Život úspěšného mladého muže Nicka Beama se zhroutil ve chvíli, kdy se nečekaně vrátil z kanceláře dřív domů a našel manželku v ložnici se svým šéfem. Nick neztropil žárlivou scénu, ale potichu nasedl do svého auta a beze slova odjel. náhodou se pak při bezduchém bloudění po Los Angeles dostal až do velice nebezpečné čtvrti. Když zastavil na křižovatce, naskočil do jeho auta T. Paul s pistolí v ruce a hromadou výhrůžek na rtech. Smolařský lupič si ale vybral špatného muže ve špatnou chvíli. Nick nebyl v situaci, kdy by mu revolver mohl nahnat strach a tak zamkl dveře, šlápnul na plyn a přes protesty šokovaného lupiče vyrazil na "cestu smrti". Při následujících dobrodružstvích v arizonské poušti se dva naprosto rozdílní muži poznenáhlu sblížili až nakonec dostali geniální nápad. Vy&loupením vlastního podniku by se Nick pomstil záletnému šéfovi a smolařský zlodějíček T. Paul by se konečně dostal k pořádnému balíku peněz... (oficiální text distributora)

Madison

Odsúdenca zo Shawshanku som si vôbec nedokázala predstaviť v komédii a ešte k tomu za asistencie smoliara Lawrencea? Našťastie som si nevypestovala žiadne predsudky, pretože to, čo tu predvádza táto dvojka, je obdivuhodné. Veľmi potešujúce hlášky, herectvo dvoch účastníkov či samotná réžia - priznávam, čakala som menej. Robbins je skvelý, no z Lawrencea mi naskakuje husia koža - bezkonkurenčný komik .... no možno na pár výnimiek :) ()

Davies182

Narazit na opravdu zábavnou komedii v posledních deseti letech rovná se opravdovému štěstí. Tahle naštěstí potvrzuje pravidlo, že zázraky se dějí, a moje bránice se z toho uklidňovala hodně dlouho. ()

Xmilden

Neměl o této komedii ani tucha a přestože jsem jí zpočátku nedůvěřoval vyklubala se z ní solidní pohodová záležitost, ve které spustí koloběh událostí jeden předem nehlášený příchod z práce. Nothing to Lose bude každou další reprízou o něco lepší. Lawrence to umí pekelně rozjet když je potřeba. Dvakrát jsem vyprskl smíchy. 70% ()

lesumir

Skvela komedie, jedna z nejoblibenejsich, plna smesnych hlasek, zajimavych situaci dokonale propracovaneho pribehu. Robbins opet ukazuje, ze je pan herec a Martin mu skvele sekunduje. ()

Ampi

Tako komedia, je svěží a dokaže mě pobavit. To především díky náhodné dvojici, která jde vstříc svým trapasům. ()

Fiftis

Jedna z najlepších a najobľúbenejších komédií vôbec. Nevidel som to síce v originále, videl som to len so slovenským dabingom, ale povedal by som, že ten dabing tomu na kvalite ani trochu neubral, pretože viac smiať už som sa u tejto maximálne podarenej komédií snáď ani teoreticky nemohol. Herecké výkony sú tu naozaj perfektné, dialógy dvoch úplne odlišných postáv sú absolútne nepremožiteľné. Nenapadá ma naozaj nič, čo by sa tomuto filmu dalo vytknúť. ()

Jacinda

Tim Robbins už opět nachytal nevěrnou ženu a opět odešel aniž by ji zabil. Není co ztratit je celkem dobrá komedie využívající hudby na pozadí a co víc, dobře ji využívá. Nejlepší scéna: Scatman a ohnivý tanec s pavoukem na poušti :-D ()

Pepinec

Hoď kamenem, kdož si bez viny. A tak se tu hází o sto šest. Co více si od komedie přát, než aby byla vtipná a originální? Mně osobně je úplně jedno, jak Martin Lawrance u hraní vypadá, jak mluví, jak se dívá, jestli umí správně držet pistoli a blá blá blá... Hlavní je, jestli všechno funguje. A já se bavil královsky, tak to asi fungovalo, ne? ()

Boogeyman

Martina Lawrence považuji za jednoho z největší kreténů filmového plátna, ale nikdo není dokonalý, takže i ve filmografii tohohle černošského trapáka se najdou kvalitní výjimky. Jednou z nich je právě tato vynikající komedie, kde je Lawrence přímo skvělý! A Tim Robbins, to je záruka! ()

Indiana

Nejlepší komedie Martina Lawrence. Lví podíl na tom má i Tim Robbins, odlehčená Oedekerkova režie a soundtrack (včele se Scatmanem). ()

Aky

Tohle ja radostné pokoukáníčko. Martin Lawrence i Tim Robbins jsou skvělí, samotný ústřední nápad stavět na psychickém rozpoložení chlapíka, kterému by až tak nevadilo, kdyby měl přijít o život, je značně originální a i celé vedení příběhu je mnohdy překvapivé, hravé, jako by všechny ty eskapády herce právě napadaly na place. Je v tom napětí, humor a nepřestávající pohoda. ()

liskam

Jedna z mých oblíbených komedií. Lawrence a Robbins je nestandartní ale velice povedená dvojice které to dokonale funguje! Za mě 90% ()

kingik

Přemíra situačního humoru, naprosto nevhodně obsazená a neladící dvojka Lawrence a Robbins a film, který mě nudil svojí předvídatelností a nehumorným pojetím. U Lawrence mně jeho pitvoření a agresivní komika nevadí a do takového typu filmu hladce zapadne, ale Robbins je přece jen více charakterní herec, který se zbytečně zahazuje v podobných břečkách. Z dnešního pohledu se točí komedie jinak a poněkud vtipněji. 40% ()

Šakal

Kdyby v poslední čtvrtině snímku nedošel dech a tvůrcům asi nápady hodnotil bych i výše! Duo Martin Lawrence a Tim Robbins výborní a pár opravdu povedených scén, kdy jsem se hlasitě smál. 60% ()

IQ Tiqe

Při "zpovědi" v prvních sekundách jsem se na chvíli zděsil, jestli jsem si náhodou nespletl film, ale vzápětí bylo jasné, že ne. Tohle je pravá komedie, při které se zasmějete. Žádné duchaplnosti na zamyšlení a podobné ptákoviny, zkrátka klasická zlodějská komedie s jednoduchým dějem, u kterého jsem se ale vůbec nenudil. A koneckonců ani tak jednoduchá není... ()

Jordan

podľa mňa skôr priemerná no aj tak potešiteľná buddy komédia, ktorá je hlavne postavená na nedtradičnej a pekne fungujúcej ústrednej dvojici, všetko to korení pár milých vtipov a pár tanečných kreácií; ()

Anderton

Keď som niekedy písal, že Martin Lawrence je akceptovateľný iba v Bad boys a Bad boys 2, tak som sa mýlil, nespomenul som si totiž na túto vydarenú komédiu, kde je samozrejme tým hereckým ťahúňom ale Tim Robins. Dôvodom kvality filmu tiež Lawrence nie je, tým je dorý scenár a svižná réžia. Takže to zase odo mňa chudák schytáva viac, ako by si zaslúžil. Radšej už končím. Dočkám sa nejakej tv reprízy? ()