V jedné z našich mužských věznic dojde jedné noci k nedokonané vraždě vězně. Motivy tohoto násilného činu se snaží rozplést spolu s policejním vyšetřovatelem i mladá vězeňská psycholožka, odkrývající před námi i mnoho netušeného o pravidlech "morálky" v těchto zařízeních. Příběh se otevírá dramatickým momentem hádky mezi učitelem a žákem, která po zvláště provokativní a zcela osobní poznámce drzého kluka vůči učiteli skončí jeho fyzickým napadením a díky nešťastnému pádu na ostrý předmět i jeho smrtí. Dále už přichází jen soud a mladý učitel je odsouzen a poslán do vězení, kde si začne "odpykávat" mezi spoluvězni další trest - coby pedofil! (oficiální text distributora)

Luk Skywalker

Poměrně zajímavý film, který mě míjel až do dneška o tom, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá. Tady to není jen smrt "pedofila" ve vězení z nějakého etického přesvědčení spoluvězňů, věci se mají jinak. Herecké výkony jsou standardní, hudba tedy hutnější a temnější než se zde hodí, příběh dobrý. ()

Nail

Mile mě tenhle televizní film překvapil. Zajimavé rozuzlení, prostředí vězení a jak se tam asi pedofilé mají. ()

horovska

Je to "jen " televizní film a jako takový jej hodnotím. Přístup k postavám byl poněkud chladný až odtažitý. Oslovil mne spíše jako dokument, než jako drama. Ale neznamená to, že nebyl působivý. Ukázal, do jaké situace se dokáže dostat vcelku "normální" člověk s nižším stupněm sebeovládání. Vzpomněla jsem si na film "Hon", kde se do podobné situace dostane učitel zcela nevinný.... Co mne na filmu mrzelo, byla vyloženě odfláknutá hudba. ()

anitae

Učitel Robert Jašków má rád kluky a zamiluje se do mladičkého Vojty Kotka, který mu zlomí srdce a při rvačce ho učitel nešťastnou náhodou zabije. Ve vězení je pak napaden spoluvězněm, kterého hrál Marek Ronec - tomu role kriminálníka opravdu sedla. ()

tranquill

Výborné kriminální drama, přece jen podobná témata v našich filmech moc zvykem nejsou a ač zde pouze televizně, povedlo se. ()

Drom

Jasně, kdo by nezabil Kotka, když ho vidí. Ale vážně, tohle relativně pobavilo, i když bych řekl, že hlavně proto, jak to výborně táhl Robert Jašków, protože mnoho ostatních výkonů bylo slabých až strašných. Taky dost levný zpracování to tluče po hlavě, ale i přes to mi film dokázal zprostředkovat některé z negativních pocitů, které se snaží navodit. Dokonce i navzdory někdy snad až neumětelství hudebního podkresu nebo kamery. A dost lidí asi odradí i prvních deset minut. Po nich je to pak trochu lepší. Chvíli. Pak, bohužel, zas trochu horší, protože to vyšetřování topornýho Hrušínskýho a jeho kolegyně, jejíž jméno neznám a jsem línej hledat, bylo fakt mdlý a nezáživný. Tohle si říka o remake, vzal bych pedofila, vraždu Kotka a vostatní vyměnil. Tři, ale slabý. ()

hermiona

Zajímavé zpracování. Přelínání různých časových schém dodáva na dynamice. Rozhodně lepší počin v české televizi. Vojta Kottek roztomile dětský, Robert Jašków v roli jako na tělo. ()

Homerking

Robert Jašków zde ztvárnil tichého pedofilního učitele Daňka který se zamiluje do svého nezletilého žáka Honzy (Vojta Kotek), během hádky Daňek nešťastnou náhodou chlapce usmrtí a končí v kriminále kde bude obývat celu s několika násilnickými spoluvězni, netuší však že na něj v cele číhá smrt. Na naše poměry a tehedejší dobu se jedná o slušné kriminální drama z prostředí věznice, zajímavá zápletka a slušné herecké výkony, osobně se mi velice líbil vězeň Hlavoun kterého hrál Luboš Vrňata . ()

Pitryx

Velmi zajímavá studie. Jen děj mohl být trochu svižnější, ale příběh je to silný. Herecké obsazení na úrovni, takže celkem koukatelný snímek, který ovšem podruhé nemusím. Možná. 29072011 8211/8404 ()

ostravak30

Na snmíku není ani tak zajímavé samotné vyšetřování, ale především rozkrývání vztahu učitel-žák a posléze učitel a jeho milenec. Dozvídáme se, jaké pohnutky vedly k té nešťastné události. Že mladík nebyl až tak nevinný. Naopak, pro peníze byl připraven udělat cokoli. Kromě vydírání si připisuje i prostituci. Vlastně i název je lehce zavádějící. Kluk je sice ještě podle zákona dítě, ale ve skutečnosti už mu není osm, rozhoduje se sám a umí říct co ano a co ne. Jeho vlastním rozhodnutím pustí učitele dál, než by měl ve skutečnosti zajít, ač učitelovo selhání je nepopiratelné. Samotné vyšetřování působí občas poněkud zmateně až amatérsky. Ve vězení k pedofilovi samozřejmě přistupují jako k pedofilovi, ale je až úsměvné, jak se tvůrci snažili umístit do jedné cely všechny složky obyvatelstva. Vraha, zloděje, cikána, namakaného chlápka, ukrajince. Je to taková zvláštní kriminálka vymykající se běžnému kriminálnímu žánru možná i tím, kde a za jakých okolností se zločin stal. Ale žádné drama zrovna čekat nelze. A pokud ano, nedočkáme se ho. ()

nash

Tenhle televizní film hodnotím vcelku pozitivně, i když drobné náznaky amatérismu nešly přehlédnout. Působivé bylo hlavně postupné odkrývání scény toho zabití, ale i další věci režisér vcelku vychytal. Prostě jeden z těch lepších tv filmů. ()

K.O.vi

Vojtěch Kotek zahrál roztomilého grázlíka, pedofila mi bylo líto. Dost smutný konec člověka, který byl trošku jiný než okolní společnost... ()

johnnie78

Další film, který dokazuje, že se po roce 2000 u nás netočily jen úplné sračky. Tohle je dobře natočená psychologická detektivka s fajn herci, jako za starých časů. Mám k tomu dvě výtky: zbytečně provokativní a vzhledem k filmu dost blbý název, a taky je mi divné, že by vyšetřovatel okamžitě nepřišel na to, jak to vlastně bylo. Hypotéza, která mě napadla jako první, a která by napadla asi každého, se ukázala jako správná. BTW, Jana Janěková je tady opravdu hodně šukézní. ()

brasek

Snímok celkom zaujal a mal som pocit, že ide o skutočnú udalosť. K dokonalosti tomu chýba dynamickejší dej a krimi atmosféra, ale na tv produkciu silne podarené. ()