nechovala na svůj věk až moc dospěle a rozumně, ale ve výsledku mi to nějak zvlášť nevadilo, protože ostatní aspekty filmu tuhle moji pochybnost naprosto přebily. Určitě si taky u některých scének může člověk, kterého film nevtáhne od začátku, říct, že to je levné citové vydírání. Ale mně to rozhodně "levné" nepřijde, protože i s těmito scénami si režisérka, kameraman a střihač vyhráli a navíc film jako celek rozhodně žádné citové vydírání není. Mohl by do toho lehce sklouznout, mohl by být plný dojemných scén, plný slz, utrpení, odloučení, smutku, zlomených srdcí a já nevím čeho ještě... ale není. Sem tam zazní něco, co zní samo o sobě vážně otřepaně (i to děsné "Vše, co potřebujete, je láska."), ale ve výsledku je to vážně skvěle namíchaný film, který určitě řadím mezi svých TOP 20. ()

minnamay

Sean Penn, bože můj, byl neuvěřitelný !!! Kolik minut z těch 132 jsem nebrečela? Asi jen 10.....UFF !! myslím, že tento film a výkon Seana Penna nemůže adekvátně ohodnotit nikdo, kdo se v životě nesetkal se žádným autistou. Kdo nezná alespoň malinko jejich svět. ()

vlcina

Velmi procítěný film, Sean Penn s Dakotou mne naprosto dojímali během celého filmu, jako jediní také podali nejlepší herecké výkony. Je pravda, že by film mohl být ještě lepší, kdyby nebylo pár scén, a kdyby byl o něco kratší. Okolí se mi zdálo dost přibarvené a přišlo mi od poloviny filmu dosti „americké“. Vyškrtli-li bychom tyto nedostatky, film by za mě dostal hodnocení 5 z 5-ti. ()

veroniccca

Nádherné rodinné drama, brilantní výkon Seana Penna, který mě přesvědčil, že ztvární opravdu cokoliv. Příběh o duševně zaostalém člověku, který vychovává svoji dceru (Dakota Fanning), která si během dospívání uvědomí, že její otec je jiný a nastane řada komplikací, při kterých mu holčičku odeberou. Přichází vlna emocí, kdy oba chtějí být opět spolu a ti ,,zlíˇˇ jim v tom neustále brání. Ikdyž Ti zlí mají tak trochu pravdu, přesto stále fandíte těm 2 hlavním hrdinům,aby byli spolu.A výkon Michelle Pfeiffer netřeba komentovat, je úžasná. Konec je typické americké klišé,ale moc milé. ()

zero_zelo

teda patetický až za hrob, vo tom žádná. slz, že by člověk vytopil sousedy.... nicméně herecký výkon seana??? to mě skutečně rozsekalo! takže tydle 4* patřej tak nějak asi mýmu dojetí, naději a sean penn je zdrojem :) ()

Bodega_Bay

Není to až tak vydírající doják.....když to tak trochu znáte z vlastního života, docela dobře se to chápe. Myslím, že silný je to docela dost. ()

boulala

Krásný dramatický film, který si pohraje s vaším citlivým já jak kočka s myší. Určitá nelogičnost, která zavání v naší bezstarostné realitě nesmyslností, je bohužel věrným záznamem toho, jak vykonávají svou funkci pracovníci sociálních úřadů a soudy nejen v USA, kde je možné opravdu asi všechno. Při tomto snímku jsem si vzpomněl především na případ Češky, která byla matkou (už je nadále pouze biologicky) a vychovávala syna 3 roky od jeho narození v USA . Otcem dítěte byl a je známý americký herec Naveen Andrews (Ztraceni, Mé druhé já, Grindhouse: Planeta Teror), který po třech letech, kdy se synem vůbec nestýkal, vyvolal o něj soudní spor. Verdikt soudkyně zněl následujícím způsobem: Dítě bylo svěřeno otci do výhradní péče a matce byl zakázán styk s dítětem. Navíc byl vydaný soudní příkaz, že o výsledku soudu a celém soudním řízení nesmí nikdo včetně matky informovat veřejnost následujících 15 let. Tím, že tento příkaz matka porušila riskovala vězení. "A spravedlnost pro všechny..." ()

mentos.

Snímek, který na mě působil poměrně amatérsky. Do lehkého nadprůměru ho vyzdvihnul jen výkon Seana Penna, který nelze nepochválit. Příběh mě asi mohl zasáhnout víc, zase tolik to na mě nefungovalo. 60% [viděno 6.1.2013] ()

chlievik

Ten film bol vcelku pekný,a nenazval by som ho v nijakom prípade "dojákom", ako tu poniektorí. Hoci v jednom momente som mal trošku plné zúbky idiocie, ktorej som musel byť neustále svedkom, z chlapíka sa nevykomolila jedna jediná veta, ktorá by ma zaujímala, preto som ani nesledoval, čo vlastne hovorí, a musel som sa nútiť, ale súcit sa vo mne ozval, a nakoniec som podľahol ľudskej emócii podobnej ako pri Forrestovi Gumpovi. Dievčatko vybrali do filmu skvele, veľmi talentované, možno z nej bude herečka, alebo možno (ako obvykle) zdrogovaná troska z Hollywoodu, dúfajme, že nie to druhé. FIlm bol príjemne ukončený, keďže písali, že je to "dráma", myslel som si, že sa to skončí zle, že dcérku buď nedostane, alebo spácha sebevraždu, alebo sa v návale nepochopenia a hnevu na dcéru pred súdom alebo pred ľuďmi vykričí, alebo ju zbije, a tým sa mu poserie celá situácia. Ale skončilo sa to pekne, príjemne uťatý koniec, kde si vlastne človek domyslí, že to dopadlo nejakým kompromisom,a ďalej ostáva dej v oblakoch, a vlastne to režisér ukončil takto veľmi dobre. Koniec je zatvorený tak, aby nemal gýčovú záverečnú reč, obrazy alebo dojmy, nič, pohoda. Hudba je urobená vynikajúco, cover verzie The Beatles nemohli byť lepšie. Zaujala ma aj cover verzia Eddieho Veddera "You gotta hide your love away", asi je Vedder so Seanom Pennom kámoš, keď urobil toľko filmovej hudby pre jeho filmy, nedivím sa, že sa Eddieho nespútaná povaha dala do reči so Seanom, nevyspytateľným a prekvapivým. Finálna melódia pri titulkách je tiež zaujímavá, obrazovo a farebne je to tiež veľmi dobre zladené. Nemám žiadnu výtku. Herecký prejav Penna je fantastický, len mi niekedy tu a tam liezlo na nervy že je idiot, ale súcit poriešil. ()

Teen.AGE.r

Nemám slov... Ano, jistě, je to citové vydírání, bez řádného poselství, ale také je to geniální herecký konzert ústřední dvojice! A nádherná Michelle.... Pěkných 5* ...85% ()

Segoves Kelt

První film kde jsem se seznámil se Seanem Pennem. Jaký pak pro mě bylo překvapení když jsem o několik let později viděl U-Turn :D ale vážně Seanův výkon je dechberoucí. ()

Dr.dogous

scénař 5 režie 5 herci 5 výprava 1 celkem 16 hodnocení 80% Sam je idiot, to není nadávka, ale diagnosa, co mu Pán bůh vzal na rozumu, to mu přidal na citu. ()

Janoss98

Tyjo, tak Sean Penn se ukázal! Skvělý herecký (i od malé Dakoty). Zajímavé, hezké a zábavné. Film má drobné mouchy, ale jinými stránkami je hezky zahladí. 80% ()