Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

stub

Lawrence je schopný podat dobrý výkon - jeho problém spíš je, že "bere všechno". Má-li slušný scénář (jako v tomto filmu), mohou být jeho postavy zábavné. Robbins si udržuje svůj standard a dohromady jim to taky docela sedí. Příjemná zábava. ()

Borrtex

Bláznivě vtipná komedie, u které se smějete od začátku do konce. Chytrý a vtipný scénář je plný legendárních hlášek, které se staly synonymem filmu, a herecké výkony Martina Lawrence a Tima Robbinse jsou okouzlující a zábavné. Stará dobrá klasika, která zaručeně pobaví i po několikátém promítání. ()

Kryton

Tim Robbins výborný a Lawrence ten...no ehm asi ho drželi na nějakých prášcích anebo dostal pokaždé za svůj stupidní humor vždy do koulí. On je tady totiž k vydržení! Což je ještě jen u dvou filmů (Bad Boys 1 a 2). ()

Rosana

Film bez jediné chyby, lefrační, promyšlený, obsahující z každého žánru něco. Miluji scénu, kdy hlavnímu hrdinovi chytli nohavice, nebo když přestala hrát hudba, když se šel vymočit a nejvíc jeho emotivní výjev do šéfovy kamery :))) ()

Paxxx.cz

Po mizerech asi druhá nejlepší role Martina Lawrence, kterého většinou vídám jen v přihlouplých komediích, které jsou tak akorát na jedno shlédnutí. Zato Tim Robbins si mě už dávno získal především svou rolí ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Zápletka super a hlavně mě překvapil zvrat na konci filmu. ()

Her0.89

Průměrná komedie s perfektním soundtrackem. Tančící ochranka a "ohnivý tanec" na Scatmana to bylo něco. Celkově nic užasného - pár zábavných scén ale jinak spíš průměr. ()

Rakosnicek77

Robbins a Lawrence se v téhle bláznivé komedii dokonale doplňovali :-) Robbins v ukázkové roli člověka, kterému se dokázal sesypat život během několika málo vteřin a ze slušného občana se rázem stává vyvrhel společnosti. Je celkem zábavné sledovat, jak jsou ti dva vzájemně naprosto odlišní a přitom najdou společnou řeč, ve všech svých plánech. Scéna s hořícími nohavicemi od Robbinse :-) podbarvená hudbou Scatmana Johna byla naprosto jedinečná :-) Dobře jsem se bavil! ()

Desperado

Letná pohodová komédia, ktorá vzhľadom na terajšie úlohy a ambície Tima Robbinsa pôsobí nostalgicky úsmevne. Príjemná jednohubka, pokiaľ je človek po komédiách (a hlavne dobrých) hladný. ()

Herr_Flick

Martina Lawrence mám moc rád, je to velký sympaťák a tenhle typ krimi-komedie mu vyloženě sedí. Snad jen díky němu se nejeden podobný kousek může pyšnit velmi solidním hodnocením i při nevalné kvalitě scénáře. Naopak Robbins je v komediální poloze jalový, k jeho vážnosti se mi to nehodí. Přesto před ním smekám, když po sobě nechal lézt tu velkou černou chlupatou mrchu, která mu zapálila lejtka a ještě si střihl Scatmana. Dobře že se postupně úroveň zvedá. ()

Colonist

Pro mě docela nevyvážený film. Je tu dobrá ústřední dvojice (Martina Lawrence moc nemusím a ačkoliv tu vlastně hraje svou typickou postavu, tentokrát se předvedl v tom lepším světle) a mnoho vtipných scén a hlavně hlášek. Jenže na druhou stranu je tu rozporuplný děj, který mi přišel na začátku trochu uspěchaný a ta road movie v první polovině se skládala jen ze slepence jednorázových scén jako "pavouk", "přepadení" nebo "setkání s grázly" (které ale patřily k tomu nejlepšímu ve filmu), a také jsou tu pak vtipy, které byly až moc ujeté a hraničily s trapností. I tak je to slušná nenáročná komedie, co pobaví, ale já jsem byl trochu zklamán. Kdyby se více vypiloval scénář, mohla to být bomba. ()