Chyťte ho!

Get Shorty

Chyťte ho!

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1995, 105 min

Móc příjemný, svěží a opravdu vtipnej filmeček. Žánrově a stylově je to něco jako Můj soused Zabiják, ale MNOHEM vtipnější. Kamera výborná (všechny podlhledy, dlouhé záběry na něčí záda - úžasně stylový), skvělěj hudební doprovod (nevtíravej ale prostě.. skvělej), a ti herci.. René Russo je docela kus (a Lucka Vondráčková ji nadabovala fakt dobře), Vito je Vito, Travolta je přesnej, ten film mu sedl takovým způsobem, že už to ani víc nejde, a Gene Hackman je prostě k sežrání. Jestli něco film shazuje, tak sou to občas až zbytečně drsné scény, které prostě s filmem neladí a zbytečně vytrhávaj z té pohody, která jinak sálá z každého záběru. takže vejsledek sou lehounce slabší poctivé 4 hvězdičky(25.3.2006)

• Ceberus

Místní hodnocení nelže. Na to, jak hvězdnou sestavu film má, tak vůbec nenaplnil moje očekávání. Travolta hraje svého typického machýrka (a ještě padne fórek na jeho roli v Kdopak to mluví), naopak Hackman tentokrát nehraje až tak slizkého hajzla, na jaké jsem od něj zvyklý. Děj filmu začíná hodně zhurta, hned je divák vržen doprostřed problémů a jelikož se úvodní titulky objeví celkem pozdě, měl jsem do té doby podezření, jestli mi náhodou neunikl začátek filmu.(19.3.2013)

VELKY PRUSVIH! Ako hodnotenie filmu by som to nedaval, aj ked mnohi recenzenti na CSFD ano :) Chcem len odkazat na podobnu komedialnu grotesku, až na tu, že v tejto bol klasicky humor nahradený čiernym a ironickým pohladom na svet showbiznisu a podsvetia. Tato čierna gangsterka v štýle ZBAL PRACHY A VYPADNI uz nebola az taka originalna, no ja som sa vynikajuco bavil nad charaktermi postav v podani TRAVOLTU, DeVITA ci FARINU a dokazal som to zhliadnut uz druhykrat, co pokladam za velky klad rovnako ako vtipny nadhlad ktory tomuto filmu rozhodne nechyba, btw: rovnako podhodnoteny film je aj "2 DAYS IN THE WALLEY" /u nas v distribucii s idiotskym nazvom Drsny a drsnejsi/(28.3.2006)

Chilli Palmer (John Travolta) se vydává do Hollywoodu, kde by měl vymáhat od producenta Harryho Zimma (Gene Hackman) zpět ukradené peníze. Filmová branže jej však natolik zaujme, že se rozhodne stát se poradcem producentů pro gangsterské záležitosti. A přitom třeba získat peníze, které leží zavřené v bezpečnostní schránce na letišti. A nebo srdce krásné Karen (Renne Russo). A nebo se stát slavným. Jenže v patách má Raye Barboniho (Dennis Farina), který si ukradené peníze nechce nechat ujít ... Režie Barryho Sonnenfelda je stoprocetně zárukou skvělé zábavy. Sice nebudete učůrávat blahem jako u jiných (i Sonnenfeldových) filmů, ale bavit se budete. Lví podíl na tom má jak skvělý herecký výkon Johna Travolty (opět jako na houpačce, jednou super, jednou propadák), ale i skvělé herecké obsazení v ostatních rolí (Danny DeVito, Delroy Lindo, James Gandolfini či Gene Hackman). Jsem zvědav, jestli ono propojení organizovaného zločinu a hollywoodské smetánky pobavilo jen mne, nebo i samotné herce a producenty tohoto filmu ...(2.5.2012)

Řekl bych, že první vystoupení Chilliho Palmera bylo o něco lepší než druhé. Jak to říci, bylo o něco více ostřejší než v Be Cool a Travolta na mě zde působil jako větší sympaťák! Be Cool vlastně nepřineslo nic moc nového jeho charakteru. V tomto snímku to bylo neotřelé a originální. Takže Chyťe ho! si dovoluji tvrdit, že je lepší než Be Cool. Davám mu 3,5*(26.3.2006)

• - Poslední film ve kterém si zahrál Vito Scotti. (Pumiiix)