Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

Martinesis

"Sama si za to mohla..." plus pár dalších hlášek, ze kterých mrazí, to, že se tato událost stala na Slovensku dává příběhu punc určité syrovosti. Výborný výkon od Anny Polívkové. A to je asi tak všechno, co tento příběh obsahuje. Jednotvárná hudba, která mě v půlce filmu už začínala lézt na nervy plus taneční prostřihy (které bych taky zredukoval na polovinu). Příběh jeden svým pomalejším tempem, kdy si někdo povídá a v poslední půl hodině sledujeme rychlé dopadení zlosynů. Co bylo asi vůbec nejhorší, tak rozhodně výkony dvou mladých policistů a kamarádky oběti, kdy jsem si v určitých chvílích říkal jestli jsou v tom filmu, jako vtipný doplněk nebo jsou jejich role myšleny vážně. Je to škoda, mohla to být super česká krimi, takto je to film, který si člověk zhlédne, neurazí ho a vidět znovu ho nepotřebuje. ()

MichalHavros

Film, který mi přišel vizuálně a dynamicky velice podobný jako ,,Sametoví Vrazi'' ale přesto mi tento příběh nepřišel tolik záživný aby mě uchvátil minimálně jako Sametoví vrazi.. 3* ()

Rathe

Snaha natočit kriminální film podle skutečných událostí byl zajímavý nápad. Líbilo se mi, jak je divák vhozen doprostřed děje a nic netuší. A všechno se začne pomalu rozehrávat. Velké plus patří hercům. Nějaká stydlivost byl hozena za hlavu a točilo se plnou párou. Na druhou stranu, kromě ukazování těl nějak vysoké herecké výkony nepodali. Taky se mi líbilo obsazení herců, kdy rodiče a děti hráli rodinu i zde (př. Polívkovi). "Nevím, co je horší - být rodičem zavražděné dívky nebo rodičem vraha". ()

Hrnek

Vobec to nie je špatný film, skôr naopak nadštandartný... A žiaľ podhodnotený. Brabec ukázal, že nie je len kameraman, ale vie natočiť aj príbeh. Od začiatku po koniec je film napinavý a zaujímavý. Herci ako Kraus sa prekonávajú. Mohla tam viac hrať Seidlová. Film je až prílíš rozbitý na množstvo postáv, ale nevadí to. ()

PORTER44

Slabota jak dějově tak herecky,slabý napětí ,policajti vyšetřují jak ponocný žádná akce jen výslechy a nuda,docela dobrý hudební doprovod. ()

rosomak123

O Boleru se dá říct asi totéž, co o všech ostatních bijácích, které F. A. natočil jako režisér: kameramani by neměli režírovat. Je sranda, když máte v kriminálce vypjatou psychologickou scénu a kamera místo aby sledovala herce, zabírá sklenice s jahodovým kompotem. Jsou totiž hezky nasvícené a ta červená vypadá na velkém plátně vypadá fakt luxusně:) Sranda. ()

andydufrsn

Absolutně zmatečná časová linka, kdy najednou zjistíme, že už uteklo několik let, ale přitom tomu nic až doposud nenasvědčovalo, trapně, až debilně se hrající herci v rolích policistů a Brabcovi trapné umělecké záběry, které se k danému tématu nijak nehodily a rozekávaly už tak dost trapnej pokus o thriller. Shrnuto – Bída ()

Lothar

Film je zaujímavý najmä pre divákov, ktorí sledujú Kauzu Cervanová a tá je aktuálna dodnes, novými faktami pre verejnosť. Z tohto dôvodu je film pre mnohých zármutkom, že prečo sa toto muselo stať. Takže nie slabo vymyslený scenár, aku tu niektorí píšu, ale scenár podľa života, kde vrahovia ešte majú tú drzosť predstupovať na verejnosť a tvrdiť, že sú nevinní. Vyšla kniha s faktami pred dvomi rokmi, ktorá ich usvedčila a odvtedy sklapli. ()

radek72

Film beru jako natočený pouze na motivy vraždy studentky, se značnou dávkou "umělecké licence". Děj je vytržený z kontextu a posunut časově, snad z obav z případné žaloby odsouzených. Dokumentární hodnota filmu je v podstatě nulová. ()

bonsetti

Viděno dnes podruhé v TV, poprvé před lety, to jsem dal 4*, dneska mi to přišlo o dost horší - zdlouhavé, total blbá kamera, občas nesmyslné scény které jakoby do filmu nepatří. Snižuji na 3*. ()

tsgarp

Nechapu nizke hodnoceni, za mě lehce nadprůměrné drama, zachycujíci poměry a pokřivené vnimáni světa “vyvolených”. Slušně zahrané, samozřejme jsou zde rozdíly. Doporučuji ()