Kickboxer

Na počátku celého příběhu je mistrovství USA v kickboxu, které koná v Long Beach v Kalifornii. Jedním z favoritů je sebevědomý Eric Sloan, který sráží své soupeře k zemi jako na běžícím pásu. To vše za jásotu diváků a pod obdivným pohledem svého skromného bratra Kurta, pro kterého je Eric velkým vzorem. Když je Eric vyhlášen mistrem světa v kickboxu, rozhodne se vyhrané peníze věnovat na cestu do Thajska, kolébky tohoto bojového umění, kde vyzve na souboj tamějšího mistra - obávaného Tong Poa. Atmosféra zápasu v Thajsku je však úplně jiná než sportovní vášeň na mistrovství v Long Beach. Rozvášněné obecenstvo si žádá krev a Tong Po jim ji hodlá dopřát. S výrazem zabijáka vstoupí do ringu a nejenže několika strašlivými údery srazí Erica k zemi, ale zcela zbytečně a nesportovně ho na celý život zmrzačí. Bezmocný Kurt přísahá, že svého bratra pomstí. Seznámí se se starším thajským zápasníkem a znalcem nejnáročnějšího ze všech stylů kickboxu Xianem Chowem. Přesvědčí ho, aby se stal jeho učitelem a pod jeho vedením pak podstoupí neuvěřitelně tvrdý a bolestivý výcvik. Postupně, po zdolání všech fyzicky i psychicky extrémně obtížných zkoušek se z mladého muže stává skutečný mistr kickboxu, mistr, který se může odvážit vyzvat na souboj zabijáka Tong Poa. V thajském ringu začíná další souboj, tentokrát zcela zjevně souboj na život a na smrt. (Magic Box)

smrtubohem

Nejlepší film JCVD. Akční pecka s výbornými souboji doplněná o dobrou hudbu. Náročný, ale krásný výcvik u mistra Xiana je spolu se závěrečným soubojem má nejvíc oblíbená část snímku. Jako malí jsme na tohle hrozně ulítávali a při studiu karate jsme se považovali za neporazitelné. ()

sirrgulo

Tenhle film má jeden velký mínus. Poté co se Kurt naučí kickbox tak Tong Poa prostě vyřidí a to je na filmu opravdu trapné, mohl by mu dát aspoň trošku zabrat. ()

Wild

[85%] Ono je v podstatě úplně jedno jestli Jean-Claude Van Damme (jako Kurt Sloan) nebo Michel Qissi (Tong Po) umí hrát (ne, neumí; i když u Qissiho si jistý nejsem), ono je dokonce úplně jedno jestli je námět originální (ne, není; základní myšlenka je klišé jako hrom) nebo jestli tvůrci ví, že určité množství přesně mířených ran a kopů může z mozku udělat nefunkční ekvivalent mycí houby, protože Van Dammova choreografie, výprava, příjemná hudba a vzezření hlavního záporáka (který mimochodem v reálu působí docela sympatickým dojmem) dělají z Kickboxera film, který ani chvilku nenudí a od kterého divák dostane přesně to, co by měl čekat; tedy akční zábavu bez nejmenšího intelektuálního vysílení. ()

Bratr

Já se u toho velmi dobře bavil. Ono bejt zatnutej 105minut nemůže být jednoduchý a já tento Van Dammův dar oceňuji. ()

Lajty

Tohle je pro Van Damma jako dělané, takže to nemohlo dopadnou špatně. Moc povedený film s výborným záporákem Tong Poem. Takže fanoušci bojových umění - jděte do toho! ()

ShortyIC

Film, ktorý mi ešte doteraz pripomína moje detstvo. Van Damme predviedol skvelý herecký výkon. Film je príbehovo dosť jednoduchý, ale zato zaujímavý. Myslím si, že jeden z najlepších filmov, čo sa týka výkonu Van Dammeho. Keď som už pri tých výkonoch, tak sympaticky výkon predviedol aj "zákerný" Michel Qissi, ktorý mi pri pozeraní tohto filmu v mojom detstve dával chuť ho nakopať, tak ako to urobil aj Jean-Claude... No dosť zážitkov z detstva.. Moje hodnotenie 8/10 ()

Odpocivadlo

JCVD ako o ňom počúvam a čátam. Jednoducho vysekaný film zo starej školy. Nepozerám veľmi filmy s totu tématikou ale kvôli JCVD sa to oplatilo pozrieť, v tomto filme je v najlepšej forme. 89% ()

dudo24

Strašná klasika. Van Damme v neskutočnej forme a vyzerá viac na dvadsať ako na tridsať. Je to skôr motivačno bojový film ako akčný. Bojové scény tam síce sú ale viac menej je to taká exhibícia úderov a kopov. To je škoda lebo nejaká dobrá synchronizácia v poslednej bitke by bola super. Hlavná línia filmu je príprava na finálny súboj. Fyzický tréning, technika Muay Thai, posúvanie telesných aj psychických hraníc. Až na tú chýbajúcu synchronizáciu, veľmi dobré. ()

muti

Je to jeden z mojich obľúbených Van Damme filmov, ktorý je tak zlý až je dobrý 😀 nedá sa brat vážne a teda sacelkom pri ňom aj zabavíte. Odporúčam komentovať s kamošmi ktorí vedia oceniť dobrý zlý film 🙂 no jo, na svoju dobu to bol trhák a Tong Po ostal aj pre mňa dokonalým nepriateľom. ()

hrumsrt

Typický Kung-fu film po americku, jen kde teda jde o kickbox. JCVD je přesně takový, jak ho znám, takže nic moc herec, který ale tyhle bitkaře dává celkem obstojně. Příběh je tupej, šablonovitej kolik jen snese. Jediné, co film nějak drží pohromadě jsou tréninkové a následně bojové scény. Sice je pořád dokola kurví ty zpomalovačky, a pak když už náhodou na souboj bez nich dojde, tak to herci mají tendenci zase celý rychle mít za sebou, takže zběsilý bum bum a je konec. Ano, souboje jsou sice cool a Van Dammovi kopy jsou úplně stejně efektní, jako když se třeba oháněl Chuck Norris co by Walker, jenže to je tak všechno, k realitě to má hodně daleko. Někdy je to tak debilní až se musím smát. Nicméně aspoň nechybí perfektní hudební playlist! Akční béčko, které si ale dost možná u obhájí nějaký svůj kultovní status. 40% ()

Belerofon

I po letech...roztahovačka nohou, pouštění kokosů na břicho a další jiná tělesná trýznění...Ve finále boj na střepy, Van Damme dostává nakládačku, pak se vzpamatuje....Klasika jako poleno... ()

casyy

Mozna to nejlepsi, v cem se kdy Van Damme objevil. Nadherna scenerie, vynikajici hudba a perfektni choreografie. Navic mam dojem, ze tenhle film se chvilema nebere moc vazne. Viz posahany postavy Xiana, veterana z Vietnama Taylora a scena z baru, kde se Jean-Claude zrube, zaradi si na parketu a pak zmlati asi deset ostrejch chlapku. Kdyz si k tomu prictu prekrasnou Majli a vskutku odpornyho Tong-Poa, jasna perla v Jeanove filmografii. ()

StrixCZ

Hodnocení čistě z nostalgie (kdysi to byl jeden z mých oblíbených filmů). Ostatně mám pocit, že děti od 10 do 15 let byly nejspíš hlavní cílovou skupinou. Jen pro připomenutí jsem si pustil na YouTube závěrečný souboj a nestačil jsem zírat, jak je to stupidní :o) Oba protivníci se pohybují jako golemové a trpělivě vyčkávají, dokud nedostanou scénářem předepsaný počet ran, pokusy o uhnutí úderu nebo protiútok raději vůbec neprovozují. Van Damme dostane asi čtyřikrát kolenem do hlavy, k tomu ještě asi dvacet háků... tak si chvilku poleží, rozdýchá to a samozřejmě vyhraje. Mazec :o) ()

peeko

Kde ty loňské sněhy jsou! Nedávno jsem to po x letech viděl na Nově a nestačil jsem se divit, co vše se mi jako capartovi líbilo. Zlatá 80.-90. léta, kdy se akční filmy podobného ražení snad klonovaly, ale tehdy jsem je všechny bez výjimky obdivoval. Dětská nekritická mysl přehlédne a odpustí mnoho. Howg ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder