Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

maoc

Tuctový animák s pár dobrými gagy, připitomělou zápletkou se "strachem, který dává křídla" a jasným tahem na masové publikum. Starší Asterixové byli lepší, ale je fakt, že já jsem ty jejich galské hrátky nikdy zvlášť nemiloval. ()

Jaromír

Asterix a Obelix v novém "hávu", který těžil především ze starých, bohužel značně obehraných, vtipů. Navíc do příběhu vpašovali notnou porci romantiky :D. Dívat se na to dalo, i nějakou tu slzičku jsem uronil a samozřejmě se zasmál :). ()

jm.angelo

Asterix v poněkud moderním hávu. Příběh zajímavý, skvělé vtipy (jsem balvan). Od starého Asterixe je tu dost odlišností (chybí tu mlácení desítek Římanů), ale i tak příjemně potěší. A dle mého skromného názoru lepší než Velký boj a Dobývání Ameriky. ()

Weirdman

Nemozem si pomoct, ale mal som pocit, ze tento film nikdy neskonci. Nie je vyslovene zly, ale vtipkov je tam neskutocne malo a Asterix aj Obelix su az necakane nevyrazni. Mozno keby teraz ficali klasicke animaky ako pred takymi 10 rokmi zakopem ho pod zem, ale teraz vyznieva v kinach ako zavan starych dobrych cias. Len dufam, ze nikoho nikdy nenapadne natocit aj Asterixa v 3D formate :-) ... (▼) ()

Chladek

V animaci - i této 2D - je super, že vám postavy nezestárnou, ani kdybyste se rozkrájeli. Nechybí tomu nic. Jak humor, tak klasické postavy, hlavní zápletka společná pro všechny Asterixe a spol. a hlavně závan moderní doby a novoty v podobě mladého Gala, ze kterého chtějí udělat válečníka, a který je Pacifista. Velmi podařený kousek. ()

jamoje

niekomu sa to paci, niekomu nie.... no myslim ze ak prihliadneme na to ze toto !!!nie je!!! to studio ktore robilo 12 uloh pre Asterixa a tato rozpravocka mala byt pre deti nie pre fajnsmekrov ktori sa desne dobre zabavali na nadcasovom humore starsich dielov Asterixa, myslim ze tento film obstal celkom dobre... v dnesnej dobe 3D animacov je rozpravocka v 2D prijemnym ozivenim.... myslim vsak, ze natocit Asterixa v style Shreka miesaneho s Disneym nebola vyhra.... 45% ()

AdrianMonk

Čekal jsem něco horšího, ale do budoucna bych měl dvě přání: už nikdy hraného Asterixe a kresleného, až přijde pořádný nápad. Scénář má tento díl naprosto příšerný.... bavil jsem se na čtyři hvězdičky, "asterixovské" to bylo za nula hvězdiček, já jako příznivec Asterixe přidávám jednu už jenom za to, že to není taková sračka jako Asterix a olympijské hry.... ()

Honzus

Hodně nepovedené. Naprosto zmizela ta správná asterixovská atmosféra, narážky na moderní dobu nebyly vtipné. U filmů s Asterixem se vždy dokázali pobavit jak děti, tak díky šikovně zakomponovaným politickým a společenským narážkám i dospělí, ale Asterix a vikingové je už skutečně jen pro ty nejmenší z nás a tak automaticky ztrácí svoji výjimečnost. Oni geniální Asterixové ze starých časů jako jsou Asterix v Británii či 12 úkolů pro Asterixe se musí obracet ve filmovém hrobě. Škoda. ()

JxMx

Docela jsem se těšil až se na tohoto asterixe podívám. Nicméně se mi vůbec nelíbil, zdroj srandy (tzn. římani) se tam skoro vůbec neobjevují. Strohá animace je sice v záplavě nejmodernějších animovaných filmů pěkná, ale cílem mého sledování bylo se trochu zasmát. Bohužel jsem se nezasmál ani trochu a mám fakt takový pocit, že dokonce ani jednou. Myslím, že mé ohodnocení je plně dostačující. 30% ()

GoldenGecko

Tvůrcům se holt nepovedlo vykřesat to kouzlo staré série. Trochu nuda a hlavně jsem si neužila moc srandy, jak jsem na to odmala u Asterixe zvyklá :-). ()

Didisek

Asterix me provazel od malicka jak komiksove, tak v TV. Cekala jsem od toho sice trochu vic, naznaky modernizace me trochu zarazili, ale obdivuju, ze se vratili k animovane verzi... .) ()

rafix

Tento animák mě opět nezklamal. Výborné hlášky a výborné bitky to nikdy mě vždy nezklamalo. Pokaždé mě to pobaví když to vidím. ()

megajalec

Videl som už aj horších Asterixov (to pre kritikov), ale aj lepších. Takže ja som tak v strede. Nechýbali nejaké tie fóriky, samozrejme, že tie tradičné sa vytrácajú (čo je škoda, i keď sa tvorcovia asi snažia byť "in"), príbeh je takisto priemerný a hrozne mi vadil Zničehonix. Keď tam boli A+O, tak to malo celkom tie grády. Priemer, mohlo to však dopadnúť oveľa horšie ()

Kilos35

Být to jiný animák, dám mu asi 3*... Ovšem asterix má svou základnu a nějakým způsobem stanovenou laťku... A na tu vikingové vzhlížející z opravdu velké dálky ()

blondboss

Novodobejšie pokračovanie Asterixa a Obelixa celkom potešilo. Očakával som len plytký vývar slávneho komiksu, ale uvidel som celkom zaujímavé spracovanie poňaté moderným štýlom s mixom modernej hudby, ktorá tomu dala iný nádych. Prvá polka viac asterixovsky poňatá podľa komiksu, tá druhá polka to už bol skôr taký klišé výcuc, ktorý mal len pramálo spoločené s bojmi Rimanov a Galov. Ale inak slušná pohodovka. 60 % ()

wobufet

Znalce komiksů potěší trošku jiné zpracování a nové postavy, děti se budou bavit při klasických Asterixovských situacích a ostatním zbývá plno super gagů. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč