Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

ARI50

Pomsta ve filmu je vždycky super ale musí se nato dát dívat, musí to být akční poprava a ne jen snaha o film. ()

matestlust

Docela zábavná akční podívaná...Klasicky stále nasranej Stallone,do toho ještě víc rozzuřenej Mickey Rourke...Ale z průměru nevybočí ani za nic... ()

Bauer

Rvačky, automobilové honičky, střílečky a drsný hlavní hrdina. Přesně to, co má mít spravná akční jízda. Tohle je bez pochyby akční film, ale více zde převládá drama a právě to je ten důvod, proč je to lehce nudnější. Samé dialogy a akce minimální. Bohužel jsem neviděl Chyťte Cartera z roku 1971, takže nemohu srovnat s tímto filmem, ale věřím, že ten starší snímek bude asi lepší. Sejměte Cartera má docela povedenou zápletku, i když pomsta je stále omílána, takže originilita je pryč. Originální je však kamera, která se nás snaží již od první minuty zaujmout a je pravdou, že se to daří opravdu dobře. Sylvestera Stallona žeru! Je to můj opravdu oblíbený herec. Akční hvězda! Ale zde nehraje žádnýho Ramba, nebo Mariona Cobrettiho. Jeho postava má problémy, jako každý člověk. Je drsný a zároveň nehorázně cool. Ty stylové vousy, sluneční brýle a oblek ve kterém vypadá neuvěřitelně nabitě z něj dělají nelístostnou cool mašinu na zabíjení. Netradiční role pro Stallona ale zhostil se jí velmi dobře. To samé se dá říct i o Mickey Rourkemu. Snímek balancuje někde mezi 3* a 4*, jenže té akce jsem čekal přeci jen více a proto se ukláním k těm 3*. Na to, že šlo o remake, si myslím, že to mohlo dopadnout i hůř! ()

duklak2

Ne, prostě ne. Zde pan Stallone zklamal. I když vina samozřejmě neleží jenom na něm. Scénáristé to nějak s tím příběhem nevychytali. Akce zde mělo býti rozhodně více. Dovedu si představit, že někteří diváci v průběhu filmu usínají a to je vždy chybou. Já jsem sice vydržel až do konce, ale nyní lituji zbytečně ztracených devadesáti minut života:) Přece čas jsou peníze, sakra, ne?:) Hodnotím slabými a bezduchými dvěma hvězdami:) ()

oLí

7.5/10 Slabší než originál, ale rozhodně ne díky hlavní roli. Protože tenhle v šedým sáčku s kurva bradkou, vytrhaným obočím a napuchlým ksichtem Stallone mi jako strejda Jack padl do oka rozhodně víc než zrzavej kudrnáč kurevník Caine. Slyova Cartera jsem si prostě oblíbil víc díky jeho charakteru. Potěšilo mě zde nemálo odkazů na původní film, kterých jsem si logicky všiml až poté, co jsem zhlédl originál. Nesouhlasím se zdejším hodnocením. Není to pecka, ale zklamanej rozhodně nejsem. Velmi dobré komentáře k oběma filmům napsal uživatel "monolog". THEME z originálu je perfektní a ( i kdyz o chloupek mene ) dotváří atmosféru i zde. ()

PROROK14

Tak toto sa mi vôbec nepáčilo. Film oničom. Pozrel som to a nevedel som o čom to vlastne bolo. Už ho nechcem nikdy vidieť. ()

