Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Perverz

Oddechovka. Totální Coenovic, vtipná oddechovka. Humorná fantazie třicátých let, film je natočen s lehkostí a fakt dobře se na to kouká. "A teď babo raď" "A teď babo raď" "A teď babo raď" "A teď babo raď". Ku-klux klan, mírně přihlouplé postavy, skvělý hudební doprovod, typická Coenovská absurdnost a výborný scénář. ()

Rozjimatel

3,5 Táto absurdná komédia s prvkami muzikálu zreje ako víno, na druhé pozretie sa mi vidí ešte lepšia. Je to typicky Coenovsky uletené a štýlové, bavil som sa veľmi slušne, aj vďaka zábavnému dialektu v pôvodnom anglickom znení. Film je štylizovaný do 30. rokov v štáte Mississippi, jednak pomocou skvelej dobovej hudby (bluegrass, blues, gospel, country a folk) a tiež použitím žlto-hnedého zafarbenia obrazu (sépia), ktoré pridáva inak výbornej kamere na zaujímavosti. Film ťahá najmä Gerge Clooney so svojim parádnym hereckým výkonom. Vyskytuje sa tu množstvo zaujímavých bizarných postavičiek a množstvo absurdných situácií, námatkovo spomeniem zhromaždenie Ku-klux-klanu, stretnutie s vodnými nymfami, prepadnutie banky, popravu a potopu. ()

1945

Pěkná hudba - určitě si pořídím soundtrack, také povedené zpracování, ale bohužel jsem se i tak téměř celý film nudil... Holt se někdy stane, že není vše dle mých představ.... Žánr bych označil jako jediný svého druhu.....a díky tomu se film stává jedinečným výtvorem.... ()

petrfox

U Coenů je to jako na houpačce... V tomto případě je to hodně dole. Druhou hvězdu dávám za Clooneyho, jediné plus tohoto filmu... ()

Yardie

Výborný snímek natočený s neskutečnou lehkostí. Film má takovou zajímavou pohodovnou atmosféru a člověk se u něj výborně odreaguje. Tři prchající vězni, kterým se neskutečně lepí smůla na paty, ale vždy se z toho nějak dostanou a vše se obrátí k dobrému. Nejlepší postavou filmu je Geroge Clooney - ty jeho neskutečně chytré řeči pronesené naprosto úžasně květnatou mluvou mě opravdu bavily a dostávaly. To se jen tak nevidí, resp. neslyší. Oprvadu se snímek velice povedl a už se těším, až ho uvidím znovu. Howgh! ()

lukasd

Najde se tu spousta dobrých vtípků a zajímavě pojatých absurdních scén. Celé je to ale proložené docela nudnými vycpávkami. ()

Phorbo

Jako klasicky jsme se od bratrů Coenovců dočkali šílené komedie plných zvratů, dobrodružství nebo střílení. A jako obvykle vytvořili Coenovci zápletku kvůli které by jeden zabil krávu (ne to není myšleno jako spoiler :D). Dobrodružná komedie z třicátých let, kde amerikou hýbe rasismus, kukluxklan a otroctví. A hlavně je plná šíleného cowboy přízvuku rodilých američanů. Mimoto, komu se jako nelíbí Constant Sorrow musí být šílený. Je to prsotě song který rozproudil tento film. Tu scénu kdy chlapci nahrávaj tuto pisnicku jsem si poustel asi 3x. Neskutečné :) ()

conery1

Coenovci nerobia " normálne " filmy. Robia filmy krásne nenormálne, ako život sám. V každom takom príbehu je ukrytá hlboká múdrosť + fantastická kamera. A aká múdrosť je ukrytá v tomto príbehu ? " Hľadáte veliké bohatstvo. Vy traja, ktorých ťažia okovy. Nájdete bohatstvo. Nebude to však to po čom túžite. Najskôr vás čaká dlhá a strastiplná cesta, lemovaná nebezpečím. Uvidíte veci nevídatelné, nespočetné množstvo výjavov. Nebojte sa prekážok na svojej púti a váš osud sa vám bohato odmení. Keď cesta bude zlá a vy už budete omdlievať, nesmiete z nej zísť. Inak spásy nedôjdete." Clooney je excelentný komik. ()

aLPaC

Tak tomuhle dílku jsem přicházel na chuť postupně, ale po skončení projekce jsem byl ve skvělé náladě. George Clooney je v trochu netypický roli, ale je prostě neskutečně boží. A když jsem si tak sumíroval film jako celek, řekl jsem si, že tomuhle prostě musím dát pět. JEN CO SE NĚKDE TROCHU OŠPLÍCHNEM A SEŽENEME NĚJAKOU POMÁDU, BUDEME SE CÍTIT O STO PROCENT LÉPE. :D:D:D ()

laepus

Jedna z mých nejzásadnějších srdcovek, ve které Coeni nechali zcela vyniknout herecké umění všech zúčastněných. A Hoši od syslí řeky jsou moje nejoblíbenější kapela! ()

Renfield

Na jedné straně dokonale dobová atmosféra, na straně druhé předvidatelný a překvapivě utahaný příběh. Jakoby Coenovi jeli na půl plynu a nemohli přidat ani trošku toho u nich v této době tak "profláknutého" násilí. Je to s podivem, vůbec při tom, kdo stojí za, ale také před kamerou. Přímo za kamerou je to samozřejmě Roger Deakins, takže záruka kvality, která ani zde nezklamala. Kamera je fantastická, přidaný filtr a vůbec celkové podzimní natáčení ladí s atmosférou amerického zapadákova. K tomu je zde i dokonalá hudba, dokonce i ta, kterou zpívá ústřední herecké trio. U něj jsem se obával, že to až příliš potáhne George Clooney, naštěstí tomu tak není. Samozřejmě, je to hlavní role (i když teď nevím, jestli ještě hlavnější roli nemají jeho vlasy), přesto je prostor pro Johna Turturra a Tima Blakea dostačující, navíc všechny postavy jsou klasicky výborně napsané, což se ale už nedá říci o scénáři. Tedy, on by byl dobře napsán, kdyby nešlo o Coenovi v dobách největší slávy, tady je třeba očekávat něco víc a to víc jsem nedostal. Několik výborných scén ke spokojenosti nestačí, vůbec když prakticky celou druhou polovinu film kráčí špatným směrem, kvalitou dolů. 60% ()

Ollie235

,,Damn! We're in a tight spot!" Překvapivě poklidný útěk trojice trestanců, který místy až zoufale postrádá šťávu. Pár scén pobaví, vesměs ale platí, že celý film táhne Clooney a jeho kulišácký výraz. Další snímek z dílny bratří Coenů, který mě příliš neoslovil. ()

crozet

Možná na Coeny domněle slabší kousek, ale výborný soundtrack! Doporučuju všem jeho pořízení - syrové původní country, které ospravedlňuje tento hudební žánr a ukazuje jeho pravou původní (folklórní) hodnotu, v přímém rozporu s jeho soudobou globální a jalovou úrovní a prezentací. ()

hell_boy

Parádní oddechovka s lehce sinusoidní kvalitou, pvních 30 minut je famózních, poté film pomalu začíná strácet dech aby ho zase začal postupně nabírat až ke skvělému zakončení. To všechno doprovázeno chytlavými countryovými rytmi a písničkami, které jen zlepšují výsledný dojem z tohoto velmi originálního dílka. George Clooney snad poprvé v kariéře vynikající, ale zahanbit se nenechávají ani jeho dva mírně retardovaní parťáci John Turturro a Tim Blake Nelson (takhle podle mě mají vypadat blbý a blbější :), kteří byli příčinou několika výbuchů smíchu. Myslím, že není o čem diskutovat, originalita a zábavnost zaslouží ocenění=100%. ()

Kroupa

Tohle je film do pohody - pokud potřebujete jemnou a intleigentní zábavu, která vás pozitivně naladí, vybrali jste správně. K pěti tomu něco chybí, ale přesto je to výborný film. Pokud od Penny očekáváte, že bude tak věrná a cílěvědomá jako Penelope, budete "mírně" překvapeni - už dlouho jsem takovou mrchu neviděl :-D ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)