Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Miamský gangster Chili Palmer (John Travolta) se živí vymáháním dluhů a jinými špinavými zakázkami. Jedna z jeho "služebních" cest vede do Hollywoodu, kde má vymáhat peníze od obskurního producenta Harry Zimma (Gene Hackman). Místo toho se však začne plést do příprav jeho následujícího filmu. A jak se ukáže, nic se člověku u filmu nehodí víc, než mafiánská průprava...

Černá kousavá komedie o počestných gangsterech milujících filmovou klasiku vznikla podle stejnojmenného románu známého spisovatele Elmorea Leonarda a zpestřují ji odkazy na slavné snímky, jako třeba Wellesův "černý" Dotek zla. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Móc příjemný, svěží a opravdu vtipnej filmeček. Žánrově a stylově je to něco jako Můj soused Zabiják, ale MNOHEM vtipnější. Kamera výborná (všechny podlhledy, dlouhé záběry na něčí záda - úžasně stylový), skvělěj hudební doprovod (nevtíravej ale prostě.. skvělej), a ti herci.. René Russo je docela kus (a Lucka Vondráčková ji nadabovala fakt dobře), Vito je Vito, Travolta je přesnej, ten film mu sedl takovým způsobem, že už to ani víc nejde, a Gene Hackman je prostě k sežrání. Jestli něco film shazuje, tak sou to občas až zbytečně drsné scény, které prostě s filmem neladí a zbytečně vytrhávaj z té pohody, která jinak sálá z každého záběru. takže vejsledek sou lehounce slabší poctivé 4 hvězdičky ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání, co se týče toho filmu. Ano figurky byli sympatické a roztomilé, ale bohužel jejich potenciálu nedokázal Sonnefield plně využít. Vtípky jsou zde spíš jenom nakouslé, ale bohužel pro diváka, nedopointované. Zejména Chilli Palmer měl na lepší film, než je nakonec tahle dosti průměrná komedie. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Režie se měl původně ujmout Quentin Tarantino, který místo toho udělal fanouškům Elmora Leonarda radost o dva roky později Jackii Brownovou. A nejspíš tomu tak mělo být. „Esence“ námětu v podobě svěží komedie v pohodě obstává, těžko si však totéž představit jako základ hutné tarantinovky. K ní chybí pár mrtvol a hodně flashbacků. Právě Tarantinem z filmového zásvětí přivolaný John Travolta ale musí i pod vedením Barryho Sonnenfelda udělat radost všem znalcům historek z podsvětí. Bez zaškobrtnutí ztvárňuje kvintesenci filmových mafiánů a obecně cool chlápků, kteří jsou se slovem „zločin“ obeznámeni i prakticky (zasloužený Zlatý globus). Nejvíce aluzí, včetně blbinek jako je nasvícení záběru, vyvolává vzpomínku na Kmotra. Opodstatnění přítomnosti Doteku zla nebo Rio Brava má již méně co dělat s obsahem filmu a nejspíše souvisí s obdivem tvůrců k těmto dílům. Sledování Chyťte ho! vám krom znalosti pozadí (drby ze zákulisí) i popředí (konkrétní filmy) filmového světa zpříjemní také dobrá znalost angličtiny. Některé slovní hříčky utkví v paměti („It's chilly outside and it's Chili inside. It's a regular fuckin' chili-fest!“). Na odbyté DVD titulky (z Doteku zla je Dotek ďábla) v tomto ohledu nelze moc spoléhat. Ne u každého dialogu, protože na dialozích film stojí, máte jistotu, že bude dost vtipný, jistojistě ale bude veden dost zajímavými herci. Menšími, většími či zapomenutými hvězdami. O hvězdách, o tom, „dostat prťavce“, vlastně celá tahle nebezpečně svůdná branže je. 75% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela prijemnej film, kterej ale desne srazi pribeh. Dej je totiz silene prekombinovanej a je tu neskutecny mnozstvi postav, jejichz pribehy se ruzne protinaj. To by bylo fajn v naky kriminalce, jenze tohle je bohuzel krimikomedie a tim, ze clovek musi premejslet, kdo co s kym ma co za ksefty, tak se uz tolik nebavi. Nerikam, ze bych se ve filmu nejak ztracel, ale uplne by stacilo ctyri, pet postav a byl bych spokojenej. Co se tyce hercu, to je asi nejvetsi plus filmu. Travolta je jako pohodovej, ale drsnej vymahac naprosto paradni, Hackman, Russo a DeVito maj taky svoje perfektni momenty, ale mym favoritem byl ultra sprostej magor Dennis Farina, ten fakt nemel chybu a pripomnel mi trosku jeho postavu z Podfu(c)ku. Celkove se sice ke konci dej hezky vyresi a obcas je fakt cemu se smat, ale diky tomu prekombinovanymu deji film desne ztraci mistama tempo a to nejlepsi si tvurci vyplacali hned pri uvodnich titulcich. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30,250,000Tržby USA $72,101,622Tržby Celosvetovo $115,101,622 ║ Zo začiatku to vypadalo na riadne zábavný úlet ale nádeje sa rýchlo rozplynuli a dej mal len ľahší dojazd do cieľa, bez obohacujúceho výsledku, škoda, herecké zoskupenie bolo fajn, niekoľko uletených gagov potešilo a to je tak všetko, vo výsledku len všedný priemer. /60%/ ()

Galerie (71)

Zajímavosti (3)

  • Poslední film ve kterém si zahrál Vito Scotti. (Pumiiix)

Reklama

Reklama