Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

xmozek

Film má nepochybně svoje kvality.Dobře jsem se bavil, ale když vidím to hodnocení, asi mě větší část geniality tohoto filmu minula. Třeba změním názor. ()

Merkin

Na konci bych čekala nějaké rozuzlení, vyvrcholení, rozřešení(vždyť postavy jsou dostatečně bláznivé a charakterní nato, aby je scénáristé někam dovedli, ale nakonec je všechny opustí někde uprostřed, mnohé nechají naprosto bez posledního slova a to mě jako diváka zarazilo a zamrzelo) a navíc jsem se místy nudila, ale rozhodně mě ,,Dude" zaujal svou životní filosofií(a o to snímku nejspíš jde), ačkoliv nejvíc fandím Donniemu:) . Lepší 3* ()

Corpsegrinder

Pokud se na tenhle film díváte víckrát tak se z něj naučíte dost hlášek pro život. A taky to že desky s Creedence už se nekradou :) "A jste Mužem roku." ()

Brhlis

Má nejoblíbenější americká komedie a jeden z mála filmů, které jsou s dabingem lepší než v originále. Hlavně hlas Pavla Rímského, který daboval Johna Goodmana je skvěle trefený k postavě obtloustlého držkatého veterána z Vietnamu Waltera. Rozhodně nemůžu říct, že bych měl v oblibě tvorbu bratrů Cohenů (Po přečtení spalte nebo Bratříček jsou docela slabé), ale tento film jsem si zamiloval. Nezapomenutelná postava vyšinutého Ježíše v podání Johna Torturra. Scény s německým přízvukem mluvícími nihilisty mě naprosto odrovnaly. A ten nápad postavit zápletku filmu na pochcaném tepichu.... :-D 100% ()

kedl

Řada skvělý hlášek, líný Jeff "Dude"Bridges , šílení John Godman, Julianne Moore, Peter Stormare a John Turturro, dělají z tohoto kousku nezapomenutelnou bláznivou jízdu, která byla podniknuta de fakto pro nic za nic a stála život Steva Buscemiho. ()

Paity

No že by to byla taková filmová libůstka to si tedy nemyslím. Ano v mnoha ohledech je to originální, ale to samo o sobě nestačí na to, abych tomu dal bůh ví jaké hodnocení. ()

dopita

První půlka filmu je famózní, druhá funguje převážně jen ze setrvačnosti. Bratři Coenové napsali výbornej scénář, ale převést ho do filmu se jim už tak moc nepovedlo. Napsali skvěle hovadský role pro Jeffa Bridgese a Johna Goodmana, kteří si na nich pošmákli. Stejně tak divák. Ale některé scény se minuly účinkem a třeba zhulenecký Dudovy sny kdy se mu zdá, že je bowlingovou koulí nebo co, film trestuhodně brzdí. Škoda. Coenovy už léta uznávám za jejich nápady a neotřelost, ale jako režiséry je beru vážně až od roku 2007. ()

Scevola

No musim uznat ze ma Dude dostal - ma styl. A ked sa k tomu prida este aj jeho partak Walter, tak vznikaju ozaj originalne scenky. 8/10 ()

Ledkodlaq

Trošku černější komedie, která si u mě víc než 3* prostě nezaslouží, nezlobte se na mě, ale byť je to odhráno poměrně dobře, je to o ničem. Děj shrnutelný do dvou vět. Zase jdu jednou proti vlně.. Podruhé už nikdy vidět netřeba. ()

Stružák

Tohle tu má průměr 84 %, jo? V mým případě se Big Lebowski nějak minul účinkem. Je to film, ze kterýho si za tejden budu pamatovat jen to, že tam někdo hrál bowling, fajn soundtrack, skvělýho Johna Goodmana a možná ještě uříznutej palec. Jinak nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Sayko

Všechny ty komentáře, který popisujou jak je Lebowski film s nejlepším hereckým výkonem, úžasnou kamerou a vtipem mají pravdu až na tu poslední věc. Párkrát jsem se zasmál, toť vše. Příšerná nuda, dlouhé nicneříkající scény a chyběl mi tam ten švih, ta rychlost a posun někam dál. Celé vyšetřování je utahané a jen odhaluje další a další postavy, ale nepřibližuje nám případ. Nad všechen ten ohlas veliké zklamání. (Jinak ten tepich by mě taky pěkně nasral, za to se Lebowskimu nedivim) ()

pjotr76

Já myslim, že to neni ta největší pecka od Coenů...ale je to dobrej film, jinak bych ho asi neviděl dvakrát, you know, dude. ()

vitajak

Skvělá komedie bratřé Coenů – už dlouho jsem se při shlédnutí nějakého filmu takhle nebavil - opravdu smích od začátku do až konce. Perfektní Jeff Bridges, John Godman, Steve Buscemi, ale i třeba John Turturro jako bowlingový Ježíš. I scéna, při které by měl člověk ronit slzy, vyvolává smích a je humorná – kousek se sypáním popela je jednou z řady skvěle natočených scén. Podle mne nejlepší film od Coenů. Myslím, že na něj nemůžete nikdy zapomenout – aspoň já určitě ne... ()

BuddyO

Tak jsem konečně viděl Velkého Dudea v akci... Jedná se o zajímavě vyprávěný příběh, ale když se to vezme kolem a kolem, tak je film celkem o ničem. Každopádně mě pobavil, což je určitě velké plus, ale mezi nezapomenutelné kousky ho zařadit nemůžu. Male doporučení: Film je nevhodný pro milovníky koberců, jelikož to co by zde viděli by na nich mohlo zanechat trvalé následky. Vidět pochcaný tepich... No, to se neobejde bez následků. ;) ()

Arach.No

Bohužel u nás hodně přehlížená klasika. Vynikající herecké výkony, skvělé dialogy, strhující scénář a dokonalá režie, co chtít víc? Snad jen další, stejně kvalitní díl a možnost setkat se s Dudem. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016