poster

Velmi nebezpečné známosti

 • USA

  Cruel Intentions

 • Slovensko

  Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

 • D.Moore
  ***

  Že je to klasický román přenesený do moderní doby, mi vadí ze všeho nejméně. Horší je, že nesympatický Ryan Phillippe není extra dobrý herec, o Sarah Michelle Gellar se to také nedá říct a že nevzniklo nic víc než lehce dráždivá jednorázová podívaná, ve které je snad kromě slz Reese Witherspoon všechno falešné.(30.10.2016)

 • Disk
  *****

  Velmi nebezpečné známosti s Ryanem Phillippem je svěží romantický film plný intrik a charakterového vývoje postav. Phillippe je neskutečný herecký talent a celý snímek si sympatickým způsobem krade pro sebe. Hudební doprovod výborný. Neztratily se ani Reese Witherspoon a Sarah Michelle Gellar, byť ta se na začátku jeví tuctově (ale to je čistě o vkusu každého z nás), ale i ona umí příjemně překvapit. A konec nemohl být lepší. Bravo!(3.11.2011)

 • Jacinda
  *****

  Ryan Phillippe je asi největší překvapení tohoto filmu. Velmi se mi líbil způsob, jakým ztvárnil Sebastiana Valmonta. a Sarah je zase úžasná mrcha. Do tohoto dua pak skvěle zapadá naivní blondýnka Reese. A nejlepší ze všech postav je mladá Cecile. Ačkoli je děj přenesen do současnosti, není mu to na škodu. Možná právě naopak. Je lidem víc bližší. Jednoznačných pět hvězd a doporučení českého dabingu. Sebastian pak vyzní víc krutě...aspoň ze začátku, ež se změní.(9.10.2008)

 • Djkoma
  *****

  Dokonalost!!! Naprosto skvělá ukázka vztahů a "běžného" života boháčů. Skvělé výkony mladých herců (hlavně Sarah Michelle Gellar a Ryan Phillippe ). Skvělá režie. Hudba a správný závěr!!! Erotické napětí mezi kýmkoliv a Ryanem Phillippem by se nedal měřit ani laserem. Jeho pohled snad umí i zabít ;-). Krásná Sarrah Michelle Gellar se musela líbit naprosto všem mužům. Mladá a krásná Reeese Witherspoon se přesně hodí :o). Při porovnání se staršími Nebezpečnými známostmi je to velký skok v období a staří(resp. mládí) hlavních postav. To však filmu velmi prospívá a více ho to modernizuje. Reese hrající roli, kterou zastávala Michelle Pfeiffer je velmi věrná jejímu ztvárnění. Tento film miluji nejen pro jeho dokonalou hudbu a závěrečnou sladko-kyselou symfonii.(19.6.2004)

 • freddy
  ****

  Zajímavý snímek, který jsem poprvé viděl až devět let po jeho vzniku. Ale dokázal mě velmi zaujmout. Dějově je to velmi pozoruhodná sonda do života dvou mladých sourozenců z bohaté rodiny, kteří si z ostatních dělají jen kruté žerty. Zajímavé herectví Sarah Michelle Gellar i Ryana Phillippa dělá tento film ještě o kapánek lepší, než jak by se mohlo zdát ze scénáře. Tenhle film je prostě zajímavou sondou do života mladé smetánky a rozhodně stojí za zhlédnutí. Dávám čtyři hvězdičky, protože jsem byl nadšen a do absolutního bodování mi chybí ještě nějaký ten delší odstup od prvního zhlédnutí snímku.(28.3.2008)

 • - Po cca dvanáctihodinovém natáčení jedné scény, kdy má dát Reese Ryanovi řádně za uši, vyběhl Phillippe na hotelové schodiště a pozvracel se. Příšerně ho totiž rozbolely zuby a na tváři měl obrovskou modřinu. (hippyman)

 • - Scéna, ve které dostane Sebastian facku od Annette byla hodně improvizovaná a oba herci se jí nechali unést. Facka nebyla ve scénáří, tudíž i reakce Ryana Phillippa je upřímná. (don corleone)

 • - Sarah Michelle Gellar a Ryan Phillippe se spolu setkali již při natáčení filmu Tajemství loňského léta (1997). (Stirek45)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace