Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Kroupa

Tohle je film do pohody - pokud potřebujete jemnou a intleigentní zábavu, která vás pozitivně naladí, vybrali jste správně. K pěti tomu něco chybí, ale přesto je to výborný film. Pokud od Penny očekáváte, že bude tak věrná a cílěvědomá jako Penelope, budete "mírně" překvapeni - už dlouho jsem takovou mrchu neviděl :-D ()

Emzet

Nádhera. Clooney a jeho pomáda, dokonalý Turturro, velmi svérázný humor, dost šílený děj (ty...."Sirény", či co to bylo, nechápu dodnes). Nesmím též opomenout krásnou stylizaci a perfektní hudební složku (Burnettova klasika Man of Constant Sorrow je v podání ústřední trojice dost možná jednou z nejlepších písní, co jsem kdy ve filmu slyšel). Skvělý film? Každopádně. ()

Pajčus

Přesně tak, jak jsem se cítil po zhlédnutí tohoto filmu, bych se chtěl cítit po zlédnutí každého. Pln dojmů, pobaven, ale i rozlítostněn a se slzičkou na krajíčku. Za mě jasných pět! ()

RomanHyde

Coeny mám velmi rád, ovšem tohle jsem opravdu nepobral. Nemůžu film označit ani jako oddechovku, protože mne sledování neuvěřitelně vyčerpalo. Kdyby to nebyli Coenové asi bych se neprotrápil k závěrečným titulkům, což mi dalo zabrat asi tak jako výstup na Mont Blanc. Film je natočen jako variace na Homérovu Odyseu usazenou do jihoamerické oblasti 30. let minulého století a já jej hodnotím jako zbytečný. Už vůbec mi hlava nebere oscarové nominace za nejlepší film a scénář. Oceňuji Clooneyho mimiku a komediální podání , ano tohle mu taky jde, ovšem to je tak vše. K tomu všemu utrpení jsem ještě musel 106 minut poslouchat v podstatě nonstop americké country, k tomu netřeba další komentář... ()

chalp

Super herci, perfektná hudba, dobová atmosféra presvedčivá, ale všetko ostatné neuveriteľná nuda, najma čo sa samotného scenáru týka.Najslabší Coenovský snímok, ktorý ma veľmi sklamal, ale tak bratia Coenovci majú na účte toľko grandióznych snímkov, že im jeden, alebo dva šmejdy pokojne odpustím :) ()

dude1

Teda musim sa priznať že na prvý krát sa mi to moc nepáčilo,ale na druhý krát som sa rehotal ako blázon. Presne ako na Burn after reading.To je proste coenovský štýl. 80 percent. ()

Greg25

Typicky Coenovský film, se zajímavými myšlenkami, scénami, které si můžete domyslet podle svého, s typicky dobrým námětem a prvotřídní filmařinou, která se jen tak nevidí. Jenže já mám u snímků bratrů Coenových (v tomto případě spolu napsali jen scenář, ražíroval pouze Joel Coen) trochu problém - považuji je za zajímavé, hodné zamyšlení a poctivého shlédnutí, jenže málokdy vtáhnou do děje tak, aby vás přímo pohltili, mají sice atmosféru, ale tu dokážou na člověka přenést opravdu jen v některých scénách. Přesto stále tvrdím, že filmy těchto filmařů jsou více než pozoruhodné a mají svůj osobitý styl, který je hoden uznání už proto, že na svůj styl nemá většina dnešních režisérů buď odvahu nebo talent a také proto, že přinášejí myšlenky k zamyšlení i po skončení filmu. V případě Bratříčku, kde jsi? je vynikající zejména poslední půlhodina filmu, která vás stoprocentně přesvědčí o tom, že tenhle film za shlédnutí více než stál. Je to film na který jen tak nezapomenete, který má všechno coby film měl mít, ale přesto mě tam pořád chybí to téměř stoprocentní vtáhnutí do děje. 70% ()

laFei

Bratři Coenové mne nikdy nezklamali. Někteří tvrdí, že Bratříček je oproti jejich ostatním dílům odlišný, ale mě to tak vůbec nepřijde - Stále přítomný správně černý humor, odkazy a jisté poučení dělá z tohoto filmu skvělý zážitek. Práce s filtrem, dobovým bluegrasem byla opravdu dobrá volba a dokázal ve mě opravdu vyvolat pocit vycestování zpátky do 30 let (což se většině filmů z této éry nepovede, možná s vyjímkou Road to Perdition, ale to je trochu jiná liga). Od srdce jsem se zasmál mnoha scénám (ať už trochu zvrhlé zabíjení krav a vlastně celé postavě George Nelsona, Clooneyho postavě posedlé pomádou či narušení srazu KKK) a dávám jednoznačně za 5*. ()

toi-toi

Na tento film Coenovcov som si šetril veľmi dlho a ešte dlhšie som bol naň zvedavý. Naozaj som rád, že som ho videl. Skvelo atmo, hudba, a herci - hlavne Turturro a Nelson, jednoznačne kraľujú v skvelom ansámbli. ()

Pawlisman

Zajímavý orginální snímek s dobrou atmosférou i spádem. Překvapivě dobrý Clooney. Parádní hudba a legrace, které jsem věřil. 8/10. ()

Kerbello

Výborný film, jehož hlavní znělku od Soggy Bottom Boys jsem si neuvěřitelně oblíbil. Jsou to vlastně klasičtí bratři Coeni - panoptikum postav smíšené s příjemným tempem a skvělými nápady a hláškami ("Sysla?"). Clooney exceluje, film se ke konci ukáže, že má mnohem větší příběh než tvrdil na začáku, snad jedinou výtkou bych měl k délce, jelikož tam bylo pár prázdějších míst. Ale co, vlčí mor, je to výborný film. ()

Nolanofil

Výborný Clooney a jeho sieťka a pomáda na vlasy, slušný scenár ktorý pobaví a asi v polke stratí šťavu a trošku nudí. No v poslednej pól hodinke sa zase preberie a začína baviť. 30- te roky sú tu dobre vystihnuté a atmosféru udržuje pekná hudba, ale aj tak ostal u mňa malý pocit neuspokojenia. ()

Ulrich

Tento kousek bratri Coenu je jeden z tech filmu, ktery u me stoupa s kazdym dalsim shlednutim. Nejprve jsem dal za tri a rikal si, ze to celkem slo, ale precejen se to trochu vlece, a nedosahuje to kvalit jejich nejlepsich kousku. Po druhe jsem si uz mnohem lepe vychutnal neskutecne pohodovou atmosferu a skvele songy (soundtrack teda Coenove umeji v kazdem filmu dat dohromady opravdu skvostne). No a ted pri kazdem dalsim videni si uvedomuji, ze tento film jiz naprosto zeru a chtel bych se do tohoto buranskeho, jizanskeho zapadakova, kde se zpiva na kazde verande nastehovat :) ()

ypres.bass

Je to jedna z mých srdcovek, tak to berte v potaz. --- Příběh o putování tří uprchlých trestanců americkým Jihem 20.let, je tam lehká paralela s Homérovou Odysseou, a o tom co lze potkat za lidi. Je pravda, že film docela stojí na Clooneym a Turturro a Nelson mu spíše sekundují. Výborným oživením je vedlejší linka spojená s písničkou od kapely Soggy Bottom Boys (ti tři když se ocitli v opuštěném studiu uprostřed polí) ()

outsider

Moje první setkání s bratry Coenovými...nevím jak se k tomu postavit. Byla to příšerná blbost nebo to byla geniálně natočená moderni Odyssea? Každopádně vtip tomu nechyběl, (i když polovinu vtipů vytvářel George Clooney se svojí závislostí na pomádě na vlasy). Hudba dokonale dokreslovala atmosferu, skvela kamera...Po prvním shlédnutí hodnotím film jako průměr, ale jestli na něj ještě narazím,ráda se podívám znovu a pak třeba přehodnotím...Rozhodně však dám režisérům šanci v jejich dalších filmech. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)