Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

Ellmariachi

Dobrodružství jedné malé galské vesnice a její obyvatel mám všeobecně rád. Poprvé se mi ale stalo, že jsem narazil na dost nudný díl. Možná by mě vtípky bavili v té době, kdy byly aktuální, ale teď jsem se jednou zasmál a asi 2x pousmál. Říkal jsem si jestli dát tři hvězdičky za to, že je to prostě Asterix a Obelix, ale ne. Budu fér k dalším dílům a tentokrát jen dvě. 49 procent ()

JJ.Gibson

Bohužel neshledávám tohoto Asterixe za povedné pokračování úspěšných předešlých dílů. Mě osobně to nepřišlo moc vtipné a také se to lišilo od komixové předlohy. A co mi teda ještě neštymovalo, byla snaha přiblížit se rádoby dětem dneška např.: holub jménem Esemseka a spoustu dalších věcí. Já tvrdim, že Idefix je Idefix a tím to končí! Třeba jsem staromódní, ale starší Asterixové bylo mnohem lepší, tak neni důvod to měnit! ()

gogos

Vyborny pribeh, solidni akce i vtip, napinave, melodicne, naspeedovane... Proste vice nez solidni dil... Kvalit Kleopatry, Britanie ci 12 ukolu to nedosahuje, na druhou stranu to neni tak trapne jako v americe... ()

SarumanKo

Tu si dovolím nesúhlasiť s väčšinou užívateľov databázy. Asterix a Vikignovia sú po štyridsiatich rokoch existencie galského mýtu azda najlepším dielom série. Vizuálne je to úchvatné dielo, moderný look a spracovanie Asterixovi jednoducho prospeli. Príbeh je už tradične variáciou na predchádzajúce a vtipov fakt nie je veľa, ale sú to zase tí sympatickí, svieži hrdinovia, ktorých si pamätám z animáku Asterix v Británii. Má to navyše čosi ako hmatateľnú atmosféru, dobrú gradáciu a kvalitné "akčné" scény, takže za mňa veľký palec nahor! (80%) ()

kaylin

Tohle rozhodně není jedno z nejlepších Asterixových dobrodružství, co byla zpracována jako animovaný film, ale pořád mnohokrát lepší než hraná podoba. Je to ale až trochu moc klišovité a až moc málo vtipné, aby tohle byl skutečně snímek, který stojí až tak moc za pozornost. Starší kousky jsou rozhodně vtipnější a zábavnější. ()

Damiel

Jeden tady říká FUJ, druhý HURÁ. Podle mě dobrá zábavička, která má na to, aby tu hodinku a čtvrt utáhla. 60% ()

YURAyura odpad!

0/10 Nebyt par cestinarskych/prekladovych vychytavek jako SMSix, Znicehonix (ano, par v tomto pripade znamena DVE) jendna se o velkolepou nudu na Ntou. Kdeze jsou ty podarene taskarice galske vesnice z minuleho stoleti... ;[[[ ()

wipeout

Aj keď Asterix a Obelix nepatria určite k mojim najobľúbenejším postavičkám takéto sklamanie som nečakal vonkoncom. Humor, ktorý sa posunul do bezodnej dieri priemerných animákov, trápne použitie coververzii viacerych znamych songov sprevádzaných ešte trápnejšími tanečnými kreáciami, ktoré už dávno nie sú originálne. Krátka expozícia už len potom vyjadrovala chabú nápaditosť autorov. Proste zase a raz sa podarilo, a to sa najviac obavam že nie endopatrenim, využiť osvedčenú značku za každú cenu.1,5* ()

Lennnnna

Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem vévodili království "humorná závaba pro děti a dospělé", dnes totiž se svým pitomoučkým dějem a nulovými gagy můžou uchvátit leda tak dětské publikum. Stýská se mi po dobách, kdy Galie bývala nejlepším místem pro nakopání bandy Římanů, zatímco dnes se v ní tančí hip hop a posílají esemesky. Stýská se mi po dobách, kdy Asterix s Obelixem bývali ústředními postavami, zatímco dnes jsou tu jen a jen do počtu a ve filmu se mihnou z jediného důvodu, a to, že je jejich jméno obsaženo v názvu. Jo, jo, stýská se mi po starých časech... ()

OG_Swifty

Asterixe mám rád a tenhle novější díl (resp. filmově novější díl staršího papírového Asterix a Normani) mě zpočátku trochu děsil - nemám rád novější zpracování, protože obvykle bývají horší. Animace však zůstala věrná knižní předloze a změny v příběhu nejsou natolik drastické, abych byl nucen zavřít oči a plakat :o) Abba nebo zápletka se svatbou mi přišla fajn - takže pro milovníky Asterixe lze doporučit. ()

Carlossss

Smutné. Vážně smutné... jak se mohlo z tak kvalitního komiksu, jako Asterix a Vikingové, stát taková trapná kravina! Začátek a závěrečná pointa zůstala, zbytek byla dost nechutná kaše, která smrdí jako nový, ale prázdný obal od něčeho dříve milovaného. ()

HappySmile

Starý dobrý klasický Asterix se spoustou vtipných scén. Je příjemné vidět, že v době 3D animace se ještě dělají takovéto animáky. Hudba tady byla taky dobrá. ()

marcek

Asterix jako vždy nezklamal, jen mě mrzí ta doba filmu - 1 hodina čistého času je dnes už hodně málo na film - ale pobavil jsem se :) ()

baaaja

Neřikám že to bylo špatný, ale ze starých dobrých Asterixů už toho moc nezbylo.... docela mi vadilo jak všechno museli za každou cenu modernizovat, třeba tanec nebo ten týpek se zlatym řetězem na krku, škoda no.. scének u kterých jsem se tam zasmála bylo fakt minimálně :( ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč