Reklama

Reklama

Velmi nebezpečné známosti

  • USA Cruel Intentions (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (710)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Sourozenecká dvojice Gellar-Phillippe je neskutečně sexy, což je asi největší klad celých Velmi nebezpečných známostí. Zajímavě zosnované intriky a ani samotná sázka totiž nejsou natolik brilantně sepsané/natočené, aby dokázaly udržet pozornost nezávislého pozorovatele. Navíc nepříliš uvěřitelná rafinovanost celého filmu je pouhým konstruktem. Krátká stopáž spolu s příjemným erotickým nábojem a nahlédnutím do honosného sídla však splňují hlavní očekávání a nedá se tedy říct, že by snímek zklamal. Moderní variace na známou knihu tak v podstatě dopadla mnohem lépe než jsem čekal. Omlazení hlavních představitelů bylo ku prospěchu a současné prostředí příběhu jen a pouze svědčí. Působiví je též hudební doprovod, i když přiznávím, že z nejznámější "vykradačky" Bitter Sweet Symhony na konci jsem nadšený nebyl - což ovšem přičítám zejména veliké známosti a oposlouchanosti tohoto songu. Na druhou stranu se mi velmi líbilo setkání Kathryn a Annette na záchodku. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ono mi to všechno ze začátku přišlo jak se mladí a bohatí rozhodli pohrát v mozečcích těch průměrných a pohledných. Jenže postupem času jsem během filmu byl překvapen, jak výborně jsou jednotlivé postavy napsány, jak je brán ohled na jejich psychiku a hlavně na ní a jak do toho všeho zapadá ta dokonalá muzika, že jsem si okamžitě mohl být jistý, že to nebude jen pouhá jedna epizoda z nějakého rádoby seriálu pro mladé a la dejme tomu Beverly Hills 90210, kde na vztahy je brán ohled a na ty především. Samozřejmě, že to v tomto filmu takové je, proto jsou veškéré známosti v něm tak nebezpečné, ale to co opravdu stojí za to ho vidět je ta pestrá paleta charakterů, které se jednoznačně vyjímá a jako druhý bod je ten fantasticky perfektní výběr muziky, který do příběhu každopádně zapadá a jak dokonale ho započne na začátku se skladbou od Placebo - Every You, Every Me, kterou ani na stý poslech nemůžu setřást z hlavy, tak jí fantasticky zakončí Bittersweet Symphony, kterou zná snad každý a která dokazuje, jak dobře je pro mladé a nejen pro ně tento film napsaný, protože právě muzika tomu hodně dodává a musím se přiznat, že takovým výběrem jsem i já sám byl hodně překvapený a opravdu potěšený. Tím ale nekončím. Nečekal jsem, že se mi tento film zalíbí, ale jak jsem byl potěšen průběhem, tak jsem byl šokován závěrem a právě na ten se u pětihvězdičkového filmu čeká nejvíc. Jestli dokáže tak dobrý průběh uzavřít tak velkou zářivou kaňkou jako do pohádky. Řekl bych, že se rozhodně podařilo a tak jsou Velmi nebezpečné známosti zajímavou výpravou do světa bohatých snobů, které výborně zahráli jak Sarah Michelle Gellar tak Ryan Phillippe a musím podotknout, že všechno, co v tomto filmu mohlo být průměrné dostává naprosto novou, nezávislou podobu a i když byly natočeny další dva díly, je jednoznačně jasné, že tento zůstane tím jediným originálem, přes který už se nikdy nikdo nepřenese. To jen dokazuje, že vztahy mohu býti zajímavými, pokud se do nich opřou s takovou vervou jako zde podepřenou naprosto skvělou muzikou, výborně napsanými postavami a jejich zahrátím. ()

Reklama

Boss321 

všechny recenze uživatele

Předělávka z historického kabátu do současné doby snímku docela prospělo a kouká se na to dobře. Obsazení mladými talentovanými herci Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe a Reese Witherspoon se vyvedlo a předvádějí slušné výkony. Navíc důkaz, že originální teen movie se dá natočit i v dnešní době........ ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Dosť dobrý teenagerský film, ktorý má potenciál zaujať aj staršie publikum. V tejto škatuľke je to asi najlepší snímok, čo som mal možnosť vidieť. Nejedná sa o priblblú komédiu, ale o príbeh plný intríg a vypočítavosti. Moderne, hollywoodsky spracované klasické dielo. Láska a klamstvá. Skoro ako divadlo. Rayn Phillippe stvárnil svoju úlohu veľmi presvedčivo. Škoda, že to isté nemôžem napísať aj o Sarah Michelle Gellar. Nie je úplne špatná, ale chcelo by to trocha pridať. Tá chémia, ktorá medzi nimi skvele fungovala v "Tajomstve minulého leta" tu akosi vyprchala. Napriek tomu sa jedná o skvelý vzťahový thriller. Takže pozor na dekadentné "Veľmi nebezpečné známosti" **** ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Sex, drogy, intrigy, mladost, nerozvaznost, tragedie... Ale nakoniec zvitazi laska a navyse, takych sympatickych hercov, ako su Ryan a Reese. Skoda, ze im to v sukromi nevydrzalo, tak velmi som im to priala. Tento film je pre mna velmi sentimentalna zalezitost a soundtrack je to najlepsie, co sa na hudobnej scene objavilo :) Vyborny vyborny filmik, nie len pre mladych a nie len o mladych. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (30)

  • Po cca dvanáctihodinovém natáčení jedné scény, v níž má dát Annette (Reese Witherspoon) Sebastianovi (Ryan Phillippe) řádně za uši, vyběhl Phillippe na hotelové schodiště a pozvracel se. (hippyman)
  • Natáčení probíhalo od 9. června do 15. července 1998 střídavě v New Yorku a v ateliérech v Los Angeles. (zajda404)

Související novinky

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (více)

Reklama

Reklama