Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• Austrálie

• Kanada

Rodinný / Komedie / Dobrodružný

USA, 1992, 115 min

Když vidím Sám doma jedničku a dvojku, tak to většinou znamená, že jsou Vánoce. Vánoce jsou zase svátky klidu a pohody. Jenže tyhle Vánoce je proložel v peřinách a horečce a za každou příjemnou komedii jsem byl hrozně rád. Když se pak v televizi objevil tenhle film, měl jsem nesmírnou radost, protože jsem se u něj vždycky příjemně pobavil a trošičku mi zlepšil náladu a připomněl ducha Vánoc. Jasný, dvojka je podstatou naprosto totožná jako jednička, ale hrozně hezky se na to kouká. Herci jsou super a samotná atmosféra je nádherně vánoční, i když ve filmu není příliš sněhu. Pořád je alespoň se na co těšit...(25.12.2010)

Niet Vianoc, keby by nechodil tento film. Vianoce bez Sám Doma sú ako Vianoce bez darčekov. Macaulay bol na vrchole slávy a triumfoval nad všetkými ostatnými. Zápletka však bola úplne iná ako prvý diel. Prostredie mi sadlo a aj dej. Pekné scény boli s tou bezdomovkyňou, ktorú famózne stvárnila B.Fricker. Nič viac ani menej-90%.(9.4.2017)

Když jsem byl malý, táta mi půjčil na VHSce z videopůjčovny tento "klenot" a já to sjižděl 3 dny v kuse. S odstupem času se na to skoro nedá dívat, jednička je zatížena kilogramy nostalgie, ale dovolím si tvrdit, že i pro současnou mládež má co nabídnout a odolala času. Dvojka je jen nenápaditá kopírka jedničky a ještě jednou otřesený oslík. Postavy už nemají co nabídnout ani v jiných variacích a proto z toho nejlíp vypadává hotelový personál v čele s Schneierem a Currym. U dětského filmu nemá smysl řešit logiku, ale v jedničce to nebylo tak děravé.(17.12.2017)

Část se zloději opravdu hrozná, ale zbytek příběhu je kouzelný a Kevin je stále roztomilý.(22.12.2017)

Skvelá originalita z prvej časti sa tu len kopíruje avšak stále je to skvelá zábava, ktorá poteší nielen na Vianoce.(26.12.2017)

Opäť výborná komédia, ale mohlo to byť o niečo originálnejšie. Veľa scén bolo len pozmenených oproti prvej časti. 50%(30.12.2017)

Taky sleduji každé vánoce, ale taková pecka, jak jednička to není 80%/(14.1.2018)

70% | 7/10(22.12.2018)

Dnes již klasický blend Ameriky, kýče, Vánoc, konzumu a magie(25.12.2018)

Láska. Jinak se to nedá vyjádřit. Vždycky, ale opravdu vždycky se u scénky Marva ve sklepení toho rozbořeného domu válím smíchy. Sám doma: Ztracen v New Yorku se nikdy neokouká. Nikdy nepřestane bavit. Top komedie.(2.1.2019)

Slabší než jednička, ale oproti dalším dílům stále výborná zábava(7.10.2004)

Pořád je to ten samý Kevin ale jen trochu hůř zpracovaný!(15.4.2007)

Narozdiel od jednotky, ktorá bola skvelá a originálna a veľmi vtipná je dvojka len vykradnutím jednotky. Scény boli v podstate úplne totožné (aj keď niektoré prepracovanejšie) a navyše mi tu vadila oveľa okatejšia hra na city a proste tie dojímavé scény (žena s holubmi, hračkárstvo, stretnutie pod stromčekom a podobne). Tieto všetky aspekty stiahli dvojku do vôd priemernosti. Aj napriek tomu sa na to ešte stále dá pozerať a ako zákusok po jednotke to zas tak zlé nie je.(3.7.2007)

aj dvojka stojím zato. dá sa na nej zasmiať a pobaví. nie je to až taká tragédia takže hlavu hore. stojí to zato, nové kúsky...(19.11.2007)

Jednička byla bezchybná zde je vidět, že se jedná o druhý díl a už tak nějak čekáte jak to bude. TAkže určitě o něco horší nežli jednička(28.12.2007)

Moc hezky udělaný film a myslím, že v tomto případě není pravda, že jednička je skoro vždy lepší než dvojka, alepoň podle mého názoru. Člověk se výborně baví i u Kevina dvojky :)(6.2.2008)

Je to bez nápadu. Ale stále se člověk zasměje, ikdyž něčeho a někoho už je opravdu příliš...ale vzpomínku z dětství prostě nezapřu...7/10.(27.2.2009)

Tento roztomilý film byl, je a bude mou jedničkou k odreagování. Jako malý jsem ho miloval a videl snad stokrát, stejně jako jedničku. Je to prostě super podívaná. Četl jsem i knižní podobu, která je nachlup stejná jako film...(26.3.2009)

Nebolo to ako predošlý diel, bolo to už také trochu otrepané, ale stále sa na tomto filme dalo slušne zabaviť :D(16.12.2009)

Film mal nasliapnute velmi dobre. Prostredie New Yorku ako aj par novych postaviciek ako Tim Curry ci Rob Schneider dodavali snimku stavu. V com vsak sklamal bol suboj v opustenom dome, ktori sa vymkol spod kontroly. Stale vsak musim hodnotit nadpriemerne.(26.12.2009)

Jo, tohle byl film mého dětství, ten jsem si vždycky užil. Fakt blbost, ale člověk se u toho zasměje a užívá utrácení Culkina s ním. Jako malý jsem to viděl několikrát, proto slabší čtyři.(26.12.2009)