Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

uprchlice

Zatím nejnovější a asi poslední dobrodružství dvou galských hrdinů. Musím říct, že animace se fakt hodně zlepšila, ale příběh je na stejné úrovni. Bylo zábavné koukat na to, jak Asterix a Obelix hlídaji Zničehonixe. Už z toho názvu jsem věděla, že ty dva zničí, ale bylo to zábavné. ()

jarynzlesa

Vykrádačka předchozích dílů. Všechny komediální prvky nešikovně napasované do velmi špatného (žádného) příběhu. Za animaci a připomenutí série skvělého animáku půl hvězdy. ()

Miroslav.Zac

Ačkoliv Asterixe miluju, tohle byl podle mě docela zbytečný díl, i když s pěknou animací. Pořád ale lepší animáky, než ty hrané hrůzy, které vedou akorát do pekla. ()

destl

Vůbec sem se nebavil, dve * davam jenom kvuli tomu, ze se to muze zamlouvat malym detem, ale kvalitu predchozich dilu to zdaleka nema:( ()

Iscariot

Mnozí mi říkali, že je to naprosto super. Strašně jsem se na to těšil, je to klasika, ale trochu mě to zklamalo, bohužel. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale s předchozíma dílama se to srovnat nedá. Možná mi nesedl jen ten dabing?! ()

qwxyz

Je to lepší než poslední animovaný film z roku 1994. Bohužel to je tak všechno, co lze říci. Oživení Asterixe do dob jeho dobrých kvalit se nezdařilo. 50% ()

Rapollo

Díky Bohu, že bylo na DVD francouzské znění s titulky! Poslouchat dementního Trávníčka s jeho udýchaným hýkáním by asi bylo mou smrtí. I tak ale snímek nedosáhl dál než na three stars - oproti komiksu příliš málo humoru na tak bezva figurky. Nicméně stále to nese, byť vzdálenou, stopu nebožtíka Gosciniho. ()

Norri

Dobrý příběh, dobré hlášky, dobré odkazy a hlavně skvělá animace. Animace byla jiná než v předchozích dílech, jednodušší a pro mě o to pěknější. Také příběh mě bavil více než ty předchozí. Možná proto, že jsem je už viděl mockrát a tohle teprve poprvé. ()

Gustik5

Himldornvetrkrucajselement! Co to do prde... háje je! Odpusťte ty výrazy, ale tenhle film si je zaslouží. Modernizovaná animovaná podívaná bez jediného vtipného gagu, bez špetky inspirace, navíc s nudným, nic nenabízejícím dějem. Vhodné tak pro čtyřleté dítě, kterému se líbí obrázky, protože to je jediné, co se tady povedlo. Jenže to se mi taky nezdá, protože ta počítačová animace to do*ebala. Kam se proboha poděly ty staré dobré, vtipem sršící díly Asterixe, u nichž jsem se málem potrhal smíchy? Tady jsem málem usnul. ()

Kostroun

Staré francouzské animáky s fešným Obelixem a Asterixem v hlavních rolích mi zkrátily mnoho deštivých odpolední... proto prostě nemůžu ignorovat takhle špatně NASTAVENÉ ZRCADLO... dvě hvězdy za pár dobrých gagů, které nebyly v komiksu (esemeska, Vikea s reklamou na nábytek)... žel bohu takových bylo příliš málo... a naprosto to převážily blbosti... tatam je poetika a znovukoukatelnost těch starších epizod... každou z nich jsem viděl několikrát a pokaždé jsem si všiml něčeho nového, co mě rozesmálo... achjo. ()

gagun

Jako fanoušek kresleného Asterixe jsem znechucen mírou, populistického předělávání a tupé snahy se přiblížit teenagerskému světu moderní doby, tím že ty nejhorší prvky zasadí do starověku. Tfuj......Ztratilo to kouzlo a bojím se že tento trend bude pokračovat v této jinak perfektní pohádce. 15% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč