poster

Velmi nebezpečné známosti

 • USA

  Cruel Intentions

 • Slovensko

  Veľmi nebezpečné známosti

Drama / Romantický / Thriller

USA, 1999, 95 min

 • Big Bear
  ***

  Tohle je americká předělávka klasiky do současnosti. Nic proti předělávkám, leckdy to má šmrnc a přes notoricky známý děj to pak voní přesto novotou... Tady mi to ale dvakrát neselo. Americké klisničky a vyvonění bejči můžou fungovat na pubertální diváctvo, nikoliv však na ty odrostlejší, kterým se při slově souložit nehrne krev do hlavy (a jinam) a nečervenají jim navíc uši. Film si celkem zakládá na silném sexuálním podtónu, takže je určen odrostlejším teenagerům. Herecky to není nic moc, ve filmu zažijeme i několik scén se slzičkami (to pro teenagerky). Naštěstí nakoc je zlo potrestáno, hříšník pochopí svoji zrůdnost a zprzněná děva získá suprkáru. no není to překrásný happa end? ne není. Závěr byl neskutečně pitomý a opět zcela jasně potvrdil, že cílovovou skupinou diváctva jsou teenageři... * * *(15.8.2015)

 • Le_Chuck
  **

  Veľmi slušne rozohratá partia intríg a podvodov dvojice znudených bohatých súrodnecov, ktorá ale padá do tretej ligy akonáhle sa na scéne objaví láska. Problém nie je v tom, že sa objaví (to sa nedalo nečakať), ale v tom že sa dovtedy nepredvídateľný film trasformuje na vzorec, ktorý keď si pozorný divák vypočíta, tak to može vypnúť. Koniec zlý všetko zlé, je pri zaujímavom nápade obzvlášt smutné resumé. 50%(3.6.2008)

 • Radyo
  ***

  "Nebezpečné známosti přenesené do současnosti. Hmm, tak to by mohlo být něco extra." říkal jsem si před tím, než jsem film viděl. Trochu z té působivosti původního námětu ve filmu přece jen nakonec zůstalo. Ale jelikož jsem předtím viděl obě verze z konce 80. let, které byly naprosto špičkové, nemohl jsem tuto pro teenagery adaptovanou modernu nijak nadšeně vychválit. Přesto je to poměrně zdařilé dílko, které si své diváky zcela nepochybně získalo, a to hlavně mezi zmíněnými teenagery.(26.7.2002)

 • becki_tu
  *****

  "She made me laugh." Sexem a intrikami nabité drama, které má tak ďábelský finiš, že neváhám ani chvíli a pálím plné hodnocení. Nestává se často, že začnete fandit někomu, kdo vám připadal na začátku jako nějvětší grázl, děvkař a slizoun a ke konci s ním prožíváte všechny jeho emoce. Dál bych stejně asi jen chválil, rozplýval se a zase chválil, takže snad jen ještě řeknu, že takovou sexy mrchu, jakou hrála Sarah Michelle Gellar, jsem ve filmu už hodně dlouho neviděl.(6.9.2008)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Pro mě mnohem lepší zpracování než Formanův Valmont, scénáristicky méně kvalitní oproti Fearsovi, ale za to mnohem žhavější. Sexuální dusno v podání mladých herců je v této verzi klasiky na úrovni papiňáku, z čehož mi nejednou regulérně zasmýkalo v koulích. Zahraný je tento film bravurně, dokonce ani Vytrspůnka mi tady ještě zamlada nevadila, a to už je co říct. Mně se tahle moderní variace líbila....a moc! Doporučuju!(4.5.2014)

 • - Scéna, ve které dostane Sebastian facku od Annette byla hodně improvizovaná a oba herci se jí nechali unést. Facka nebyla ve scénáří, tudíž i reakce Ryana Phillippa je upřímná. (don corleone)

 • - Líbací scéna mezi Sarah Michelle Gellar a Selmou Blair se umístila na 32. příčce žebříčku "50 Nejžhavějších filmů" časopisu Entertainment Weekly. (hellstruck)

 • - Film byl natočen za pouhých šest týdnů. (hellstruck)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace