Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

m62

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Skvele zachytená atmosféra juhu USA v 30-tych rokoch, vynikajúci soundtrack a perfektné postavy a postavičky. ()

cerva82

z pocatku jsem nemel ani chut se na tento film divat, bylo to spise z donuceni. Tento film me vsak mile prekvapil. Vse bylo brano s humorem a za podivani to rozhodne stalo. U filmu jsem se nenudil. ()

jefljdasfljs

Naprosto úžasný film, na který se můžu dívat pořád dokola, a jen tak mě neomrzí. Nechápu příspěvky, ve kterých se hodnotitelé odvolávají na nesnesitelnou nudu. Tento film vidím přesně naopak. Ono je třeba si uvědomit, že v mnoha scénách jde o parodii na hollywoodké postupy, pokud tohle člověk nepochopí, tak je jasné, že u něj film automaticky ztratí minimálně polovinu bodů. ()

Necrophobic

Tenhle film je z těch co rozdělí diváky na dva tábory ,jedni ho budou nenávidět a druzí opěvovat.Já jsem si Bratříčku kde jsi užil na plno až na druhé zhlédnutí a musím říct ,že je to film vyjímečný . Naopak třeba kultovní Fargo jsem po asi 13 letech už tak neocenil.Rozhodně krásný nadčasový filmek se skvělým obsazením. ()

Tobias_Sin

Film mě naprosto dostal svým obsazením, výbornou hudbou a takřka neuvěřitelnými scénami, typu: náhodně shlédnutí kukluxklanového shromáždění, setkání s ďáblem, hudební vystoupení Hochů od Syslí řeky,... Koukat na naprosto prosťoučky výraz ve tváři Tima Blake Nelsona bylo naprosto boží!! Skvělá komedie.. A hlášky: ,, co moje vlasy!" , ,, a teď babo raď" , ,, á krávy, tak ty mám rád ještě míň, než poldy" , ,, z Píta se stala žába" ,... prostě luxusní.. ()

Antarius

Skvělý film. Zábavné scénky, ta písnička je prostě perfektní, herci dobří, líbí se mi námět, myšlenka i scénář. Prostě perfektní dílo. ()

stuj

Taková road movie. S dobrým obsazením a docela vtipná. Tedy ze začátku, pak bohužel jaksi omrzela. ()

xSimax

Geniální Clooney, geniální Turturro, geniální film. S vyjímkou filmu Big Lebowski nejsem fanouškem Coenů, ale tento film potvrzuje pravidlo, že každý film, který natočí je úplně jiný. Pro Clooneyho konečně role, kde se mohl vyřádit bez lámání ženských srdcí a 2/3 filmu v obleku. Hudba seděla jako "prdel na hrnec" a bavila, vyloženě odpočinková záležitost. Označil bych to za hudební komedii s 30.let minulého století. Oceňuji stopáž, která byla tak akorát. ()

Rathe

Tohle bylo opravdu příjemným překvapením. Ani nevím, čím mě to tak zaujalo. Když si to zpětně rekapituluju, tak příběh sám o sobě nebyl tak zajímavý jako to prostředí, kamera, hudba a prvky humoru i tragédie. A po pravdě ta jejich písnička byla vážně chytlavá. A konečně jsem rád, že jsem viděl Clooneyho i s trochu jiné stránky. Ačkoliv jeho upravenost nechyběla ani zde - jo pomáda a síťka na vlasy. A moment s Ku-klux-klanem taky neměl chybu. ()

Oxytocin

Na předmětu Hospodářských dějinách USA ve 20. století na VŠE nám učitel vyprávěl některé události, které byly zobrazeny v tomto filmu. To byl podnět, proč tento netypický snímek jsem si dříve vyhledal. Režie Coenovi má něco napovídat asi tak, jako když by tam byl napsaný Tarantino pod akčním žánrem. Skvěle zpracovaná dobová atmosféra USA. Přes některé slabší chvilky (zpívání v řece) se jedná o vtipný film. ()

Zikfryd

Abyste si zamilovali tento film, asi musíte mít trochu rádi country. Je tu spoustu úžasné muziky. Scénář i režie jsou skvělé a je z nich cítit rukopis bratrů Coenů. Herecky samozřejmě exceluje George Clooney, ale ani ostatní nezaostávají. ()

vinson003

Příjemně mysteriózní příběh tří vězňů, které společný útěk svedl dohromady. Trochu trpký popis jižanského života v blíže neurčité době tipoval bych šedesátých let. Celé mi to připomnělo putování Odysea se svými bratry vložené do pár dní. Bratřičci odolávají nástrahám nebo se setkávají s neuvěřitelnými postavami nebo výzvami. Osobně nemůžu zapomenout na múzy u potoka na kamenech, nebo zpěv na politickém mítinku. No a konečná potopa, jako symbol očisty té doby plné nenávisti a hlouposti, kdy přežívá jenom to čisté a bratrské. Přemýšlivá i smutně humorná sága, která vás dojme, pobaví i inspiruje. ()

andy60

Nějak to na mě nezabíralo. Ta trojka se fakt chová jako magoři a na můj vkus to postrádá humor. Tedy snaha o humorné situace tam je, ale u mě se míjely účinkem (to už se mně u Coenů stalo několikrát). U Lebowskiho jsem se bavil od začátku do konce, padala tam jedna lepší hláška než druhá, zatímco tímhle jsem se spíš pronudil. ()

BigJohn02

Geniální variace na Homérovu Odysseu s fantastickou atmosférou a perfektním soundtrackem. Bratři Coenové si prostě nasrali do bot, protože tenhle svůj kousek nemohou nikdy překonat. Sorry, Dude! ()

Sejkorka

Dlouho jsem neviděl tak pěkný film. Člověk nepřemýšlí nad některými "zádrhely" v ději, o to tu nejde. Je to milé, vtipné, pár překvapivých zápletek. Pochopitelně, hudba. Nejsem zrovna příznivec country, ale tohle sedí. Protože to není jen country, ale bluesové kořeny hudby, ghospely, prostě dřevní černošská hudba. Okamžitě stahuju sountrack, který byl prý snad ještě úspěšnější, než film. .... Dáš si sysla ? ()

luciferrus

Po létech s odstupem to asi vnímám jinak. Spousta drobných narážek, skrytých vtípků, navíc místy dost mimo běžné hranice. Skvělej film, na jehož potenciál jsem si musel počkat. ()

JohnnyCinema

V této poloze role jsem George Clooneyho jako herce doposud neznal. Při této vidlácké jižanské komedii jsem se ale bavilt od začátku až do konce. Pokud má člověk kromě legrace navíc rád i  bluegrass (ve filmu nazývaný „dřevní muzikou“), tak už mu ke štěstí nic nechybí! ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)