Detektiv kanadské jízdní policie Louis Burke pronásleduje zabijáka, přezdívaného Pískař. Pátrání ho dovede až do San Franciska, kde psychopata konečně dostihne, postřelí a zatkne …Po šestnácti měsících se na Burka obrací státní návladní Tom Wogler, představitel správy věznic Ben Keane a další vysocí úředníci s prosbou, aby se dal zavřít do Harrisonovy věznice, kde došlo z vraždě zástupce ředitele. Existuje domněnka, že šlo o pomstu za záhadná úmrtí devíti vězňů v poslední době.  Zatímco Burke se nechá zavřít za ozbrojenou loupež, novopečená právnička Amanda Beckettová, nad níž drží ochrannou ruku státní návladní Wogler a jeho žena Helen, bude hrát roli jeho manželky a fungovat jako spojka mezi ním a vnějším světem. Z dozorců ve věznici o celé záležitosti nikdo nic neví …Burke nastupuje do věznice a brzy se ukáže, že v ní vládne skutečně všestranný teror. Zatímco sadistický seržant DeGraf se vyžívá v bití vězňů, ti se zase nenávidí mezi sebou. Hned po příchodu se Burke zastane černého vězně Hawkinse, čímž si vyslouží nenávist bílého osazenstva, v čele s jistým Perezem, který mu vyhrožuje, že je už teď mrtvý …Burke začíná pátrat po záhadných úmrtích vězňů, které všichni zemřeli následkem bodné rány do týla. Zjišťuje, že to byli vždy nováčci a zcela zdraví, nikdy mezi nimi nebyli například narkomani. Postupně získává informace od svého spoluvězně v cele, ale zejména od černocha zvaného Kněz. Díky jeho pomoci nahlédne i do vězeňské kartotéky a zjistí, že u všech jmen mrtvých jsou písmena SL. Všechny poznatky sděluje Amandě, která pak s přispěním mladíka velmi zběhlého v práci s počítači pátrá po souborech, které by mohly záhadu objasnit. Burke je mezitím varován, že k němu v noci přijde návštěva, jinými slovy, že se ho někdo chystá zabít. Sice se mu podaří uniknout, „návštěvníci“ ale uškrtí jeho spoluvězně a sám Burke je odvlečen na samotku. Pomalu začíná být jisté, že do celé záležitosti je zapleten nejen pomocník na marodce, ale i doktor Gottesman, muž s nejasnou minulostí... (TV Prima)

Likan7

Van Dammova doba. Šílený obleky, kalhoty nad pupík a naprosto debilní filmy. Scénář Smrtícího zatykače ještě není plně nejhorší, něco mezi Tváří v tvář, Shawshankem a klasickou vandammovkou, ale realizace je prostě špatná. Nefunguje vztah mezi krásnou a svalnatým, osudový duel dobra a zla a celé to prostředí věznice je mdlý, nudný a nevyužitý. Žán tu sice ukáže něco ze svých roznožek, ale já se prostě nudil od začátku do konce. Ne náhodou jsem se k tomuhle dostal až teď, když si doplňuji Žánovu filmografii. ()

Nix

No já už si na ty věznice musím zvyknout pokud chci dokoukat i takový filmy. Ne že bych ten film nikdy neviděl, ale něco mi říkalo, že mne to nebavilo ani malého a nic se nezměnilo. Ale musím uznat, že ten film je spíše taková krimi než akční. Akorát teď mi to nějak nesedlo. Bitek tu moc není, občas si Jean udělá otočku, ale jinak dostává nafrak. Celkově záporák mi taky moc nesedl i když Kilpatrick je dobrej. Taková jednohubka u které jsem rád, že to mám za sebou. ()

HEED odpad!

Popravdě už jsem se těšil až budu psát komentář k tomuto braku. Nemohl jsem se dočkat až skončí a hlavně jak dopadne. Takže o co tu vlastně jde? Máme tu jednoho rádoby drsňáka z belgie, dále krásnou právničku, a naddrženého chlapce který si chce sáhnout na kozy. Právnička, kterou nenapadlo nic jiného, a přesto že je to právnička, a tak se předpokládá že má možnost nahlédnout do různých spisů v rámci šetření, než říci o pomoc naddrženému hackerskému cucákovi.Dál zde máme detektiva Borka , který se snaží hrát, to co hraje obvykle. V tomto filmu se mu to rozhodně nepovedlo a ani toho moc nepředvedl. Na místo, kde ze začátku filmu zvládne tři chlapi naráz a po sléze ve vězení ho tam skoro kuchne nějaká hnětka s hasákem v ruce (tak debilního nesmrtelného záporáka sem neviděl už hodně dlouho). Pak je tu ta takzvaná hloupost a jednoduchost filmu(trpí tím asi 90% všech akčních 90´s filmů) Zde ta debilita je ale natolik prosáknutá do samotné stavební jednotky filmu a dalo by se s přehledem říct, že třetí díl Univerzálního Vojáka byl oskarovým snímkem v porovnání s tímto. Detektiv Bork byl nakonec tak neschopný, že nebyl schopný dořešit ani případ, ačkoliv byl na dobré stopě. Potřeboval by na to asi tak o tisíc minut delší stopáž, aby se dostal k tomu, k čemu se dostane detektiv Colombo za necelých devadesát minut. Namísto toho si vyřešil svoje spory vůči věznům. Samotinký obchod s lidskýma orgánama tak nadále funguje, protože nikoho z obviněných samotnou právničkou, nebyl prošetřen nebo dokonce zatčen. Nakonec ani vězni si nezískali mou důvěryhodnost. Málem jsem to vypnul když tam ňákej černoch zahlásí (sem se neodváží ani samotní dozorci). No ono vězení vlastně nebylo ani vězením a spousta killerů tam prostě měla volný prostor. Nemluvě o sklepních částech vězeňských cel, kde kypěl ten tzv. nej, nej, nej, king, který měl u sebe spoustu kurev, jednoho transexuála. Nakonec se take nepředvedl. Chyb má film opravdu spoustu, a ani se je nesnaží zakrýt. Jak už tu někdo napsal, očima desetiletého kluka to bude asi pecka. Van Damme už měl i lepší záporáky než takové seschlé salámy, dobrým příkladem můze být takový (Bollo Young či jak sa to píše). Na film se rozhodně nedívejte. Chtěl sem dát tomuto filmu aspoň dvě hvězdy, nicméně jak si čtu svůj komentář, tak jsem čím dál víc nasranej. Odpadu se prostě film nevyhne, raději doporučím sice míň akční, ale po herecké stránce podle mě kvalitnější snímek AŽ DO SMRTI. Pokud ve svém komentářu mám chyby, omlouvám se. Ten film jich má stejně pořád víc. ()

subic

Přišel po Kixboxerovi, současně se Lvím srdce, před Dvojitým zásahem. Všechny jmenované jsou však o dost lepší. ()

Pitryx

Ne že by to bylo úplně k ničemu. Je o jen klasická B krmička jak dudy. V žádném případě si nenechte ujít konec. Ten je opravdu „excelentní“ a divák nevěří, co vše může člověk přežít. Já se tedy bavil a řval smíchy. Navíc věčně ožralým technikům na Nově naprosto utekl zvuk, takže ke konci filmu byl zleva slyšet angl. originál a zprava náš prapodivný dabing.201311230000/0000 ()

horor2

Jako malý jsem se tohoto filmu strašně bál :-) Dnes obdivuji moji kopající legendu v drsné akční kriminálce, kde má za úkol zjistit, co je příčinou přibývajících vražd ve věznici, do které je zaslán jako inkognito. Potěší Patrick Kilpatrick jako hlavní záporák Sandman, ze kterého jde jako vždy respekt. Tato klasika je pro mě "VĚČNÁ ." ()

johnsnow

Sklamanie. Čakal som oveľa viac ale tu to nielen, že niektoré poradie po sebe idúcich scén je na piču a nelogické, ale aj Van damme je najprv v súbojoch borec a následne začne dostávať cez piču. No a súbojov je málo vidno ich nekontaktnosť a celkovo je okrem tej v práčovni akcia slabá. Záverečná hlúpa a Sandman je najhorší psychopat-záporák akého som videl. Slabšie 3* ()

Prubner

Jako malý kluk jsem z toho byl hotový. Když jsem to teď viděl s odstupem, tak mám dojem, že ten film hodně zestárnul, hlavně proto, že je dost mizerně natočený - režie, kamera, scénář... Všechno slabota. Van Damme tu ještě spíš pózuje než hraje. ()

lobo87

Klasický osemdesiatkový Van Damme, tentokrát vo väzenskom prostredí. Nie zlý film, ale určite nedosahuje úroveň a status jeho známejších filmov... 60% ()

baclajean

Väzeň 72689 mal naozaj čo robiť, aby prežil. Film z dnešného pohľadu za veľa nestojí, no treba si uvedomiť, že v 1990-tom, kedy vznikol, bol určite vynikajúci, vzhľadom na filmovú ponuku a spracovanie, ktoré sa vtedajšiemu divákovi núkalo. Treba to vnímať aj v týchto súvislostiach, a zápletka, prekvapenie i rozuzlenie boli na veľmi dobrej úrovni, kameraman v rámci svojich možností naozaj nič nepokazil. Mám pocit, že tých kopačiek z otočky vo vzduchu však bolo až príliš veľa, za to strhávam jednu hviezdu. ()

VanBradley89

Přišlo mi to občas zmatený, jakoby několik pasáží vystřihli. Ale i tak se tam našlo dost momentů, který měli docela úroveň a byli dobře udělaný. Upálení, puštění všech, závěr a dokonce i ten Sandman byl fajn. Pro mě lepší průměr. ()

Stanmi

Policista Louis Blake (Jean-Claude Van Damme) se tajně infiltruje do věznice Harrison, aby vyšetřil záhadné vraždy místních vězňů... Smrtící zatykač je vcelku sympatické akční béčko, které zaujme především svou atmosférou a docela napínavým dějem (mimochodem se jednalo o debut známého scénaristy komiksových filmů Davida S. Goyera). Mladý JCVD zde opět ukazuje své pověstné kopy, ale samotné akční pasáže by určitě zasluhovaly větší propracovanost (a taky mohly být delší). Co se týče hereckého obsazení, tak jména jako Cynthia Gibb, Patrick Klipatrick nebo Art LaFleur sice nejsou extra známá, ale jejich tváře jste už určitě někde viděli. Jak jsem již výše napsal samotný příběh dokáže zaujmout, stejně jako prostředí harrisonské věznice, jediné co by se snad dalo vytknout byly některé střihy, díky kterým pár scén vypadalo, jako by do filmu ani nepatřily. Smrticí zatykač je tak v konečném důsledku celkem zábavné vězeňské drama se sympaťákem Jean-Claudem v hlavní roli. ()

rolly

Tak Van Damme sa môže pochváliť aj omnoho lepšími kúskami... Strašná slabota, až z toho srší amaterizmus. ()

koza3

Jo! S Van Dammem jsem dlouho nic neviděl a aspoň se trochu zasměju. Bohužel mylná představa. Nejedná se o twn snímek typu Timecop nebo Double Team, kde Jeanovy otočky střídá ironický vtip, ale o ten vážný druh béčka, které se snaží hrát na thrillerovou strunu. Bohužel v 9. minutě víte kdo je hlavní hajzl, jaká je pointa a jak to všechno dopadne. Příběh je přímočarý a bez nápadu. Šablona Tango a Cashe je zmuchlaná a finální boss fight jsem snad ani vidět nemusel. Říkal jsem si který trouba vymyslel ten český název, ale teda ani ten originální za moc nestojí a dává tak malý hint, že stejné to bude se samotným filmem. Pusťte si radši Double Team. ()

walkingdead

Za Van Dammovu zlatou éru považuju dobu mezi Krvavým sportem a Náhlou smrtí, pak už to šlo dolů, a těch opravdu dobrých filmů zase moc nebylo. Death Warrant je tak nějak na hraně, slušný příběh, pár zajímavých scén, chvílemi nuda, fightů moc není... přesto nemám problém se na ten film jednou za pár let mrknout znovu. ()

KacHnAop

Tento film není bezchybný ani velkolepě strhující, ale nenudil jsem se, což je u sledování filmu nejdůležitějším požadavekem. ()

johnnie78

V osmé třídě základní školy jsem všechny filmy s Van Dammem hltal, čemuž se dneska směju, ale zrovna tenhle mě tehdy hodně bavil, a od té doby jsem ho (asi naštěstí) neviděl. Vždycky jsem měl ale raději jeho soupeře, takže 4 dávám zejména kvůli Patrickovi Kilpatrickovi v roli Sandmana. ()