Lacike

Jeden z pripadov, ked ma film skvely trailer, ale samotny film nestoji za nic. Vdaka traileru som sa tesil na drsnu nekompromisnu pecku typu Payback. Dockal som sa neznesitelne nudnej detektivky v ktorej Sly chodi dookola od jedneho manika k druhemu pretoze mu vsetci klamu a snazi sa vypatrat, kto mu zabil brata. No a sem tam sa s niekym pobije. Malo to byt drsne, nekompromisne a s atmosferou, ktora by sa dala kraja. A vsetko toto ten film postrada pretoze je mizerny reziser. Atmosferu to nema ziadnu. Potencialne hutne sceny ako bitka vo vytahu nakoniec vyzneju komicky. Napriek R-kovemu ratingu film postrada aj akukolvek brutalitu. Jedine na co sa reziser zmohol boli divne hratky s kamerou, ktore si mohol odpustit. Jedinu hviezdicku davam za Slya, ktoremu to s briadkou a v spickovom obleku neskutocne sekne. Na plagate vyzera ako neskutocny drsniak ale vo filme je nakoniec za vola ktoreho kazdy vodi za nos a jemu trva prilis dlho kym mu to dôjde. Este ma mrzi, ze sa vo filme mihne kopa znamych hercov, ale nikto z nich aj tak nema prilezitost cokolvek predviest. Je to proste po kazdej stranke sterilny film. V tom obdobi Sly tocil neskutocne sracky. 3/10. ()

Ouwen

Zřejmě můj nejoblíbenější film se Slym. Musim zdůraznit, že není natolik kvalitní, aby si zasloužil pět hvězd a proto je mnou tenhle minimalistický epos nadhodnocen. Před asi pěti lety jsem Cartera sjížděl hodně často, zbožňoval ty jeho nekompromisní výhružky a užíval všechny bitky. To byla doba, kdy nebylo v mém životě tolik starostí a ta image Stalloneho v tomhle snímku mě fascinovala. Prostě v patnácti mi hlavou šrotovala naivní vize bejt jako Jack Carter. Po dlouhejch letech jsem si film dal znovu a nadšenost nevyprchala. Už si připouštim veškeré nedostatky, na druhou stranu se mi podařilo je odsunout na druhou kolej, přizpůsobit se a užívat si každou scénu - excelentní režie, nápaditá kamera... když Carterovi je úzko, pukaj mu nervy, tak se kamera roztřese, je matná, rychle se stříhá a dodává to autencitu těmlem momentům - špičkovej soundtrack, nádherné theme, pohlcující píseň na pohřbu, která tuhle scénu dostává do jinejch rozměrů, rocková instrumentálka během jedné honičky... film má i fešné úvodní titulky a stylovou atmosféru. Celé je to takové civilní, normální, minimalistické. Často se dění odehrává v noci, za hutného deště, kde jsou utlačeny dialogy do pozadí a je spíš slyšet déšť, jak tluče na parapet. Líbí se mi i interakce okolí.. týpek kupříkladu nechá odemčené auto, které má využití pro následující akční scénu, lidi kolem se chovaj normálně jak za běžného života.. třebas, když někdo si neuvědomí před sebou Stalloneho, omluví se mu a jde dál, či žena strachující se ve výtahu mě zaujala a takovédlé drobnosti mi udělali radost. Emoce fungují, zejména dialog na střeše, jinak akčních scén moc není - dvě skvělé honičky v autech, které jsou dlouhé a zanechaj za sebou bordel, pár krátkejch bitek, jež trpí špatným umístěním kamery, ale není to nic hrozného. Nemaj choreografii, jsou to jen directy a háky (eliminace poskoka v kuchyni a ve výtahu těch dvou šašků mě fakt dostala) no a občas padne střelba. Herecké obsazení je super, sice postava Slyho se občas zachovala divně, ale jak říkám - jde z něj respekt, ostatní se z Cartera klepou i během konverzace, působí charismaticky, má spoustu skvělých hlášek, jeho neteř je nádherná, baví i její mamka, potěšil Mickey Rorke s šílenou úlohou, Michael Caine má taky co nabídnout a rád jsem ho viděl, Johnny Strong nevýraznej, ale on mi to vynahradil v jiných dvou filmech, Rhona Mitra měla už lepší role, no a pak ten miliardář byl hodně zajímavej. Film, kterej je pro mě definicí nostalgie a pokud ho budete brát takovej jakej je, a né jako akční film, budete se bavit. Určitě jsem jej neviděl naposled... ()

corpsy

No nebyť Stalloneho typického robustného ( občas aj nechtiac zábavného ) prejavu, o film by som ani nezakopol. ()

