Velmi nebezpečné známosti

Cruel Intentions

Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

Napoprvé rozčarování, znechucení, výsměch. Napodruhé smíření, omluva Kumblemu, rozpaky nad změnou nálady z minuty na minutu a obdiv kompletního hereckého ansámblu. Můj osobní film to nikdy nebude, ale správně načasovaná projekce mi trochu pootevřela oči. P.S.: Dal jsem si známosti i potřetí a ta atmosféra zalézá pod kůži stále hlouběji. Nechápu se, ale s hodnocením stoupám výš a výš.(13.2.2008)

Dosť dobrý teenagerský film, ktorý má potenciál zaujať aj staršie publikum. V tejto škatuľke je to asi najlepší snímok, čo som mal možnosť vidieť. Nejedná sa o priblblú komédiu, ale o príbeh plný intríg a vypočítavosti. Moderne, hollywoodsky spracované klasické dielo. Láska a klamstvá. Skoro ako divadlo. Rayn Phillippe stvárnil svoju úlohu veľmi presvedčivo. Škoda, že to isté nemôžem napísať aj o Sarah Michelle Gellar. Nie je úplne špatná, ale chcelo by to trocha pridať. Tá chémia, ktorá medzi nimi skvele fungovala v "Tajomstve minulého leta" tu akosi vyprchala. Napriek tomu sa jedná o skvelý vzťahový thriller. Takže pozor na dekadentné "Veľmi nebezpečné známosti" ****(23.1.2008)

Velmi vtipný a pod kůži se zavrtávající snímek pro náctileté. Lehce over the top svádění a hra s láskou dokážou udržet pozornost a bavit. Na Sarah Michelle Gellar je radost koukat a Ryan Phillippe umí zahrát. Takhle zazobanou dekadentní atmosféru jsem už dlouho neviděl.(28.10.2014)

I am colorblind..Propojení současných teenagerů a adaptace klasiky bývá jedna velká tragédie- s čestnou výjimkou Clueless a Ten Things I hate about you. Cruel Intentions jsou zrádnější- na rubu civilní, na líci teatrální, ale onu prázdnotu duše a rozervaný hédonismus jako východisko z patologické situace naznačuje, že ti manhattanští rozmazlenci jsou stejní jako jejich předchůdci v románovědopisové předloze De Laclose. Zkažení. Zoufalí. Nebo, jak říkal jeden můj kamarád "jejich hlavní problém je, že se berou tak šíleně vážně. " Kumble vyhrál castingovou sportku, herci bez přehrávání do každého gesta dávají tolik emocí a napětí, že kdo se ubrání jim, sejme ho alespoň jeden z nejintenzivnějších písničkových soundtracků. Anebo alespoň labutí píseň Bittersweet Symphony. Hodnoceno očima patnáctileté naivky:)(26.3.2007)

No jo, ženský jsou děsný manipulátorky, to už přeci víme nějakej ten pátek, nebo ne? :-) Každopádně od filmu jsem čekal, že to bude průměrný film pro teenagery, ale tohle je hodně nadprůměrná záležitost. A z mé strany to má dost otevřená vrátka k 5 *. P. S. Sarah je pěkná mrcha, ale ďábelská!!(30.4.2008)

• - Spoiler: Úvodní píseň, která zazní, když jede Sebastian autem ke své psycholožce (Placebo - Every You, Every Me), původně ve filmu téměř nezazněla. Placebo se před shlédnutím filmu rozhodli ji "zapůjčit" jen tehdy, když hlavní hrdina zemře. (Llaney)

• - Film byl natočen za pouhých šest týdnů. (hellstruck)

• - Natáčení bylo osudové pro mladý pár Reese Witherspoon a Ryan Phillippe - v tomtéž roce se vzali a mají spolu dvě děti, dceru Avu Elizabeth (1999) a syna Deacona (2003). (hippyman)