Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

Teg

Kdyby neexistoval film Asterix dobývá Ameriku, tak by byla nejhorší příčka volná jen pro tento snímek. Nechcu tu podrývat práci animátorů, ani skladatele hudby. Animace je skvělá, hudba je velkolepá. Až jsem tak nějak zapoměl se u toho bavit. Takový Asterix nikdy nebyl. Být to jiný film s jiným názvem a jinýma ústředníma postavama tak dám 4 *, ale jsem naštvaný a zklamaný a jdu si pustit Dvanáct úkolů pro Asterixe, což je film dost odlišný. ()

alouch

nevím, je to sice Asterix, takže je to opět srandy kopec, ale už to není ono. Chybí ono pověstné - hurá na římany! ()

DocBrown

Tak takhle zkazit Asterixe neumeji ani Nemci. Dej degradovany na lovestory vrcholne nesympatickeho metrosexuala a vigingske emancipovane dcerky, Asterix s Obelixem jsou tam temer vedlejsimi postavami. Humor takrka nulovy, zasmal jsem se jedinkrat, kdyz dostal holub napit napoje. Ale to nejhorsi je snaha o modernizaci, otresna hudba (zejmena Eye of the Tiger prezpivany nejakou slepici je poradny humus) a tance. Jednoznacne nejhorsi Asterix a to pocitam i ty hrane. ()

BuddyO

Nemůžu říct, že jsem se několikrát nezasmál, ale své předchůdce tento díl nepřekonal ani náhodou. Příběh byl podle mého názoru slabý, i když ne úplně. Na rozdíl od předchozích epizod se spokojím s jediným skouknutím. ()

kwoky

Parkrat jsem se zasmal, parkrat uchichtl. Dej je naprosto (prominte mi to slovo) debilni. Postava Znicehonixe mi byla dost nesympaticka - takovy "Hloupy Honza", kteremu padne stesti do klina za nic. Abych jen nehanil, nektere pasaze byly hodne zabavne (klasicka bitka s rimany, lov divocaku, "prvni" svatba). Hudba trochu nezapada (to co je na konci titulku je ale SUPER!). Dohromady tedy prumer. ()

vander19

Asterixa a Obelixa ako animáky som v mladosti veľmi rád pozerával a tak som si po dlhšom čase a chvílke voľna doprial aj part s vikingami, už to nebolo také zábavné ako predošlé časti, ale bola to dobrá oddychovka...5/10 ()

peetriss

Zpočátku se toto pokračování hledá a nejednou se vymáchá v kejdě, kterou po sobě zanechaly hrané filmy o Asterixovi. Postupem času se přecejen najde, kouzla starších animovaných klasik však nedokáže ani zdaleka dosáhnout. Ve výsledku tuctový animák, který se snaží na jméně slavných postaviček pouze přiživit. Několik vtípků dokáže zaujmout, ale opravdu rozesmát vesměs nikoli. ()

Paldiny

Vikingovia prahnú po strachu čo im má dopomôcť ku hviezdam, a preto vyhľadajú najväčšieho strachopuda. Ten sa zhodou okolností ukrýva v Galii, kde proti svojej vôli podstupuje skúšku dospelosti. Moderné chlapča je typický nagelovaný frajer čo často balansuje na hrane, ale ako minúty plynú ukáže aj normálnejšiu tvár. Naši hrdinovia sa nezmenili, sú to stále tí istí sympaťáci čo naháňajú po lesoch diviakov, mlátia sa skazenými rybami a sem-tam mrknú k rímskym susedom. Rutinu naruší až príchod Vikingov, ktorým sa podarí uniesť blonďáčika. Odinovi zverenci pojedli dostatok vtipu, navyše majú v svojich radoch hrdzavú divošku s pehami a rozkošnou medzierkou medzi zubami. Čo do hĺbky táto kapitola poukazuje na strach ako dôležitú súčasť nás, ktorá pri správnom ovládaní funguje čoby motor. Animácia znovu nabrala na sýtosti a celkovo filmu ničoho nechýba, osobne potešila „Rockyho pasáž“. Škoda len toho poškuľovania po násťročnom publiku, ale zas chápem, nedá sa žiť iba pre nostalgikov. ()

M.I.K.E.

Jisté je, že dobám Asterixům a 12 ůkolům odzvonilo, nicméně ani po mnoha letech kouzlo Asterixe a Obelixe nepohaslo. ()

Jeržik

S novou dobou přichází nová témata, a tak je asi v pořádku, že tvůrci (poměrně velmi vtipně a vkusně) našroubovali moderní vymoženosti do (NAŠEHO) Asterixova a Obelixova světa. Ale mě to nesedlo. Ano bylo to vtipné, kouzlo se částečně vrátiilo(po děsném Asterix dobývá ameriku) ale přeci jen bych viděl nového Asterixe radši se starou "tváři". Ale přesto mám pár dobrých zpráv: mlácení římanů je stejně zábavné jako dřív;) a namalované je to nádherně(víc 2d3D filmů;) 70ˇ a koukněte se na to, když nic jiného tak budete mít aspoň chlupatá prsa;) ()

ADZI

Tak to byl teda průšvih!! Celý příběh je jeden velký nesmysl a jinak dost velká nuda. Galové, máte do příště co zlepšovat... ()

alenka

jejkote smaknote, ono je to strasne hloupy...priznavam, ze nemam dostatecny background animovaneho asterixe, ani citove pouto z detstvi, asi proto mi tenhle asterix pripadal jako hrozna matoha. zasmala sem se jednou, a nejsem si uplne jista, jestli uprimne, nebo spis zdesenim. pro vekovou skpinu 5-8 hezky animak, vic bychv tom nehledala. ()

FunThomas

Novvý díl Asterixe mě bohužel zklamal, jednak tvůrci trošku upravili grafickou podobu a prostě tomuto zpracování chybí celkový vtip a stará dobrá atmosféra...3 hvězdičky za to, že je to Asterix... ()

KKain

záležitost určená především pro mladší diváky, u které se ale ani ti starší nebudou nudit. nadčasový komiks doplněný moderními gagy přeci jen ale mírně zaostává za těmi "starými dobrými". ()

pend

Celkem pohodovka - na nejlepší díly to nemá, nový dabing mi moc nesedl, ale příjemně to odsejpalo. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč