Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

donvitoso

Jeden z těch průměrnějších výtvorů Coenovců. I přes celkem nudný úvod docela vtipná a oddechová záležitost. Kvalit Lebowskiho zdaleka nedosahuje, ale odřený 4 hvězdičky si zaslouží (tu čtvrtou za Hochy od Syslí řeky a Georgeovu pomádu :)) ()

Rabina

Skvělá a poetická záležitost z dřevních dob country, vymazlená hudba a skvělý ústřední kvartet (počítám i toho, co svou duši prodal ďáblu) ()

HappySmile

Od trojice bratři Coenovi a George Clooney jsem čekala víc... Příběh nic moc, neměl hlavu, ani patu, ani nebyl vtipný, ani ho neprovázela dobrá hudba... Pořád jsem se musela dívat na hodinky, jestli už bude konec. U pár scén jsem se zasmála, ale bylo to spíš u konce a už to moc celkový dojem zachránit nedokázalo. ()

honajz2

Většinu filmů bratří Coenů bych dokázal ve zkratce popsat úplně stejně - je to jiné, je to své, je to originální a to je tak vše pozitivní, co bych o tom dokázal říct. Je to prostě jak co a jak kdy, zajímavých nápadů je zde sice dost, ale bavily mě jen některé, určitá podmanivost v tom taky byla, ale příběh tu jako tradičně nehrál moc roli a tak mě to místy i krapet nudilo, ta absurdnost taky ne vždy funguje a chvílemi je to jenom šílené než absurdně vtipné a i když se mi to celkem líbilo, zas tak úžasný zážitek, abych to někdy potřeboval vidět znova, to prostě nebyl. No a konec je tradičně Coenovský - nijaký. Fakt by mě zajímalo, jestli je to neschopností nějaký pořádný vymyslet, nebo v tom hoši mají nějaký záměr... Silné 3* ()

vydumnica

Strašne príjemný soundtrack a celkovo je O Brother, Where Art Thou? taká fajn oddychovka, niečo v štýle The Blues Brothers. Jednoducho povedané feel-good road movie, u ktorého sa ale absolútne neviem rozhodnúť medzi 3 a 4*. "You Are My Sunshine" - Norman Blake[Arte]. 70%. ()

marcek

A teď babo raď mám dát 4* nebo 5*?? Toť otázka, takhle dobrou komedii sem neviděl jak je rok dlouhý. Parádní film, na který budu vzpomínat snad do konce života :D ()

WoWoW

Bylo to Coenovsky vtipné a perfektně natočené. Ani herecké výkony nebyli k zahození a to hlavně ústřední trojce Clooney, Turturro a Nelson. Ale přece jen jsem si celý film říkal, že tomu něco chybí. A to něco bych nazval lehkostí. Prostě mi to přišlo takové vydřené a některé okamžiky byly až malinko trapné. Co mě naopak opravdu potěšilo, byl naprosto stylový soundtrack. ()

Langy10

Tak tento film jsem viděl asi 10 krát, ale až dnes celej :D .... Po každý jsem usnul, ale konečně dneska jsem ho dokoukal :D ... Jinak fakt to byl hodně dobrej dobrodružný film, kterej stál za to ho vidět... ()

Streeper

Dlouho jsem se tak nepobavila. S bratry Coenovými jsem jak na houpačce. Jednou se mi jejich film líbí, pak zase vůbec, tohle patří naštěstí do té první kategorie. Je to vtipný, film krásně utíká a herecky skvěle zahrané. Opravdu jsem se bavila a navíc se mi líbí, že si Coenovi pohráli s Homerovou Oddysseou a přetvořili do to komediální moderní podoby, která se nemá za co stydět. ()

