Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

cirkulace

Fantastický film, skvělý Jeff Briges, skvělý Joh Goodman. Navíc mam rád bowling a Coenové jen dokazují, jací jsou výborní režiséři. Film má nezaměnitelný styl a šmrnc. Miluji tu úvodní scénu se záchodem. "Kde jsou ty prachy, Lebowski? Asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám... " ()

lepo

Film Big Lebowski sa vlastne okomentoval a ohodnotil sám, nakoľko kritika naň je všeobecne známa. Žiadne vysoké náklady, zbytočné kecy. Všetko je tak ako má byť. V Jednoduchosti je krása. Klobúk dolu dávam všetkým protagonistom ()

Elassar

Skvělý film a ještě lepší komedie. "Drž hubu Donny" -ach jo někdy se na to musím podívat ještě znovu. Smál jsem se s menšími přestávkami prakticky nonstop. Hodně slušné 4*. ()

Rampa Mc Kvak

I když čekáte v závěru nějaké rozuzlení celého děje a ono to nakonec celé nějak vyzní do prázdna, určitě nebudete litovat žádné z těch 117 minut strávených u tohoto filmu. Ono totiž stačí poslouchat dialogy Jeffa " Dude" Bridgese a Johna "drž hubu" Goodmana, sledovat tupý výraz Steva "nerozumím ničemu" Buscemiho a pózy Johna "Jesuse" Turturra, bandu nihilistů v čele s Peterem "opravářem kabelů" Stormarem a nějaká dějová linie Vám ve finále bude ukradená. Jen si k tomu připravte dostatek bílých medvědů..PS : pro mě nejlepší Coenovci. ()

Jack_F.

Zasloužilo by si to asi tři hvězdy...ale když ono zase si to nezaslouží 85%. Na komedii jsem se málo zasmál. Na co je mi u komedie, že herci dobře hrají a není to tupé...já se chtěl kurva od srdce zasmát. Zklamání. Jen potvrzení toho, že Coenovci nejsou pro mě. ()

ondrach

Jako párkrát jsem se zasmál, ale jinak mě to vůbec nechytlo. Bowling mám rád a toto je další film, u kterého musí být každý hráč bowlingu naštvaný na jeho zpracování. Celkový příběh jsem ani moc nepochopil, takže nebýt pár vtipných momentů, dával bych 2 hvězdy za snahu. ()

Kozlowski8

Vše začíná pomočeným "tébichem" a rozvine se do kolotoče vážných, vtipných a především absurdních situací. Skvělý Jeff Bridges v roli svérázného lenocha a paka Duda, stejně skvělí i Goodman a Buscemi v rolích jeho parťáků, značná hustota nezapomenutelných gagů. Poněkud praštěný, potrhlý film bratří Coenů, který nemusí každého okamžitě uspokojit. Mne chvíli trvalo, než jsem film tak nějak strávil a abych jej nasál ještě hlouběji, asi jej zhlédnu v brzké době znova. Pak možná pochopím, proč je Big Lebowski 41. nejoblíbenější film. Zatím u mne 4*. ()

vofo

Asi nejlepší film bratří Coenů. Famózní gagy, skvělé dialogy dávají dohromady s absurdními postavami nepřekonatelnou podívanou, která pobaví pokaždé. ()

ocelovapest

Big Lebowski je prvotřídní komedie která mě a předpokládám většinu lidí dokáže pobavit.Je zalidněná svéráznými postavičkami,mezi nimiž nejvíce vyniká otylý Walter.Všem ale vévodí staromódní hipík Dude,který probelhá celým filmem s Bílým medvědem v ruce,snažící se získat náhradu za svůj pomočený tepich. ()

gacie

Vůbec nechápu, za co ten film má tak vysoké hodnocení. Hlavní postava mě nezaujala a ani ty ostatní. A k tomu ještě jejich děsná mluva. No to teda byla hrůza. Děj chabí, ke konci filmu jsem se fakt už nudila a čekala jsem na konec, který mě vysvobodí. Kdybych ten film viděla a potom mi řekli, že je to od těch dvou slavných režisérů, nevěřila bych mu to. Tenhle film se jim vůbec nepovedl. Fakt škoda. ()

kacer4

Mohol by som tu hovoriť o Vietname, ale budem komentovať len tento film. Asi najlepšia komédia čo existuje. Úplne bezchybný Jeff a hneď milimeter za ním stojí John. Nakoniec len dodám: shut up Donny ()

StrixCZ

Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komedií, co jsem kdy viděl. 4 hvězdičky (původní hodnocení, které jsem u tohohle filmu měl hodně dlouho) jsem tomu musel dát asi v pominutí smyslů... =D 95% ()

cervenyji

Bavil jsem se výborně, herecké výkony na jedničku, hlavně Goodman s Lebowskim! :) Goodmanova postava mě potěšila v tom, že nejenom já umím posrat všechno, co vezmu do ruky. Scénář hezky odsejpá, vše do sebe zapadá a bavíte se nad tim, jak se na komickou trojici stahujou větší a větší sračky. (pardon, přenesl jsem si sem Lebowskiho slovník) :) Nejlepší scéna je jak chudák ve snaze zabránit další nakládačce barikáduje dveře židlý, ale bohužel se otvírají na druhou stranu, hehe. Kamera, střih, muzika, všechno prima, doporučuji. ()

Nerdvana

V souboji Lebowski/Fargo u mě vítězí právě tenhle vyhulenec. Mimo jiné i proto, že mnou k smrti nenáviděná píseň Hotel California je zde suprově přezpívaná Gypsy Kings a objevuje se při ní úžasně slizký fialka John Turturro a.k.a. Jesus, na což v životě nezapomenu :D . ()

jjjerry

Tak tohle mě fakt nevzalo, zasmál jsem se snad až u poslední scény "co s popelem". Jinak trapný nudný momenty. Opravdu nevim, co na tom všichni obdivují. Pro mě nuda a zklamání. ()

Desmi

Ve všech ohledech průměrná komedie. Pořádně jsem se zasmál jen dvakrát, takže v tomhle směru mi to přišlo dokonce lehce podprůměrné. Samozřejmě magor Walter to trochu zvedá, ale po půlce filmu už mě omrzel i on. Dost přestřelené hodnocení.. 84% ani omylem.. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016