Marsik

PRIMA MAX HD - "Dobrý den, jste členem klubu? Jsem tu s panem dolarem :) Pořád rovně!" Doporučuji s 1. českým dabingem z roku 2002 (vysílají ho téměř všechny TV a je i na DVD), některé hlášky jsou fakt boží. 75% // (7.1.2020) FILMBOX - Film i Sly v téhle roli mě pořád bavi. Tentokrát jsem měl smůlu na nový dabing od Filmboxu, který neni dobrý a trochu mi to kazilo dojem. Procenta ale nechávám. 75% (with J.) ()

themic

Nájemný zabiják s jedním, ale za to drsným ksichtem..! Akční atmosféra tomu vážně nechybí... Pokud je čas, tak proč se nepodívat..:) ()

Ellmariachi

Film plnej protikladů. Máme si myslet, že Jack Carter je hrozně drsnej borec a že se zapletl s nějakou porno mafií, nebo co to je.A ta má bejt jakože taky drsná. JC jako Sly a ti druzí v podání Mickeyho Rourka, Michaela Caina. To by mělo fungovat ne?Pak tu máme ňákýho borce, šlapku, počítačovýho blázna. Hrozně bohatýho a může si všechny koupit. Smutný je, že žádná z těch postav mezi záporáky nemá nic, proč bych si je měl pamatovat, mít z nich respekt, nebo se jich bát. Šlapka je doslova pátý kolo u vozu, Ten mlaďoch co si užil s neteři .. no budiž, svoje si splnil. Zbohatlej ajťák ukazuje svojí moc pouze tím, že má golfový hřiště a borce co umí dělat kafe. MR má sice svaly a rád je ukáže, ale ve finále dostane od zdecimovanýho Slye na prdel až moc snadno. No a MC? Od prošedivělé hlavy, která by měla zaručovat mazanost čekám víc, než že se nechá chytit u auta a čeká , že Sly nedokončí co začal. Krása, prachy, svaly a rozum jsou zde za jakž takž krásu, ubrečenej golf, něco pro dámskou část publika a senilitu. A zpět k hlavnímu drsňákovi. Když se ho kurňa všichni tak bojej, proč jedinej odpor byl neustálé posílání Slye pryč a ne pořádnej protiúder?! Prostě fakt divnej film. Smutný ale na tom je to, když si člověk uvědomí, že se sice jedná o Slyovu třetí ligu, tak v tý dnešní by si zahrála tu druhou a v pohodě by se mezi Parkery, Taken 2 a jim podobným zachránila. 55 procent a to jen díky obsazení a neteř. ()

gogos

Po nějakých třech letech se Sly vrací k hranému filmu. Kambek to sice není nejlepší, ale film je průměrná podívaná. Působilo to na mě jako novodobá Cobra... o trochu lepší.... prostě 3 hvězdy... ()

blackrain

Ve filmu se sešli dva velcí hollywoodští drsňáci, Stallone a Rourke. Nikdy před tím spolu ve filmu nehráli. Je to klasický příběh o pomstě a zodpovědnosti. ()

kaylin

Stalloneho mám prostě rád, a tak podle mě ten film stojí alespoň za nějaké ty body, i když tohle je něco, co se nedokáže rozhodnout mezi tím, jestli se bude jednat o komedii, nebo skutečně vážný akční film. Je to vyměklé, je to špatně rozvržené a finále tomu vlastně chybí, jen se top celé tak nějak nezajímavě uzavře. ()

YURAyura

Original to neni, atmosferou to taky jaxi neplyva, zaujme snad jenom hlavni hrdina z originalu v roli padoucha a nebo MickyTrubka. Sly je sice po Arnostovem vzoru drsny jak smirgl, coz je sice sympaticke, ale nema to "vejsku". Skoda, film je jinak docela divatelny ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore