Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

AnanAss

Jsou mladí, krásní, nechutně bohatí a nebylo by od věci je při výchově v dětství trošku řezat… ony by je ty zvrhlé choutky přešly. Také poctivost je to poslední, co bychom u nich našli. A když už ji někdo má, tak o ni stejně brzy přijde. Teenagerská verze klasického francouzského románu snad ani nemohla dopadnout lépe. I když mladistvá nostalgie má zde body k dobru, ale ono to kupodivu slušně funguje i teď. Vášnivá mrcha Buffy, roztomile nevinná Pravá blondýna a u Ryana přívlastky klidně vynechám, protože ten mě nechával (naštěstí) po celou dobu chladným. Nenudí to, rychle to uteče, hezky se na to kouká, má to fajn hudební doprovod… mě to ke spokojenosti bohatě stačí. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

pepa3rd

Možná výjimka potvrzující pravidlo, že přenesení historického námětu do současnosti nemůže dopadnout dobře. Vynikající atmosféra, hudba, smysluplný děj, velmi dobrý scénář a skvělé výkony všech hlavních představitelů říkají něco jiného. ()

bolf!k

pro me velice zabavne, vzrusujici, dojemne i ftipne...nedival sem se na to jako na remake stare klasiky ale jako spis film pro mlade a proto 4* ()

Amgis

Ze začátku jsem myslel ž je to tak film na 4 hvězdičky ke konci jsem myslel že je to na 2 hvězdičky. Zkrátka některé scény mě přišli opravdu divné jine byly celekm fajn. Samořejmě dost dobré herecké obsazení také zvedá hvězdičky ()

Kalimero13

Přes zjevné zaměření filmu pro mladší publikum má toto dílko zajímavou schopnost dostat se rychle pod kůži. Mimoto soundtrack z tohoto filmu poslouchám dodnes a považuji ho za jeden z nejlepších zpívaných. ()

charmin

Aj napriek zjavnemu skeptizmu ludi, ja sa priklanam k jednoznacne pozitivnym rekaciam. Mozno dej nebol az taky inteligentny, resp ten namet, no spracovanie bolo fajn, hudba perfektna, dalo sa aj na co-to pozerat. 5 slabych. ()

Jeand´Boa

Frearse nebo Formana to jistě rovnat nemůže, to si přiznejme všichni ... nicméně nutno je i říci, že každý točí jinak a pro někoho jiného ... zde je cílová kategorie, které nic neříká Valmont ve zhýralé aristokratské Francii ... těmto divákům jde o poněkud modernější a víc trendy záležitost ... a já se musím snímku zastat: šlo to udělat i vulgárněji, méně střízlivě a víc otřesně, což by původní příběh zostudilo mnohem více ... ve finální fázi jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo... ()

Gixian

Známosti jsem viděl poprvé ještě v pubertě, teď po letech jsem si to zopáknul, a dobře se bavil. Pravdou je, že obsah je do stopáže naroubován místy dost necitlivě, a některé změny myšlení a chování postav by pro větší uvěřitelnost potřebovali roztáhnout na delší dobu, ovšem atmosféra i vizuál jsou příjemné, obsazení přímo skvělé a film odsýpá a baví. Navíc teď, po skoro deseti letech od vzniku, ho už považuju za žánrovou klasiku. ()

Miany

Je to jeden z těch filmů, na který se nezapomene. Není tam sice nic převratného, ale děj a některé herecké výkony stojí za to. Navíc, soundtrack z filmu patří k mým oblíbeným, konkrétně je tam velmi známá a už ohraná píseň Bitter Sweet Symphony, která má krásnou melodii, která mi snad nikdy nepoleze na nervy. (pokud si ji však nebudu pouštět jako kolovrátek :)). ()

Pekisan

Problemy bohatych ludi, ktori nemaju co robit a mrdaju vsetko naokolo ma nezaujmaju. Viem, ze mi namet lezal v zaludku uz v mojich tinedzerskych rokoch, vtedy to vsak zachranoval soundtrack. Teraz znie vacsina pesniciek uz tak nejak obohrano ale aj tak vytahuju z rukava jednu hviezdu navyse. ()

Wopat

Pokud se holky zeptáte na její oblíbený film, hromada z nich vám odpoví Velmi nebezpečné známosti. Filmy či seriály nabité vztahy nejsou nic pro mě, ale tohle se mi líbilo. Bezkonkurenční svině Sarah Michelle Gellar, sebevědomý a neodolatelný Ryan Phillippe, nevinná a dokonalá Reese Witherspoon a dětinská a naivní Selma Blair. Každá postava úplně jiná a všechny výborné. Navíc je film doprovázen jedním z nejlepších soundtracků, jaké znám, co se týče samotného poslechu. ()

PanMaur

Cruel Intentions nelze upřít dvě věci: 1.) Je sexy; 2.) Má neskutečný spád a ona hodina a půl uteče jak nic. Jinak námět, děj, herecké výkony a pod. jsou normální průmerná, v některých ohledech až podprůměrná záležitost, ale za ten šmrnc filmu jsou 3* jasná volba. ()

VerenaLord

Celkem slušně zpracovaná verze, ač samozřejmě ani náhodou nepatří mezi nejlepší. Leč věřím, že pro mladší generace je tento pokus zasazený do moderní doby přijatelnější než ten od Formana, byť ten je hodnotnější. ()

karinakari

Skvělý film, skvělé herecké obsazení, skvělý soundtrack.. Ano, nemám víc slov. Pro mě je tohle přesná charakteristika tohoto snímku. Natočit Nebezpečné známosti (Valmont) znovu, dát tomu moderní design a přiblížit téma nové generaci, byl výborný nápad. Kdo nemá rád intriky, sex a lži ve filmu? A co nesmí skvělému filmu chybět? Naprosto famózní konec, u kterého máte husí kůži, i když si na něj vzpomenete třeba po 10 letech. CHECK! Film, který si se zálibou pouštím minimálně 2x do roka a pokaždé brečím, směju se, vztekám se u stejných momentů. ()

PavelZava

Film byl dosti blbý, mé názory částečně dobře prezentuje kolega Tosim, myslím tím vše kromě toho že mě braly. Cituji : Původní historické filmy mě taky moc nebraly, ale degradovat takovéto téma do snímku pro a o teenagerech, mi přijde poněkud debilní. Příjemná byla Reese W. například po pozvání na noční koupání Považuji tvou nabídku jen za částečně nevhodnou. Budu o tom uvažovat. Má dcera to žere. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“