Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

sarfian

Pozeratelný aj ked trochu nezáživný diel Asterixa. Nie je to už to čo to bývalo volakedy. Chýbali mi tu Rímania a viacej vtipu, tak ako v ostatných Asterixovkách. VIDENÉ 1x ()

josieaddms

Asi nejslabší ze všech Asterixů. Jelikož jsem v dětství přečetla všechno, a viděla jsem taky většinu, myslím že to dokážu posoudit. Filmaři vsadili na modernost, ale tím to ztratilo na kouzle prvních Asterixů. Což je škoda. Přes to, je to ale zábava, s pár kvalitníma vtípkama.Takže určitě tímhle nezačínejte, ale zase se tomu nemusíte ani vyhýbat, protože i přes nedostatky je to podívaná. ()

bono22vox

Mám rád všechny kreslené asterixovky, všechny jsou téměř pětihvězdičkove, bohužel tento poslední kreslený počin nedosahuje kvalit starších filmů... potřebujeteli ale zabavit dítě a neukousat se nudou, není to špatná volba... ()

rublik05

Hodně jednoduché a obyčejné, přesto milé a sympatické dobrodružství, které naše oblíbené galské hrdiny zavede na drsný sever, kde zkříží pěsti s obávanými Vikingy. Je velká škoda, že zajímavý námět je zcela v pozadí a celý film je spíše zaměřen na Zničehonixe a jeho lovestory. Tato dějová linka nenabízí víceméně žádnou velkou zábavu, vše musí zachraňovat naše stará známá dvojice svými vtipnými hláškami a scénami. Animace je celkem v pohodě, její old-school nádech vůbec nepůsobí špatně, naopak dodává jistou originalitu. Na můj vkus bych ale snesl trochu více humorných scén, a také mnohem více bitek, které jsou pro Asterixe a Obelixe tak stěžejní. Zarazila mě i minimální účast Římanů, nicméně jak název snímku napovídá, o ně tu výjimečně vůbec nešlo. 5/10. ()

havran

Nějak mi to přišlo jako polívka bez nudlí - nějakou chuť to mělo, ale rozhodně nezasytilo... Nemastný, neslaný vývar... ()

Alojs

Asterix rozhodně nepadl a stále nabízí nezanedbatelné množství čehokoliv, co jej vždy povyšovalo nad ostatní. Narážky na současnou pop-kulturu, několik vskutku vypiplaných scén (vikingská svatba, trénink à la Rocky, pravidelná inspekce římského tábora a demolice pirátských lodí), pozoruhodné postavičky (viz véčkově stavěný Olaf – těžká IQ třída) a rovněž již jednou zmíněného Obelixe, který to zkrátka jistí, i kdyby nechtěl (jeho menhiry, úvahy o ochlupení, zásobení se divočáky… k tomu nemám slov :)). ***** A z toho vyplývá jediné – vyplivněme citrón z úst a tvařme se spokojeně. Ačkoliv se nezrodilo nic devadesátiprocentního, neměli bychom opomenout, že nás svou návštěvou poctil animák, který se sympaticky navrací ke starému řemeslu a jenž je na tom minimálně desetkrát lépe než Asterix dobývá Ameriku (1994) a poslední hraná verze s Depardiem a spol. (nechtěně vtipná Mise Kleopatra). Navzdory všem výtkám jsou Vikingové poctivou vzpomínkou na plodné časy a rovněž důkazem toho, že i dnes lze vyprodukovat koukatelný počin v pouhopouhém 2D. 70/100 ()

GOGO3000

Stejně jako Aterix dobývá Ameriku, tak i tento film hodně poklesl svou úrovní a vzdálil se od původního stylu komixu. Je to škoda a mírně mě to rozladilo, protože jak jsem uvedl jinde, komixy s Asterixem a Obelixem mám rád. ()

MRPitivier

Čím novější díl animovaného Asterixe, tím větší bída! Vraťte nám klasiku nebo raději nic takového nedělejte! Velice kýčovité a opět vtipnost na nízké úrovni! Chudák Asterix a Obelix a celá jejich galská vesnička! ()

vetsinezobri

Mám radši, když kluci z Galie dávají nakládačku Římanům, tady mi to scházelo. V tomhle animáku jsou Vikingové za budižkničemy, v jiných zase chytají draky. Víc mi sedí druhá možnost no. Tenhle díl je nacpanej odkazy na moderní dobu víc než obvykle, ale pořád je to starý známý mazaný Asterix s dobrákem Obelixem. ()

AshT

Na filmu mi nejvíce vadí, že se totálně liší s komiksovou předlohou. Animace je sice novější, ale příběhová stránka je totální patok. ()

Scraffy

Nejaké scény sú tu trápnejšie, ale aj tak sa človek skvelo baví a to predsa pri animákoch musí byť na prvom mieste, nie? ()

LukeSharp

Nebylo to špatné,ale klasika je prostě klasika.Nový Asterix nesahá původnímu ani po kotníky a dolů film sráží až přespříliš moderní vtípky.Ale přece jenom jsem se nenudil a na chvíli i pobavil.Takový lehký průměr za 60% ()

unrocker

No nebyla to ta pravá klasika s římany, ale šlo se na to dívat... :)) Od takového filmu si slibuju jenom zábavu a nic moc silná příběh a to je přesně tento film... ()

Cortesz

Něco bylo k smíchu, ale narozdíl od starších klasickch dílů tohle byla slabota. U mě pořád vede Asterix a překvapení pro Césara. ()

Lennie

Kam se podělo to kouzlo původního Asterixe? Tento je na můj vkus příliš moderní (viz holub Esemeska). Přesto mě ale dokázal pobavit a dodívala jsem se až do konce. ()

Averelli

sice to není úplně původní Asterix, trochu to ztratilo kouzlo dokonalejší animací, přesto stojí za to párkrát do roka se podívat..pozn. je tam málo Idefixe!! :) ()

monty.cl

Trochu zmodernizované, jinak animované a o něco slabší než staré klasické kusy, ale pořád solidní vtipný animák. Mam rád Asterixe, jak film, tak komiks, takže jsem s tímhle neměl žádný problém. 70% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč