Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

Paldiny

Stalloneho návrat k akčným koreňom síce tržbovo nevyšiel, za to Sly postavou Cartera potešil fanúšikov korieb akými boli Marion Cobretti, pomstiteľ Castle či Melov Porter. Jednoduchá príbehová línia sa točí okolo hlavného hrdinu, ktorý po smrti odcudzeného brata zoberie spravodlivosť do vlastných rúk. Nechýbajú drsné hlášky, ručné konfrontácie, auto naháňačky, vrcholom zostáva bitka vo výťahu za doprovodu vianočnej melódie. Kto by však očakával nonstop mlátičku mal by radšej siahnuť po Shoot 'Em Up. Sejměte Cartera si stavia na pomalšom tempe, pri ktorom vynikne melancholický hudobný doprovod a originálna kamera. Škoda len, že prišiel v dobe kedy o podobných hrdinov už nemalo publikum záujem. ()

cityman

Nejsou v něm ani nejskvělejší herecké výkony, ale i kdyby v něm Stallone jen stál nebylo by lepší volby než jeho. Nemá to ani nejlepší scénář a přesto čekáte co bude dál. Když k tomu všemu připočtu výborný hudební doprovod a opravdu vyjímečně dobrou a hlavně originální kameru, kamenujte mě, ale "bože já tenhle film miluju"! ()

Skalda

Chtěl sem tenhle film "sejmout" ale ted si tak říkám, že to možná mělo něco do sebe - ale bohužel takovéto od každého dibet. Ale alespon mě tenhle film odpověděl na otázku jestli rourke už umřel nebo ne? ()

Yardie

A tak zase oddychovka na zabití času. Bezpochyby, kdyby tam dali více Mickeyho, mohlo to být lepší. Jejich chyba... :-) Howgh! ()

filipvrbik

Není to úplná katastrofa, ale na to, že je to ralativně hvězdně obsazený akční krimi, je tu hodně hluchých míst a je to celkově nesourodé a nezajímavé... Navíc Sly si uzme takřka všechen prostor a ostatní postavy tvoří jen doplněk. Dá se na to dívat, ale na vlastní nebezpečí...40% ()

MacGyver

Nielen podľa mňa už dlhú dobu Slyovi nesadla rola tak na mieru ako Jack Carter, elegantný bastard z L.A. Jeho argumenty sú rovnako presvečivé ako temná hlaveň zbrane mieriacej priamo do ksichtu:) S trochou nadsádzky možno Get Carter označiť za film noir, temný, bezútešný, s dobrou hudbou a slušnou atmosférou. Ďalšou silnou zbraňou je vedľajší herecký ansámbl - Michael Caine, Mickey Rourke a Alan Cumming sú seriózne hodní päsťovky do zubov a olova do čela... Alebo naopak, to je jedno... Dlžné prachy by som s Carterom riešil fakt nerád:) ()

Strike

Díky absenci akčních scén nemůže Sly dokázat jakej to je tvrďák. Celej film je díky tomu takovej neslanej, nemastnej. Ale přesto se mi líbil. ()

Brejlil

Není to vůbec špatné, tak na první zhlédnutí. Je tu atmosféra, (byť jsme takovou viděli již mnohokrát) a i pokus o nějakou psychologii (zhusta předvítatelnou). Sly se snaží, a docela mu to jde, a ostatní tak adekvátně gáži. Na deštivé nedělni odpoledne místo něčeho těžce intelektuálního docela dobrá volba. ()

dezert

Má to záblesky solidního dramatu, slušných hereckých výkonů (a ubercool Slye) a solidně ponurou atmosféru. Bohužel to ale nemá ani záblesk koherentního děje a zbytek potápí katastrofální střih. Je to škoda, Kaye totiž původně natočil úplně jiný film, než mu ho producenti přestříhali a pokusili se z rodinného dramatu udělat akční film (což dokazují vystřižené scény a jeden z nejdepresivnějších režisérských komentářů, co jsem kdy slyšel). Takhle jde o patlaninu, ke které se raději nikdo nehlásí. A není se co divit. ()

Kratoc

Sly zdařile pokračuje od průšvihu k průšvihu. V tomhle období, v čem se objevil, to zavánělo průšvihem a také to tak dopadlo. Nejhorší je, že je vidět, jak by Sly moc chtěl, aby to konečně vyšlo a ono to prostě nejde. Když on je tak tragický ... Snaží se o dramatickou polohu, ale s tím jeho obličejem, kdy umí zahrát jenom dvě grimasy (vytočený a moc vytočený) to prostě nejde. ()

Antaeus

Rivendž múví a zbraň vidieť prvýkrát po 30-tich minútach? Nevadí, však si tam dávajú na držku pekne po starom, päsťami. Počkať, ani to nie. Hm.. Tak potom..? Dobrých 40 minút ide o dosť podpriemernú, priam nudnú "detektívku". Jedna 15 sekundová nakladačka v reštauračnej kuchyni. Bez kuchárov. Jedna vytasená zbraň. Bez výstrelu. Ono by tá absencia akcie ani nevadila, keby bolo čo počúvať. Ale "dialógy" boli vážne sila. Také diabetické: neslané, nemastné. Ale aby som iba nehádzal špinu, film mal aj svetlé stránky. Niektoré postavy (Rourke, Cassini) boli fajn. Druhá polovica filmu nabrala na obrátkach, pribudlo akcie. Celkový dojem ale nezachránila. V TV ako večerná "zapchajdiera" na postupné uspávanie priam ideálna záležitosť. ()

jorgus

Nerikam ze je to uzasne originalni pribeh,strhujici vykony,ale ma to štavu-)fakt me zaujala kamera,ktera vas proste prinuti si ten film zapomatovat...Sly, trochu v jine rovine,skoda jen zevnejsku:-) ()

pend

Průměrný remake. Ve filmografii Stalloneho z poslední doby ovšem patří mezi ty vydařenější snímky. ()

Bozvav

Vcelku průměrný akční krimi film. Nic extra, ale rozhodně ne marná béčková záležitost. Stallonemu se dokonce daří jakýsi vývoj postavy, dialogy ujdou, drama a napětí je. Za mne 55%. ()

zdeny99

Drsná pomsta Carterova (Stallonova) bratra v tomto lehce nadprůměrném akčním filmu na mě zapůsobila jako pomalu se rozjíždějící osobák jedoucí v závěru ve zběsilém akčním rytmu. [10574. hodnocení, 247. komentář, 57%] ()

Puol

Drsný Stallone s neustálymi kruhami pod očami, nepokojná kamera a zaujímavá hudba. Príjemný film s osobitou atmosférou v B-čkovom prevedení za A-čkový rozpočet. Poteši Mickey Rourke vo veľmi slizkej úlohe i čestná úloha Michaela Caine. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore