Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Smok

Veľmi podarený režisérsky počin Stevea Oedekerka podľa vzorca: dobrý scenár + slušné prevedenie + extra porcia humoru = sqelá nadpriemerná zábava a dobrý pocit po dopozeraní. Tak to má byť. ()

predators

Škoda, že nastolené tempo nevydrželo až do konce:-( Vynikající první půlka filmu, kdy se oba "ztroskotanci" teprve poznávají, je na 5*, no a tu druhou bych ohodnotil na 3*. Takže, když to sečteme a vydělíme dvěma...moment...5+3...to máme 8 a napůl...jo, takže za 4*:-) Samozřejmě lví podíl má na tom všem M. Lawrence, na kterého jsou tyhle role lupičů(potažmo policajtů v jiném filmu:-)) jako stvořené. Prostě dobrý, jo, dobrý to bylo...70% ()

nascendi

Ďalší stratený čas, počas ktorého som dúfal, že zažijem nejakú napínavú, akčnú alebo smiešnu situáciu. Nedočkal som sa. Bola to zmeska nudy a trápnosti, ktorú nemal šancu zachrániť ani Tim Robbins v štandardnej úlohe a už vôbec nie tá opička na gumičke, ktorú je ľahšie vystreliť si v lunaparku, než kvôli nej nakrútiť film. Takže v rozpore s názvom bolo možné niečo stratiť - a to čas, o ktorom som písal na začiatku. ()

Němi

V podstatě jednoduchá a ničím extra vyjímečná komedie stavící na dokonalém loserovi Robbinsovi a magorovi Lawrencovi v době, kdy se první nebral tak vážně a druhý ještě byl příčetný. V porovnání s dnešním comedy standardem tohodle ražení ale příjemný a neurážející film. ()

PetrPan

Černobílá komedie s měkkým drsoněm a drsným měkkoněm v režii paka Oedekerka. Hlášky velmi podařený, dávka patosu s "loztomilými" dětičkami černého otce roku, toho času pazdráta ze zoufalství, sice zbytečná, ale snesitelná a mírně nepotěšila jen závěrečná mainstreamová brzda s nefalšovaným happyendem. Ups, to byl spoiler. Vlastně, co to plácám, KURVA, to byl spoiler! Vulgární vložka úspěšně vložena a zpět k filmu. Sklouznout se na horské dráze odvážnějších rozuzlení, třebas i s kapkou černého humoru, solil bych jasných pět. Ale i tak solidní čtverec. Filmová Výzva 2015 od tatanapope ()

klerik

Nečakane podarená komédia. Vtipné hlášky, fajn herecké výkony (Tim Robins!) a primerane svižné. Film určite patrí k tomu najlepšiemu, kde hral Lawrence (okrem Bad Boys toho veľa dobrého vlastne nemá)... ()

Chrustyn

Velice povedená komedie o muži, který si myslí, že nemá co ztratit poté co přistihne manželku při nevěře. Dobrý Tim Robbins a vyjímečně snesitelný Martin Lawrence. ()

Scalpelexis

Jedny z mých osobních srdcovek. Žádná násilná komedie, gagy nejsou nijak trapné a přehnané a dvojice Robbins - Lawrence ma šarmu na rozdávání. Scénky, jako tanec s pavoukem, taneční sekuriťák či zkrácení šéfovy sochy mě nechali pod stolem. Tohle nikdy neomrzí. ()

heyda

Kdyby zde nehrál Tim Robbins, tak se k tomuto filmu asi nikdy nedostanu. Ale poštěstilo se a film se mi líbil. Sice obsahoval pár slabých míst, ale tak už to v komediích bývá. 70% ()

virus10

Konečně vtipná nadprůměrná komedie. Na začátku to sice chvilku trvá, ale pak to stojí za to!! M. Lawrence mě rozesměje v každý komedii a tahle rozhodně není vyjímka. ()

Roman.Ticka

Teda tak jsem se nezasmála už hodně dlouho, některé povedené gagy vyvolávaly přímo záchvatové stavy a to se musí ocenit! Pánové to spolu táhli jak sehraný tandem na pelotonu, zvlášť když Tim nahodil vážné ksichty a Martin zahrál milujícího taťku. Hudba taky ladila a nesmrtelný John Scatman by spolehlivě roztančil i mrtvolu. Scénář mě totálně dostal, i když dávno vím, že pes, který štěká, nekouše (sběratel abnormalit☺). Spíš jsem přes smích nestíhala důležité detaily, které mi došly až s odstupem. Pro mě to byla zábava na úrovni, s nápadem, neotřelým vtipem a vkusem. "Ani hnout ty krajzle jeden."☺☺ ()

Thomick

Reklamní agentura, věčně protáhlej Lawrencův ksicht - i'm sick of it! Na druhou stranu Robbinse bych mohl víckrát (on mi spolu s hudbou vždycky zaručeně připomene, jaká je škoda, že nejdou vrátit devadesátky) a stejně tak jeho vztah s manželkou přesně odpovídal tomu mýmu vysněnýmu. :)) K tomu přihoďte pár opravdu skvělých nápadů (pauza na chcaní, scatman...) a vyjde vám jednoznačně nadprůměrná hollywoodská "tandemovka". Lawrence, neLawrence. Koneckonců kde jinde by potom mohl bejt snesitelnej? ... ()

Xeelee

Překvapivě vtipná nenáročná zábava s nezapomenutelnými momenty, zajímavými zvraty a spoustou logických chyb. Prostě dobrá oddychovka, kterou stačí vidět jednou a člověk na ni vzpomíná s úsměvem. ()

Bauer

Tak při sledování toho filmu sem se opravdu bavil moc dobře.A je to hlavně díky Martinu Lawrencovi který je fakt moooc vtipný ale smál sem se i Timu Robbinsnovy.Padlo tam i pár hlašek , dobrej děj a ja sem spokojenej. ()

Kimon

Chtělo by se mi tady napsat "Tak tohle byl fakt hustej vejvar, bejku (krávo)!" :-), pokud bych se měl vyrovnat alespoň částečně slovním obratům černouška s kukučem přidrzlé sympatické černé opičky, která v této výborné komedii hraje zasloužený prim před Tim Robbinsonem. Ale v souladu se slušným vyjadřovacím slovníkem napíši, že tato komedie je velmi, velmi povedená, vtipná, ale také slovními obraty oné černé opičky dosti obhroublá (alespoň v CZ dabingu), což právě v kontrastu s "přirozenou" slušností, inteligencí a šarmem sekundující bílé opičky dává komedii ten správný, v tomto případě opravdu vyjímečně lahodný šmak. Martin Lawrence zahrál pouličního gangstera, který přepadává náhodné občany vážně vynikajícím způsobem. Zkrátím to tedy a napíši, že jde podle mého názoru o jednu z mála amíkovských komedií, která má zcela jistě humor, ale která ovšem nemusí některým striktním odmítavcům vulgárních slov tak docela vonět. Ne že bych byl příznivcem vulgarismů, ale v tomto mimořádném případě mi nevadily, ba naopak docela seděly. ....jako prdel na hrnci. :-) (....neváhám dát pět hvězdiček, neboť ... co víc si přát!?) ()

Kamca_

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Výkon Tima Robinse a Martina Lawrence byl výbornej! Vždycky se na to podívám ráda znova :) ()