Skip

Skvěle jsem se bavil u jedné každé z těch epizodek nad šálkem kávy nebo čaje...a k tomu cígo. Paráda! ()

*Elfík*

1. povídka - kafe, které na mě mrká z šachovnicového stolku, okázale ignoruji. 2. povídka - kafe začíná vonět. Cítím ho i přes obrazovku. 3. povídka - kafe se dokonce na mě směje, začínám šílet. 4. povídka - kafe se vyrábí v mém úžasném kávovaru. Latte Macchiato, pokud to někoho zajímá. 5. povídka - kafe je velmi přitažlivý nápoj, konstatuji. Jenže, je tu problém. Neumím s ním šetřit. 6. povídka - kafe je vypito. Cigára (ač nekouřím) na mě mrkají z šachovnicového prostředí. Okázale je ignoruji. 7. povídka - cigára vlastně nejsou špatná. 8. povídka - kafe se vaří podruhé. 9. povídka - kafe je vypito, přemýšlím, jak se nejrychleji dostat k cigaretám. 10. povídka - cigára zamítám, jelikož je to velice nezdravý zvyk! Kafe se může píti stále, není zase tak moc nezdravé...! 11. povídka - Kafe, život a cigára. Cigára, život a kafe. Život, kafe a cigára. Po skončení filmu - prohlížím si google obrázky kafí a cigaret a zřejmě jsem úplně zešílela. ()

Aleee89

Film jsem měla z televize natočený asi dva týdny a stihla jsem se podívat až dnes, protože se mi do něho vůbec nechtělo. Nalákalo mě jméno režiséra (taky jeden z těch, o kterých chci mít přehled, tudíž musím vidět nějaké jeho filmy a navíc se mi líbily jeho Zlomené květiny), nalákala mě i má oblíbená Cate Blanchett. Ta odvedla skvělou práci, její povídka a povídka s Cooganem a Molinou se mi opravdu líbila (ještě by se dalo uvažovat o té s Murraym), jinak to bylo doslova utrpení. Šeď, nuda, hovory o ničem. Promiňte, ale tenhle snímek se mi moc nelíbil. Ano, je to něco jiného a experimentálního, ale taky to asi není nic pro mě... ()

radektejkal

Já jsem se bavil skvěle; vy snad ne? Tenhle humor, spíš britský mi vyhovuje daleko více než třeba potrhlé gagy českých veseloher. Skoro každý příběh mě bavil, a současně jsem se už těšil na další. Opravdu skvělá, a především nečekaná, zábava. Pobavil mě i Tom Waits s Iggy Popem, ale ten mě baví zásadně a vždycky. - Cigárko a kafíčko (takhle bych to nejspíš uvedl do kin) jsem si přitom samozřejmě neodpustil (přestože si kafíčko dávám obvykle s buchtičkou - ale o tom byla taky řeč). ()

Malkel

I když svačinu neskládám z takto zabijácké kombinace, nemůžu panu Jarmuschovi upřít, že tento civilní lidský kousek se mu opravdu povedl. Celek tvoří krátké hravé povídkové scénky. Nejsou sice všechny perfektně vypointované a rýpalové  by mohli tvrdit, že kvalita je mezi nimi až kolísavá. Ale, co na tom? Cítil jsem totiž na sto procent, jak se stírá hranice mezi filmem a realitou a já sedím u vedlejšího stolečku, posluchám cizí rozhovory, načež si zápalím cigárko a zaliju to hrnkem kafe. **** ()

GILLWANDER

Typický Jarmusch. Veľa postáv, rôzne pohľady na život a myšlienkovo rôzne príbehy. Skvelý scenár, dialógy sú asi najlepšie vo filme a réžia poteší. Ja som bohate spokojný...80% ()

andrii

Stačí šálek a sirka. Sešli jste se pospolu. Zasedněte ke stolu. Nalijte si, zapalte si. Už píská konvice, dýmový oblak stoupá do výše, převelice. Dlouhej kouř, horkej lok, konverzační tok, z lokálu ani krok. Do posledního lógru, oharku sklepnutého na popelník. Poezie bafání, kafování, klábosení. Poezie všední, odpolední, večerní. Jim Jarmusch - odborník vzatý na slovo, kofein a nikotin. Nezávislý básník, znalec veškeré závislosti bohémství. ()

maverick10

Tak prirozene, jednoduche, lidske a profesionalne zahrane. Pro nekoho nuda k uzivani pro druhe vznesena podivana ke kave a cigatetam. ()

Carlossss

Hodně zajímavá směsice povídek o životě, kavě a cigaretách. Ale celé mi to přišlo tak trochu nevyvážené. Některé filmy byly skvělé(Buscemi, Molina, Murray, Blanchett) a některé byly taky pěkná nuda a říkal jsem si, co to kurva je?:D Možná po opětovném zhlédnutí se dostanu víc pod kůži celé problematice... zatím je to lehký nadprůměr... ()

