Jerry Welbach (Brad Pitt) dostane dvě ultimáta. Šéf gangu chce, aby odjel do Mexika a dovezl vzácnou starou pistoli nazývanou Mexičan, nebo ponese následky. Další podmínku mu dá jeho přítelkyně Samantha (Julia Robertsová), která si nepřeje, aby jeho spojení s gangem dál pokračovalo. Zůstat naživu i přes problémy se svou dívkou je lepší než být mrtvý, a tak se Jerry vydává k hranicím. Najít pistoli je jednoduché, ale dostat ji domů je jiná záležitost. Zbraň totiž údajně nese prokletí, kterému Jerry stále více věří, zvlášť když se Samantha stane rukojmím chladnokrevného zabijáka Leroye (James Gandolfini), jehož si najal Jerryho nervózní boss (Bob Balaban). (HBO Europe)

Skleni

To čo podla mňa malo vyzerať ako odviazaný, neviazaný film skončilo ako úchylná poraďna je zločincov. Vela vecí sa stalo nepochopenou záležitosťou a mnohé zas zbytočnou. A tak možno vidno aj tento film. Je zbytočný. Nič vám tento film nedá. Ale ani nezoberie. Akurát tak čas. Ale ináč sa dá pozrieť:-D. 50% ()

Koprska

Přepálená délka, nevyhraněný žánr... Jinak - ta zbraň to je krása... Ten retrospektivní příběh k ní také, působilo to na mě hodně dobře. Ale opět podotýkám, možná je to subjektivní, protože miluju zbraně :) Oceňuji, že se tím celým filmem nesly hodně nadprůměrné filozofické myšlenky a opravdu to má dosti slušný hudební doprovod.. A co mě na tom nadchlo nejvíc? ,,Počítám do tří a pak střelím... Jedna..." - ,,výstřel - prásk do nohy!" Jo, takhle nějak bych to udělala také... ()

Ondr@932

Ze začátku strašně příjemná akční komedie, která postupně bohužel začínala nudit, nevím čím to je, ale je to prostě tak. Mimochodem Brad Pitt skvělý! 55% ()

Odpadlik

Klasická ukázka toho, že ani dvě hvězdná jména nemusí znamenat dobrý film. Pohled na Bradovu hezkou tvář ani nijak výrazná Julie bohužel nezachrání slabý a místy nesrozumitelný příběh. Neubránil jsem se občas dojmu, že ani herci jednu chvíli neví, co vlastně hrají. A tak jedinou výraznou postavou byl pro mne ten herec co hrál Leroye, strčil totiž Pitta i Robertsovou do kapsy. Za něj je ta první hvězdička, druhá je za občasný fórek a za pro mne exostické exteriéry Mexika. ()

BDMarty007

Do konce filmu mě udrželi dvě věci: jednak to, že jsem seděl uprostřed řady a to, že jsem stále nemohl uvěřit, že se to přece jenom nakonec alespoň trochu nezlepší. Nezlepšilo. Myslel bych si, že Brad Pitt a Julia Roberts pokud nemají vlastní rozum, mají alespoň nějakého agenta, který jim dokáže zabránit v účasti na takové ubohosti. Žalostné! ()

waska

Trochu takový zmatek, který nedokážu popsat. A vyloženě nesnášim hysterický ženský! Dalo se z toho vymáčknou víc, škoda, Pitt byl docela zajímavý. ()

Acrobat

No nie je to az take zle. Scenar sa snazi o dusu, to mu nemozno upriet. Brad Pitt je zlatucky a mily ťapko. Mam ho tu rad. Nebyt zatiahnutia tej homosexuality bolo by to O.K. Ale nemozno to zavrhnut. Je to kolaz. Ten film je kolazou viacerych neznamych linii, kotre sa rozbehli a nedostali sa tam, kam mali sprvoti namierene. pacila sa mi samzorejme mexicka krizovatka a cakanie na nej. to hej, to som sa smial. Celkovo vsak vyfuci film do neznama. Kamsi kam nemal, on tu lieta, niekde nad nami, ak chcete chytte si ho a pozrite. ()

Votvirak

Nikdy jsem tento film nedokoukal do konce, prostě mě to nudilo. Ani vtipné, ani romantické, ani akční. Ani Julia Roberts a Brad Pitt s tím nemohli nic udělat. ()

Design

Ikdyž se tu snáší velká vlna kritiky. Tak já mám rád tuhle tragikomedii. Brad Pitt je zde výborný !!! A i přes možná zbytečně dlouho stopáž je to pěkná podívaná. ()

haWranka

Tady jsem asi něco tak úplně nepochopila... Těšila jsem se na dobré herecké výkony, komediální akčňák. A co jsem dostala? Nudu, nudu, uječenou hysterku a nudu. Když jsem zjistila, že by film měl trvat ještě dvacet minut, tak jsem to vzdala. Proto nehodnotím. Nevím, jak to skončí, a upřímně mě to ani nezajímá... ()

mira.l

Ale jo, vcelku příjemné překvapení. Ze začátku mi to přišlo poněkud divný, ale stačilo zhruba patnáct, dvacet minut, aby se to rozjelo. Takovej nepříliš šikovnej lenoch Pitt, lehce hysterická Julia (tyhle role jí vcelku jdou:) a obsazení v takovém typu filmu je v její filmografii asi vcelku ojedinělé), nájemný zabiják a teplý zabiják zabijáka aneb nakonec je to všechno trochu jinak:), krásná historická i když poněkud nespolehlivá pistole s příběhem jak z westernu s B. Spencerem a T. Hillem, která poslouchá jen v těch správných rukách, velkej šedej vzteklej pes, polorozpadlý auta a semafor uprostřed pouště... vcelku jsem se pobavil:). ()

Mik_e

Možná by bylo nejspravedlivější dát tomu filmu dvě hvězdy, jednu za Brada a druhou za Julii...to by ale Mexičan musel nabídnout alespoň něco málo víc, než jen dvě hodiny poctivé nudy. Asi nikdy nepochopím, proč se tomu ti dva upsali. ()

Likan7

Jakoby to nikoho nebavilo. Julia jen hystericky řve a přestože je Pitt skvělý herec, tady se mu tedy nezadařilo. A vzhledem k tomu, že není úžasný scénář, kamera, režie.. prostě nic!, není taky nic, co by mě bavilo. Chybí tomu nápad, humor, cokoliv co by mě vytrhlo z letargie, do které jsem se po půl hodině dostal a do konce se z ní nedostal. ()

Mocoft

Bída. Panebože proč berou tak dobří herci tak příšerné scénáře? Nebýt jednoho překvapení tak jsou blíž odpadu :( ()

KillerZeli

Nuda, nuda a este jednou nuda. Doufal jsem, že to bude stejný překvapení Sexuální rekonstrukce, která mě přes zdrcující recenze dostala. ()

Austen odpad!

Julia Roberts a Brad Pitt jsou dva herci, kteří musí mít hodně dobrý scénář, aby mě oslovili. Navíc mi k sobě jako dvojice vůbec nejdou. Celý film ¨mi připadal jen jako ukázka, co za blázniviny se bude příštích pár let nosit. Příběh tam byl vůbec vedlejší. S modou to udělalo, co mělo - dvojitá trička, barevné kombinace, ale film zapadl na filmařském hřbitově - duchamor, prázdnota. ()