Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

char_t

Atmosféra a hudba super, ale strašlivě se to tááááááhne... Btw, kdybych nečetl v promo textu slova jako "komedie" či "Homér", vůbec by mě nenapadlo je s tímhle kouskem spojovat. Průměr. ()

vickeyek

Skvěle šílený film plný narážek, skvěle volené hudby, amerického slangu nebo zajímavých postaviček. Herecké obsazení je náramné - George Clooney představuje coby jediný trochu známý herec hlavní roli, Holly Hunterovou známe možná spíš podle obličeje z některých seriálů, přesto si roli manželky jednoho z "Hochů od Syslí řeky" - "Soggy Bottom Boys" skvěle vystřihla. Oba ostatní hoši byli úžasně pitomí. Odysseova dobrodružství jsou inspirací, ovšem zdaleka ne jedinou. Trochu mi to připomínalo styl Johnnyho Cashe či knih Johna Steinbecka... Film je i velice zajímavým předmětem interpretací, neboť je plný různých předmětů - symbolů, jako např. pomáda na vlasy, brýle a pes ďábelského šerifa. V pozadí děje probíhá i politická kampaň, která je zde znázorněna tak, že to připomíná ty naše volby (taškařice). Prostě nezapomenutelný film, stejně tak i soundtrack. ()

Ukubumbahoo

Další z vynikajících komedií od bratří Coenů, dokonce jedna z mých nejoblíbenějších. Navíc vynikající hudba. Nemáte pomádu do vlasů? Nebo aspoň síťku? ()

Heroine

Bratři Coeni mají takový zvláštní styl, který opravdu nemůžu vystát. Tady se jim výjimečně podařilo, vyhnout se "coenovským" klasikám, a je to docela úleva. Vcelku je to docela dobrý film, i když něco mi na něm pořád nesedne. ()

JirkaLexa

Kouzelný film v malebných krajinách starého dobrého Mississippi. Komediálně pojaté a zároveň dosti podivuhodné příhody tří přátel ve mě vyvolávají zvláštní pocit podobnosti spojené s filmem Forrest Gump. Každopádně mladý George Clooney stojí určitě za to. K tomu všemu nálož perfektní americké muziky 30. let. Opravdu mě to příjemně potěšilo a hlavně pobavilo... 80% ()

Evander

Bratři Coenové mají nepochybně velké nadání točit přinejmenším netradiční filmy. Ne vždy je to ovšem ku prospěchu věci... Tentokráte jsem se značně nudil. Film je sice dost ztřeštěný, nikoliv však zábavný. ()

GOREGASM

Tak "Bratříčkovi" jsem pronikl pod kůži až na tří a půltý pokus. Třicátá léta, americký vidlákov, tři uprchlí vězni a hlavně kvalitní pomáda na hlavu George Clooneyho. Coen brothers dobovou atmosféru umí sakra dobře a opět si vydatně pomáhají téměř neuvěřitelným a zároveň tak chytlavým příběhem, který svými dvěma vrcholy definitivně zlomil moje hodnocení na maximum. Jakkoliv jsou osudy hlavních hrdinů bizarní a nezáviděníhodné, je vše podáno v tak pohodovém duchu, že si prostě nepřipustíte, že by to mohlo špatně dopadnout a naopak tušíte, pokud alespoň trochu Coeny znáte, že za každým dalším scénáristickým rohem, čeká překvapení. Úžasní herci, parádní atmosféra a prvotřídní story, to bych asi mohl napsat ke každému jejich filmu :-) 100% ()

Wargoo

Strašná nuda. Ale neviem si predstaviť ako inak by sa to dalo natočiť, nakoľko 30te roky v Amerike boli asi rovnako nudné. 2** za neokukané obdobie 30tych rokov a ústrednú trojicu. 21,014% ()

plagjoklas

Veľmi pekná retrokomédia a netradičné prerozprávanie Homérovej Odysey zabalené v príjemnej a zábavnej forme. Coneovci sú veľmi zručný filmári a týmto filmom to len potvrdzujú. Po trošku tvrdších snímkoch prichádzajú s niečím ľahkým a tak nesmierne pohodovým, že to vyráža dych. Herecké výkony sú bezchyby, hlavne Clooney a tá hudba... K tomu slová netreba, treba to jednoducho vidieť. ()

Miki68

Na první shlédnutí jsem si říkal - dobrý, ale nic moc. Ale jak roky jdou, stává se z "Bratříčka..." jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Úžasná kamera, skvělí herci, perfektní scńář... a ten soundtrack!!! Down to the river to pray, Man of the constant sorrow - jeden hit vedle druhýho. Skutečně nezapomenutelné. V mé filmotéce na jedné z nejvyšších příček. ()

Cruchot

Tenhle film šel tak trochu mimo mně. Docela jsem se nudil. A Coenovic humor se nesl na jiné vlně než by mi byla blízká. Navíc mě celkem iritovala i hudba. Nic proti country ani spirituálům (potažmo gospelům) obecně nemám, ale nesedlo mi to (kromě hitu Blátošlapů - ten je výtečný). Na druhou stranu hudba určitě podpořila celkovou atmosféru filmu. Jednu hvězdičku za skvělého Clooneyho, druhou za posledních 15 - 20 minut, které ve mně zanechaly asi nejtrvalejší dojem. ()

raelz

Co jsem od lidí slyšel, tak tenhle film je o ničem. Já mám rád filmy o ničem - je to jediné, o čem něco vím. ()

Barak

Úžasný a kouzelný film. Banda tři chlápků uteče z vězení hledat milion dvě stě tisíc dolarů, které jeden z nich kdysi zakopal. A na té cestě je čeká opravdu pekelné množství méně či více absurdních gagů, které musí pobavit snad každého. Výborně se podařilo podchytit atmosféru let dávno minulých, hodit tomu hezký vizuální nádech, a navíc vydat moc krásný soundtrack plný ještě krásnějších a skvěle se poslouchajících písniček, které přesně zapadnou do filmu a dovedou ho ještě více k dokonalosti. Nejvíce si svou roli vychutnal asi George Clooney, na kterém jsou nejlepší ty jeho ulíznuté vlasy, o které si tak dobře pečuje. Je to hodně vtipné, je tam spousta gagů, furt se tam hláškuje, hraje tam skvělá hudba.. zkrátka je to výtečná, inteligentní a chytře napsaná komedie - spokojenost na místě.. nejlíp to asi vystihne slovo "kouzelné".... ;) ()

bolf!k

Strašně pohodovej film, kterej může někoho chvílema nudit, ale mě hodně bavil. Hlavně Clooney a několik vedlejších postav mě potěšili :) 85% ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)