Violeta

Já se na těšila skoro rok. A nedostala jsem chuť ani na kafe, ani na cigáro. Zato už se nemůžu dočkat, až někde zaparkuju ke stolku, objednam si cuba libre, zapálim cívku a v klidu si vyslechnu cizí, s p o n t á n n í rozhovor. ()

BitlDjus

"Cigára a kafe. Tomu říkám kombinace. Tomu se nic nevyrovná!" "My jsme totiž generace kafe a cigaret. Když se nad tím člověk zamyslí. Ve čtyřicátejch to byla generace koláč a kafe." Jízda plná klasiků, kafat a cigaret. Jednoduché a krátké příběhy, které vás nemusí ani tolik zabavit jako tak potěšit. Výtečně pohodová atmosféra, kam patří probírání blbostí, popíjení hektolitrů kávy a kouření nespočetně mnoho cigaret... Výborný majstrštyk z dílny Jima Jarmusche. ()

SallyZen

Je to prostě typicky Jarmuschovský. Film plyne jak Hrabalovy knížky, nic zvláštního se neděje, film nemá souvislý děj, ale je složen z kratších konverzací nad cigárem a kávou, popř. čajem. Já tohle určitě tolik neocením, jelikož v tom nevidím nic originálního. Filmových a hudebních hvězd je zde dost a některé konverzace jsou určitě úsměvné a dokonce si dovolím říct i celkem zajímavé. Ale většinou zde převažuje ta nijakost, nuda, povídání si o něčem, ale zároveň o ničem, jak to dělá většina lidstva a je možný, že to byl Jarmuschův záměr na to poukázat. Každopádně někoho to určitě osloví, když vidím to hodnocení, ale mě zas tolik ne. Nejoblíbenější povídky jsou určitě: Cousins?, Delirium, Somewhere in California a také Jack shows Meg his Tesla coil s mým oblíbencem Jackem Whitem. 45% ()

Martin741

Reziser Jim Jarmusch /Trvala Dovolena/ natocil celkom slusnu spolocensku konzervacku, pri ktorej sa popija kafe a dotycni hulia krabicku cigariet od druhej. Temy siu zaujimave - nanuky s kofeinom, zahady okolo Elvisa Presleyho, Pariz 20. rokov minuleho storocia, spravna priprava caju. A najma dobri su herci ako Steve Buscemi /Con Air, Big Lebowski/, Roberto Benigni /Asterix a Obelix 1999/, popripade Cate Blanchett /Lord of the Rings 1 -3/. Kulisy dobre, kava dufam ze bola dobra tiez, proste dalsia sympaticka konzervacka je na svete : 60 % ()

honajz2

Takové dost různorodé, jak se asi dalo čekat. Některé povídky jsou naprosto skvěle a v vtipně vypointované (No Problem, Cousins?), některé jsou fajn (Twins, Cousins), u některých jsem čekal, že z nich vypadne něco víc (Those Things'll Kill Ya, Jack Shows Meg His Tesla Coil) a pak tu byly i ty úplně o ničem, které to celé shazovaly dolů (Strange to Meet You, Renée (ta hlavně)). Zbytek je průměrný, neurazí, nenadchne. ale celkově se jedná o celkem příjemnou antologii, ve které se nejmíň polovině povídek povedlo přenést na mě nějakou pohodovost, i přes to, že já poetiku hledám jinde, než u kafe a cigarety. Co se ale u všech povídek povedlo dokonale, byl výběr hudby, nezaznamenal jsem snad ani jednu skladbu, která by mi připadala mimo nebo se mi vyloženě nelíbila. HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH POVÍDEK: Strange to Meet You - 2*, Twins - 4*, Somewhere in California - 3*, Those Things'll Kill Ya - 3*, Renée - 1,5*, No Problem - 5*, Cousins - 3,5*, Jack Shows Meg His Tesla Coil - 3*, Cousins? - 5*, Delirium - 4*, Champagne - 3*. CELKOVÉ HODNOCENÍ: Slabé 4* ()

ad

Oddechový film, nic víc, nic míň. Nehledejte v nic nic hlubokého a budete spokojeni. Navíc se dá po jakékoli povídce vypnout a dokoukat později :) Co bych vyzdvihnul je především starší povídka s Tomem Waitsem a Iggy Popem, a poté fantastická Cate Blanchet a Bill Murray!!! ()

xjane

Některé povídky jsou velmi zábavné a povedené, u jiných jsem se docela nudila. Bratranci byli výborní, stejně tak Cate Blanchett (hlavně v roli své fiktivní sestřenice) nebo Bill Murray v Deliriu. Každopádně originální kousek, dobrá hudba. 70% ()

lebowski!

Zvláštní zvláštnůstka. Sled více či méně zábavných-bizardních scének s laciným lepidlem kafe a cigára. U některých povídek a herců měl Jarmusch více než šťastnou ruku, o to větší škoda je těch slabších. Při dalším sledování určitě udělám "výběr". Nicméně jsem rád jak za ty zdařilé scénky, tak za Jarmuschovu netuctovost, neotřelost a hravost. "Bill fu*king Murray!" ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie