Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Bauer

Big Lebowski zde má 86% a ještě nedávno byl mezi 200 nejlepšími filmy. 75% by bylo akorát. Rozhodně nemám stejné nadšení, které zde má většina uživatelů. Rozhodně jsem od toho čekal mnohem víc. Už jen to, že je pod tím podepsán Joel Coen, jehož filmy mně vždy bavili, ale ne tento. Nic takového, že bych se musel smát nahlas. Možná tak jen povedené hlášky. Výtečné herecké obsazení v čele s Jeffem Bridgesem, Johnem Goodmanem, Stevem Buscemim, Peter Stormarem a Johnem Turturroem, který předvádí vynikající výkon a zároveň byl i vtipný. Jako dobře, je to dobrá krimikomedie, která je pruměrná a má trošku přemrštěnou stopáž. Téměř dvě hodiny a myslím, že by se to dalo lehce stáhnout na 90 minut. Film, který má velké abmice, avšak kde nic tu nic! Shut the fuck up, Donny! ()

Earl_23

Wau! Tyhle tři písmenka nepíši ve spojitosti s filmy poprvé, určitě ani naposled, ale poprvé tak nějak ani nevím, čím to je. Lebowski má totiž krkolomný děj a žádné větší akce se nedočkáte. Přestože film končí, tak jak končí, zanechal ve mně strašně pozitivní dojem. Vtípky výborné, hlavní postavy snad ještě lepší a to všechno zabalené do takového... řekněme odlehčeného duchu, který jsem si strašně moc užil. Závěrečné hodnocení si možná ještě s odstupem času rozmyslím, ale momentálně nemůžu jinak. Komedie! Kult! Dude! ()

ancientone

Cez motív muža "nedopatrením" zapleteného do absurdného sledu udalostí sa z Lebowskeho stáva úžasná pocta aj paródia "hitchcockovského" thrilleru. ()

matestlust

Tak tenhle kousek šel absolutně mimo mě. Dvě šance a ani na podruhé názor neměním. Nudné, místy až trapné a bez jakéhokoliv náboje. Absolutně nechápu tu ,,kultovnost" tohoto filmu, na pár celkem vtipných scén se film vleče a nebaví. Tenhle druh humoru mi prostě nesedl. ()

luka4615

Herecký koncert Jeffa Bridgese a Johna Goodmana, umně zabalený do broušených gagů a vtahujícího scénáře. The Big Lebowski je až po okraj napěchován pamětihodnými scénami, drinkem "White Russian", partou nihilistů a pomočeného koberce. Tohle jsou zkrátka Coenové v té nejlepší formě! Výborná práce! „Let me explain something to you. Um, I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude. So that's what you call me. You know, that or, uh, His Dudeness, or uh, Duder, or El Duderino if you're not into the whole brevity thing.“ ()

Sawy

"Jedno hodně starý přísloví říká: Jednou tě posere pták. A jednou zase, no, jednou posereš ty jeho..." Co vznikne,když se spojí bravurní režie bratří Coenů,špičkový scénář,spousta kultovních hlášek,výtečný Jeff Bridges ve své nejlepší roli,dokonalý John Goodman,další skvělí herci a pochcaný tepich?Kultovní komedie,na kterou se musím co nejdřív podívat znovu.P.S.: Potvrzeno,napodruhé ještě vytříbenější.Špičková zábava. 90 % ()

Shaqualyck

„Pěkná kuna!“ Nějaká ta nekonečně hláškující bizarní figurka se dnes nachomýtne do každého druhého bijáku. Jenže co je to proti tvorbě bratrské dvojice Coen a Coen. V jejich filmech se totiž žádné jiné charaktery (snad až na pár výjimek) ani nevyskytují. A díky scénáři jsou všichni tihle „coenovští hrdinové z lidu“ permanentně vystaveni situacím, které by za standardní mohl označit nanejvýš tak inspektor Clouseau... Dude, Walter a spol. ale čelí všem nástrahám statečně (ať už s jointem, kvérem či bowlingovou koulí v ruce) a nezaleknou se ani když jim osud přihraje do cesty sebranku luxusních WTF-záporáků, v nichž se snoubí nacismus s nihilismem… A můj ortel? Na stupnici od jedné do deseti dávám jedenáct. Krom toho, že jde o naprosto geniální a dokonale nepředvídatelnou komedii s jen velmi těžko uchopitelným stylem černého humoru, je Big Lebowski filmem, který mě před lety přivedl ke značce „COEN Bros.“ a taky k úžasnému sportu jménem bowling. A to se počítá. ()

stub

Coenové v plné parádě vybalili několik pozapomenutých archetypů a jeden základní povýšili na zcela novou úroveň. Z nich spletli dohromady geniální panoptikum, které doslova obnažuje esenci Ameriky a vlastně i celého západního světa. O absolutně masakrózním humoru ani nemluvím... ()

Handle

Film o hovně, který Vám řekne hovno a dokonce se u něj i hovno zasmějete. A teď ještě můžete nahradit slovo "hovno" slovem "fuck" a máte scénář v kostce. No, nic pro mě... ()

Lacike

Zvlastny film. Ked som ho videl prvykrat, tak by som mu dal 3 hviezdicky. Ked som ho videl druhykrat, tak by som mu dal 3 hviezdicky. Ked som ho videl tretikrat, tak by som mu dal znova len 3 hviezdicky. Ked som ho videl stvrtykrat, tak som si zrazu uvedomil, ze ho zboznujem a jednoznacne davam 5 hviezdiciek. edit 2019: neviem ci som mal len blbu naladu (co si nemyslim), ale dnes ma to na rozdiel od nedavneho repete napriklad Pulp Fiction, nenadchlo tak ako pred rokmi. Ako je to dobry film. Bridges a Goodman su paradna dvojka flakacov s ktorymi by som si hned zahral par kôl bowlingu. Okrem nich sa tu nájde kopa dalsich zabavnych sialenych postav. Ale zaroven su tu aj hluche miesta, ktore som mal chut pretacat. Cely ten pripad okolo ktoreho sa dej toci ma nejak extra nezaujimal a viac som si uzival Dudove kecy pri bowlingu ako jeho patranie. Nabuduce mi to mozno zase sadne viac a potom hodnotenie zvysim spät na 5*, ale dnes je to len za solidne 4*. Na ten Jesusov spin-of som strasne zvedavy. Turturro tu ma vlastne len par scen, ale behom nich si ukradne film pre seba. Snad mu to po rokoch zase pôjde tak paradne ako v tomto filme. ()

sarume

Dílko. které zaručeně pobaví. Obsazení holywodského krasavce Jeffa Bridgese do role mírně obtloustlého povaleče se ukázalo jako dobrý nápad. Dnes již téměř legendární hlášky.Film podle mého gusta. ()

rawen

Nejlepší komedie za posledních 10 let - Lebowského jsem viděl už 5x a pokaždé se řezal jako blázen, neznám jiný film který by to u mě dokázal. 9/10 ()

BoPo

Kultovka. Toľko jedinečných a originálnych postáv v jednom filme. Slovo cool vzniklo pre tento film. ()

bouncer

Tak tohle opravdový kult. Řekněte, kde by nechtěl být jako "Dude"...? :-) Spolu s Fargem asi vrchol tvorby bratří Coenů a proto povinnost pro každého. ()

Lordkolol odpad!

Nikdy nepochopím, co na tyhle do nebe volající sračce všichni vidíte. Neskutečně trapný, nezáživný a herecký obsazení tomu opravdu nedává žádnej punc geniality, jak se mi někteří snažili naznačovat. Přiznávám, Coenovi opravdu nemusím, ale abych u nějakýho filmu byl až takhle zklamán a znuděn, to si nevybavuju. Očekávání byla velká, ale ty 2 hodiny mi už nikdo nevráti. FUJ! ()

Hwaelos

Prý se lidé dělí na "fargovce" a "Lebowce". Myslím, že zůstanu uprostřed. Mě stále nejvíc dostává "Tahle země není pro starý." ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016