Dramatický příběh několika jedinců, jejichž osudy se tragicky protnuly v čase ničícím lásku, lidskou slušnost a vzájemnou toleranci. Třídílná adaptace významného románu německého autora Hanse Fallady. Dramatický příběh, který vynikajícím způsobem postihuje klima nacistického Německa, atmosféru násilí a morální zrůdnosti, která paradoxně ovlivňuje nejen osudy lidí s protinacistickým přesvědčením, ale i osudy těch, kteří nacismu slouží.... Je historií několika jedinců, jejichž osudy se tragicky protnuly v čase, který nepřeje lásce, lidské slušnosti a tím méně vzájemné toleranci.... (oficiální text distributora)

hony23

Alois Švehlík a Luděk Munzar jako charakterní hrdinové, Jiří Dvořák a Boris Rösner jako luxusní gestapáci, Miroslav Táborský jako slizký udavač.... no prostě herecká elita se sešla při natáčení tohoto třídílného válečného dramatu, kterému bych vytknul jen trochu pomalejší rozjezd. ()

Winster

Velmi pekny serial. Nejlepsi je asi ten treti dil, ktery pusobi velmi depresivne. Ale v prvnich dvou dilech to obcas pusobilo az velice groteskne. Hlane role Donutila...Musim rici, ze velice ocenuji vyber hereckeho obsazeni, ktere vazne nemelo chybu. ()

Pasternak

Pěkný televizní film z válečného Berlína stojí na hercích, protože atmosféra není zcela pohlcující. Nezapomenutelný výkon podává Miroslav Donutil a Jiří Dvořák. Pozadu nezůstává ani jistota - Miroslav Táborský a Boris Rösner. Z "kladných" postav vyniká nad ostatní Jana Hlaváčová. Sice hned v první scéně se tuším mihne mikrofón, ale nic to nekazí na dojmu, který jsem si odnesl - pěkný televizní film. ()

DanušeGr.

Celkem dobře zpracovaný snímek odbojích i německých lidí proti 2.sv. válce.Opět zde představila skvělý herecký výkon Jana Hlaváčová,ale i Alois Švehlík a další herci.Proto hodnotím tento film čtyřmi hvězdičkami. ()

jerrik7

Pěkné, ale příliš dlouhé. Stačil by celovečerní film, nebo maximálně dva díly. Manželé roznášející letáky se chovali až příliš naivně a neopatrně. Tím příběh trochu ztrácí na pravděpodobnosti. ()

Hombre8

Určitě by se našla řada výtek k režii i ke scénáři. Ani kamera nebyla vždy bez chyb. Díky obsazení se ale věc podle mýho povedla. Jednoznačně nejlepší byly skoro všechny záporné postavy. Čtvrtá hvězda je poctou Rösnerovi a jeho poslední, brilantně odehrané roli. Jen mě trochu zklamal ten závěr. Čekal jsem tam ještě Emila v úloze rudého komisaře, lovícího prchající nacisty. :-) ()

kriplozoik

3 a půl *. Časově se mi to zdálo lehce nafouklé (zejména třetí díl to tou roztahaností srazil) - klidně by to mohlo mít větší šmrc a být kratší. I přes všechnu snahu (a zřejmě i rozpočet, který v tomto případě mohl být nadprůměrný) z toho stejně cítím závan něčeho laciného a kašírovaného, co mi bránilo se sledováním ponořit do děje. Hudba - slabý odvar něčeho nevýrazného, co nestojí za námahu. Kameraman a osvětlovači dopustili, že obraz obsahuje příliš mnoho míst s přesvícenou, "vypálenou" bílou, což strašně sráží kvalitu a ukazuje "cenovku" celé výpravy - zbytečná chyba, které se dalo vyvarovat. Na co ale nereptám, jsou herecké výkony. I výběr herců, myslím, sedl. Celkově to ale (relativně k současné české televizní produkci) bylo nadprůměrné dílko. ()