ad

Ano, Coeni natočili spoustu lepších filmů, ano, struktura a stavba Bratříčka je trochu roztříštěná a ano, proto chvílemi celkem nudí a chybí mu poctivé tempo...a ano, bylo už natočeno mnoho lepších filmů na téma útěk z vězení (i když se jedná asi o nejoriginálnější využití témat z Homérovy Odyssey)...ale když ono je to tak krásně a šíleně bezprostřední a odvázané!!!!! Nečekejte ale čistou komedii, tou Bratříček určitě není, ačkoli v něm něco humoru je, nenechte se zmást a prostě si tento úlet užijte... 3,5* ()

tomtomtoma

Putování tří uprchlých trestanců, ve 30. letech 20. století, Everetta (George Clooney), Peta (John Turturro) a Delmara (Tim Blake Nelson) za domělým pokladem. Dostávají jednu lekci za druhou, dostávají se do nebezpečných situacích, ale i zábavných a osoby, které míjejí jsou tak nějak stále napřed. A tak se seznamují s černošským muzikantem Tommy Johnsonem (Chris Thomas King), se kterým nahrávají hit dřevní muziky, jsou okradeni prodejcem biblí Velkým Danem (dobrý John Goodman), jsou zrazeni Petovým bratrancem Washem (Frank Collison), jsou okouzleni sirénami (Mia Tate, Musetta Vander, Christy Taylor), chvíli cestují s bankovním lupičem Gergem Nelsonem (Michal Badalucco), gangsterem, který o sobě říká, že měří tři metry, mají trable s ku-klux-klanem, kterému šéfuje kandidát na guvernéra státu Mississippi Horner Stokes (Wayne Duvall), jsou pronásledováni policisty, pomohou guvernérovi Taťkovi O'Danielovi (Charles Durning) k opětovnému zvolení. A jako odměna je jim udělena milost a dostávají se ke skutečnému cíli, kterým je Everettova žena Penny (Holly Hunter). I když jsou ženy tak marnivé. Jinak výborná kamera a místy velmi vtipné situace. ()

C0r0ner

Bylo tam pár věcí, kvůli kterým stojí za to to vidět. Špičkový americký buranský přízvuk (dabing musí tohle zákonitě zazdít). Parádní soundtrack a hlavní písnička. Jedna z nejlepších rolí Johna Goodmana vůbec. Bezvadně šaškovská ústřední trojice blbů. Ale na plný počet to prostě není. Proč? Protože Coeni. 85% ()

Wormboy

No tak toto ma teda velmi nechytilo...a dodavam, ze ani na druhe pozretie, aj ked miestami to bolo celkom vtipne. 2,5/5* ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - George Clooney + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

zette

Celkem prijemny film o trech uprchlicich. Scenar sice nicim originalni neni, zpracovano je to ale hezky. Je zde par velice vtipnych scen, za vsechny bych jmenoval postavu George Nelsona a jeho hlasku " merim tri metry a stale rostu". Bohuzel, behem filmu je spousta nudnych scen, ktere film tahnou do prumeru. Slaba ctyrka. Bratri Coenove maji bezesporu talent, stale vsak cekam na nejakou skutecnou pecku. Zatim marne, stale vsak verim... ()

Fallen_One

Nemastné, neslané, nezajímavé. Ale průměrně provedené a zas tak špatný to nebylo. Ale abych hodnotil opravdu spravedlivě dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, dávám hvězdy 2. Kdo má rád Zelenou míli nebo Shawshank, bude učůrávat blahem. Ti druzí budou jen přihlížet na co se to vlastně dívají. ()

lakikaki

Pomaly plynúci veselý film s výbornými hercami, pohodovou 30's hudbou, vynikajúcou kamerou a veľmi podivnou atmosférou, ktorej sympatickosť je vecou veľmi subjektívnou. Mne nálada filmu našťastie sadla a nakoniec udeľujem silnejšie tri hviezdičky; štvrtú veľmi pravdepodobne pridám po pozretí v pôvodnom znení, český dabing je totiž (technicky) dosť nevydarený. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)